Aktuálně: 5 056 inzerátů173 236 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Havran

anonymní (neregistrovaný) 14.12.2007, 17:26:19 xxx.xxx.19.167
Dobrý den chtěl bych si pořídit havrana jako společníka nevíte o někom kdo je ručně dokrmuje. A co si o tom myslíte?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.12.2007, 19:32:11 xxx.xxx.183.35
Přidám se k panovi Šiškovi. Co vím, tak docela zajímaví jsou krkavci. Jeden pán chovatel u kterého jsem si kupoval dva senegalce (1x strakatý) měl krkavce ve voliéře a údajně nádherně mluví. Jak na potvoru, když jsem tam u něj byl, tak nemluvil, ale Pan chovatel píši schválně s velkým P byl velice hodný, pohostinný a na takové návštěvy velice rád vzpomínám a senegalce mi nechal za velice slušnou cenu.

A další můj známý, spíše rodinný známý co bydlí tady poblíž, tak ten má taky krkavce. On není chovatel, ale krkavce má od mláděte a je docela ochočený. Ten krkavec je spíše jeho syna a ten si sním dává i pusinky. Při představě, jaký má krkavec zobák mě vždy zamrazí. Krkavce pravidelně pouští z klece přímo ven (není to výmysl). Krkavec se proletí po lese, občas si uloví nějakou potravu a pak se zase vrátí zpět buďto přímo do otevřené klece a nebo někde na zídku baráku a čeká až ho zavolají. Tohoto krkavce mají, už velice dlouho. Jsou to překrásně velcí ptáci.
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2007, 08:07:40 xxx.xxx.71.164
Dobrý den, taky bych doporučil krkavce pokud si ho člověk ochočí je to veliký kamarád někdy bych dokonce řekl, (nechci nikoho urazit) než papoušek taky mám dva je to zřejmě samička se samcem. Už je mám asi necelý rok. Dostal jsem se k nim tím způsobem, že je našel myslivec na zemi pod nízdem tak si je vzal. Nejdřív je chtěl dát do nějaké záchranní stanice, ale měl stím nějaké problémy tak jsem si je vzal. pokud bydlíte někde v panelovém bytě ak bych je nedoporučoval jsou dosti hluční a řekl bych, že mají řídký trus. Jsou to inteligentní ptáci velice dobře imitují zvuky i slova. Jsou čiperní a stále hraví, řekl bych že patří k neiteligentním tákum u nás společně s vránou. Co se týče stravy tak bych řekl teda co já jim podávám tak jsou to takový opeření prasátka. Jedí vše co jim dáte od ovoce, zeleniny, obilnin, masa (milují myši dokážou ji na jeden hlt celou spolknout), dále jim můžete podávat granule pro psa zbytky od jídla fakt co se týče potravy jak již jsem psal je to opeřený prasátko. pokud máte zájem o další informace tak mi napišt na email
Marty
Marty (521 příspěvků) 17.12.2007, 20:43:16 xxx.xxx.209.144
Taky jsem jednou videl havrana. Bylo to na jednom slovenském hradě. Sokolníci tam měli nějakou předváděčku a mezi dravcema tam měli i ochočeného havrana. Byl docela chytrý. Hopkal po lavičce a ukusoval kus masa. Pěkná podívaná.
Jinak jednou jsem viděl ve zprávách (asi) havrana napodobujícího slovo ahoj. Fakt chytří ptáci. Marty
pet (neregistrovaný) 19.12.2007, 23:25:27 xxx.xxx.95.200
Dobry den.
Havran je urcite super ptak a ja je miluji... nauci se mluvit a zcela se ochoci. Jsou krasni a charizmaticti.
Musim vas ale varovat. Havran a krkavec jsou vsezravci. Tudiz maji velmi neprijemny trus. Rozhodne se nehodi do vnitrnich prostor...Z vlastni zkusennosti nedoporucuji. Chcete ho na ochoceni, predpokladam ze jen jednoho..pak se mu musite hodne venovat aby nestradal...je to velmi spolecensky ptak...a to znamena mit uplne podelany cely byt vcetne vlastnich zad, hlavy a vsude kde vam bude sedat. Nemuzete se s nim mazlit aniz by kazdou chvili neutrousil...je to skutecne dost neprijemne. Jen to prosim zvazte. je pak velmi tezke zjistit kdyz k nemu prilnete ze zijete vlastne v ptaci kleci.
P.
anonymní (neregistrovaný) 19.12.2007, 23:31:33 xxx.xxx.201.86
havran je fajn,ale misopras
anonymní (neregistrovaný) 19.12.2007, 23:34:32 xxx.xxx.201.86
havran je fajn,ale misopras
Dominik I. (neregistrovaný) 25.02.2012, 21:12:49 xxx.xxx.96.90
Dobrý den, Mám dotaz ohledně odchytu havrana...kde převážně hnízdí, na jakých stromech, v jaké výšce atd...ohledně chovu jsem si vše potřebné přečetl a připravil
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 15:07:22 xxx.xxx.63.246
zdravím,neblázněte,nemůžete si ho jen tak odchytit.je to nelegální a hrozí slušná pokuta.hnízdí dost vysoko v korunách stromů.ale pokud se budete denně pohybovat pod jejich hnízdišti,určitě najdete i vypadlého z hnízda.musí jít ale o kolonii,kde jsou jich stovky.ůspěch zaručen.
Majis (neregistrovaný) 21.10.2015, 09:29:40 xxx.xxx.103.6
Odpověď na příspěvek uživatele Hicks z 14.12.2007, 19:32:11

Dobrý den, prosím Vás, máte ještě kontakt na toho pana chovatele? ;-) Děkuji

Anonymní (neregistrovaný) 21.01.2018, 23:09:07 xxx.xxx.43.4
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 17.12.2007, 08:07:40

Dobrý den chtěl bych si pořídit havrana jako společníka nevíte o někom .

minarik.va@gmail.com díky za jakoukoliv odpověď


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.