Aktuálně: 5 088 inzerátů172 518 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Leskoptve

kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 29.05.2011, 13:49:32 xxx.xxx.53.50
Zdravím,stal jsem se hrdým chovatelem Leskoptví purpurových,a Špačků čínských,čímž jsem si splnil dávný chovatelský sen!Bohužel podrobnější informace o chovu těchto druhů ptactva jsem nikde nenašel,ani na netu jich mnoho není,řekl bych dokonce,že skoro žédné!!!Prosím tedy touto cestou chovatele zmiňovaných druhů o jakoukoli info o chovu,zajímá mne cokoli,a jistě nebudu sám!?(velikost ubikace,snášenlivost,nároky k chovu i odchovu,vyzkoušená potrava,otužilost apod.zkrátka jakékoli postřehy z chovu!)Děkuji a přeji hodně chovatelských úspěchů při chovu těchto nádherných a neobyčejně zajímavých ptáků!K.
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 09:34:51 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás Kubrte, dobře jste si vybral pro leskoptve mám velkou slabost i já:)máte pravdu s těmi informacemi je to opravdu slabé narozdíl od papoušků je o chovu hmyzáků minimum informací,jediná dobrá rada je najít si chovatele a s ním si promluvit to je nejlepší řešení.Sám to takhle praktikuju už nějaký ten pátek.Jinak pěkný článek o chovu leskoptví sepsal pan NOVÁK i když je o tříbarevkách tak nároky na chov jsou podobné jak u purpurek,na netu ho najdete na ifauně pokud máte možnost tak ve starším čísle exoty je od stejného autora i článek o chovu purpurek.S těmi špačky to budete mít těžší jediný článek který asi najdete je o chovu pagodových špačků..jak říkám nejlepší je osobní návšteva u chovatele. dobré informace jsou na azvogelzucht-stare.de jinak Vám držím palce at se daří v chovu.
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 10:54:53 xxx.xxx.92.194
Jinak já chovám purpurky ve volieře 2*2*1 letos jsem je vypouštěl na začátku dubna do venkovní voliery.Počasí bylo oproti lonsku až nezvykle teplé..(k té otužilosti v polovině dubna u nás ranní teploty klesali až k -7st.) a ptáci to zvládali bez problémů i když se přiznám už jsem silně uvažoval o odchytu!v té době my seděli na snůšce i tříbarevky takže asi tak:),krmení veškeré dostupné ovoce moji mají ale nejraději jablka a hrozno.ze směsí dávám orlux uni patee a all pet s hmyzem s granulí pak nutribird uni a beokorels jako živé krmení pak moučné červy v podstatě můj pár jiný hmyz nebere.Co se agresivity týká rozhodně je chovejte jen po páru!
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2011, 11:04:39 xxx.xxx.53.50
Zdravím,děkuji za reakci!Protože koukám po hmyzácích,včetně Turak,již řadu let,načetl i nasbíral jsem spousty info.bohužel velmi rozdílných názorů,a zkušeností,oproti papouškům však nepatrně!Chovám různé ptactvo již hodně let,a hmyzáci jsou tzv.další stupeń,no řekněme střední škola,mého chovatelského úsilí!Na netu jsem např.o špačcích čínských nenašel,mimo pár foto,takřka žádné informace!Vím,že většina"klasických" Leskoptví má velmi podobné nároky,ale přeci...drobné nuance hrají v úspěšném chovu,a odchovu značnou roli!!!Chovu zdar.K.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2011, 11:08:31 xxx.xxx.92.194
Nebojte to jsme na to stejně já se k hmyzákům propracoval taky přes papoušky pro mě už je to spíš vyšší odborná:)oproti papouškům jsou to mnohem větší nervy. mohu se zeptat kde jste sehnal ty čínany?odchyt nebo odchov? děkuji raduz
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2011, 12:31:11 xxx.xxx.53.50
No byl to problém,skoro nikdo je u nás nechová,nebo jen velmi sporadicky!Jsou z odchovu,ale z Rakouska.Posílám foto pro zajímavost,dohromady se mi je vyfotit nepodařilo,jsou zatím dost plaší,teprve si zvykají!K.
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 13:24:09 xxx.xxx.92.194
Docela slušná nabídka špačků bývá ve zwolle já tam letos váhal nad koupí špačků červenozobých..nakonec opět vyhráli ale leskoptve.Tak at se daří v chovu!
kubrt11
kubrt11 (5 příspěvků) 30.05.2011, 13:46:06 xxx.xxx.53.50
Tak to jste váhal,až jste zaváhal!!!Špačkové,zvláště cizokrajní,jsou v naší malé zemičce více než nedostatkové"zboží"!!!Já se chystám po sezoně do Straubingu,tak uvidíme!?!K.
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2011, 14:03:58 xxx.xxx.92.194
Nezaváhal místo nich jsem dovezl leskoptve a nemrzí mě to i když pravda ten pár co jsem po něm koukal byl chovný i s mládaty moc pěkní ptáci jinak ve zwolle bývá ze špačků (mongolský čínský červenozobý..poslední dvě burzy jsem je tam vždycky viděl)bohužel největší problém je v zákazech dovozů.no uvidíme na podzim
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 30.05.2011, 19:49:35 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer, před několika roky jsem popisoval své zkušenosti s chovem (a odchovem) leskoptví purpurových ( v té době všeobecně mylně nazývaných mezi dovozci i chovateli hmyzáků leskoptev kovová). Článek vyšel v Nové Exotě a určitě by se nechal dohledat. Přestože leccos dnes praktikuji v chovu hmyzáků jinak ( např. krmiva), podstata chovu ale zůstává i po letech stejná. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
raduz
raduz (128 příspěvků) 31.05.2011, 11:04:21 xxx.xxx.92.194
speciálně u těch dlouhoocasek uvítám pokud se mi ozve někdo kdo je v ČR chová rád bych si vyměnil několik info o chovu zatím jsem bohužel marně pátral mezi chovateli...
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 01.06.2011, 10:35:37 xxx.xxx.194.41
Sice to nejsou inzeráty,ale - nevlastní někdo z chovatelů 1.0 leskoptve tříbarvé?Mám doma samičku 09 která nosí na hnízdo a kluk nikde.Díky Oldřich Bouma
raduz
raduz (128 příspěvků) 01.06.2011, 14:21:27 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás p.Bouma využiji tohoto vlákna a zeptám se Vás před časem jste nabízel leskoptve fischerovi mohl by jste vložit fotografie?
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2011, 17:30:57 xxx.xxx.194.41
Ano,vkládám foto Leskoptví Fišerových,mimochodem u nich zase mám 4,0
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.06.2011, 08:28:51 xxx.xxx.92.194
To máte chovný pár a 4lonské mladé?tak to je slušný úspěch.jinak pánové když už je založeno vlákno s názvem Leskoptve.Podělte se o letošní úspěchy...u mě tři mladé tříbarevky,bohužel ve stáří 15dní je rodiče přestali krmit.uvidíme už znovu staví hnízdo
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.