Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Leskoptve

paroaria
paroaria (22 příspěvků) 03.06.2011, 19:08:19 xxx.xxx.194.41
Kéž by to u fišerek bylo tak,jak píšete.Koupil jsem 3 zaručené páry a po zkoušce DNA jsem zjistil že mám 5,1.Škoda ztráty těch Vašich tříbarevných leskoptví v takovém stáří,většinou mladé vyhodí do týdne a to chybou chovatele,nedostetek hmyzu-také už se mi to stalo.Překvapuje mě malá výstelka hnízda na fotografii,u mě mají doslova nory a jeden pár by nezahnízdil,když má střechu na budce.Je to ten na fotografii se čtyřmi mladými,posílám i obrázek výletu 2 mladých od druhého páru. Minulý rok jsem se pokoušel navodit rubriku seznamu-databáze letošních odchovů "První letošní"aby jsme měli přehled odchovů když budeme shánět mladé na výměnu nebo koupi,ale nikdo se nepřipojil.Myslím že by stálo za to aby každý se přemohl a poslal snímek nebo seznam druhů které se mu,nebo lépe řečeno jeho chovancům,podařilo odchovat.
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 06.06.2011, 08:03:49 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás p.Bouma gratuluji k odchovu! U mě hnízdění probíhalo v klidu do doby než jsem ptáky prvně zkontroloval a vyndal jsem je z budky to bylo ve věku 13ti dní do té doby probíhali kontroly v klidu..spíše než nedostatek hmyzu to u mě vypadá na překrmení no uvidíme jak se s tím poperou na podruhé.. K tomu hnízdu nevím jak vaše páry ale můj zas na hnízdo nebere nic jiného než sisal a kokos.vlákno o ostatní materiály nejeví vůbec zájem..proto je také stavba pohledově menší.ale třeba zas purpurky seberou tři stébla trávy a zbytek výstelky tvoří jen lupeny černého bezu...
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2011, 20:44:54 xxx.xxx.176.252
Dobrý pomocník při odchovu leskoptví podle vzoru pana Gajdoše. Automatické krmítko, které se pootočí v nastavený čas.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2011, 20:53:30 xxx.xxx.176.252
Proti úniku cvrčků z misek jsem použil karton a zajistil ho proti posunutí drátem.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2011, 20:56:05 xxx.xxx.176.252
Jednoduché nasazení pod kryt krmítka
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2011, 20:59:51 xxx.xxx.176.252
Ptáci si na krmítko rychle zvykli a už za dva dny, když slyšeli motorek v krmítku, tak přiletěli a čekali na novou dávku cvrčků.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 06.06.2011, 22:58:14 xxx.xxx.84.145
Dobrý večer Emile, můžete uvést v jakém množství a jak často jste podával cvrčky v automatickém krmítku ? Po jakou dobu Vás toto zařízení je schopné suplovat v krmrní ? Děkuji Z.G.
Emil
Emil (42 příspěvků) 07.06.2011, 20:19:40 xxx.xxx.148.204
Dobrý den, leskoptvím, jsem podával cvrčky 6x denně. První dávku jsem dával v7 a další v 9, 12, 15, 17 a 19 hodin. Z počátku jsem podával střední cvrčky odhadem kolem 15 kusů. Postupně jsem přešel na dospělé a dávku postupně zvyšoval až na dávku 20-25 cvrčků na jedno krmení. 2x denně jsem leskoptvím podával nahrubo nastrouhané jablka posypané špetkou glugopuru, smíchané a piškotovou drtí a umělou míchanici. Krmil jsem i klasickou vaječnou míchanicí, jediné, co leskoptve nebraly, tak nastrouhaná uvařená kuřecí srdíčka. Granule pro hmyzožravé mají k dispozici neustále. Automatické krmítko supluje na 4 krmení a nastavuje se na celé hodiny.
Obrázek
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 08.06.2011, 07:40:33 xxx.xxx.72.19
Dobrý den, co se kuřecích srdíček týče, tak na ně nedám dopustit. Krmím je ale syrová na drobno pokrájená a berou mi je prakticky všichni ptáci (leskoptve, špačci, majny, toka, krasky, vč. loskutáků)! Mláďata jimi začínám přikrmovat od stáří cca1 týdne. Musím ale podotknout, že srdíčka jsou jedním z několika druhů nabízených živočišných krmiv. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
raduz
raduz (128 příspěvků) 08.06.2011, 10:31:13 xxx.xxx.92.194
Dobrý den ,tak nejprve p.Škoda gratuluji k úspěšnému odchovu.K vašemu způsobu krmení automatem musím říct že jsem to taky zkoušel ale bouhužel bez úspěchu..ptáci se krmítka báli..takže jsem změnil taktiku a začal jsem krmit jinak.V době odchovu maldých jsem sehnal staré přepravky které jsou v pekárnách na rozvoz pečiva ty jsem z půli naplnil směsí písku a zeminy druhou část tvořila lesní hrabanka ..do tohoto substrátu jsem pak dával krmení.fungovalo to zatím dobře bohužel jak jsem již psal se ukázalo že méně je někdy více na tři mladé jsem dával zhruba deci moučných červů v třetím instarů a půl deci v druhém instaru tohle množství mi vydrželo od rána 6hod do 3hodin odpoledne kdy jsem přišel z práce.bohužel jsem ptákům chtěl ještě přilepšit a tak jsem předkládal cvrčky a sarančata.tím jsem nejspíš rodiče přebudil takže mladé opustili a v současné době už sedí znovu..takže uvidíme jak dopadne druhý pokus. Ale měl bych jeden dotaz vidím že píšete že rodiče krmíte v době odchovu i míchanicemi a granulemi..u mě se to má tak že jakmile se vylíhnou mladé,rodiče neberou nic jiného než hmyz..což je problém pak nedokážu odhadnout množství krmiva..bavíme se ted o tříbarevkách.
Emil
Emil (42 příspěvků) 08.06.2011, 20:30:17 xxx.xxx.176.28
Dobrý den, děkuji za gratulaci, ale tu zaslouží samotní ptáci.:o) Granule mají ptáci k neustále, ale mladé s granulema nekrmí, jsou tam pro staré ptáky. Leskoptve krmily vaječnou míchanicí a nastrouhaným jablkem vždy po podání krmení do voliérky. Viděl jsem je několikrát, jak toto krmení nosí do budky. Občas přidám moučné červy šváby. Jak jsem psal s tím krmítkem, tak nemůžu říct slovo proti. Osvědčilo se mi a ušetřilo mi spoustu cest, hlavně o víkendech (ptáky mám v práci). A jak jsem psal, tak během dvou dnů už čekaly po sepnutí motorku na otevření, nebo novou misku.
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.06.2011, 21:16:03 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer pánové,tak druhé hnízdo u leskoptví tříbarvých...opět čtyři mladé ale bohužel opět stejný průběh skončilo to po 14dnech posledním mrtvý mládětem a aby toho nebylo málo tak jsem dnes přesně po 21dnech od vylíhnutí našel v budce i mrtvé mládě purpurky...jen pro info dodám,že jsem krmil v intervalech ráno v 6hod,9hod,12hod,15hod,17hod a poslední dávka v 8 večer vše bez problémů ubral jsem i množství hmyzu ale marná snaha...krmení mouční červy sarančata..Není to tedy žádný chovatelský úspěch ale i tak pokud máte vlastní zkušenosti podělte se o ně pořád je co se učit...jen tady ty chyby jsou pak dost bolestivé..
anonymní (neregistrovaný) 02.07.2011, 19:47:13 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer, Radku, tak jsem dneska přemýšlel o tvém trápení s leskoptvemi a napadá mne pouze jediný problém - krmení sarančaty. Možná, že mi budou někteří kolegové oponovat, ale.... Když jsem před lety začínal s chovem toků, někde jsem se dočetl, že pokud budeme ke krmení mladých ptáků používat ve větší míře sarančata, je vhodné zbavit je zadních nohou. Sarančata na nich mají totiž ostré výrustky podobné háčkům a při častém krmení tímto hmyzem může docházet k nevratnému poškození jícnu ptáků. Samozřejmě, že se bavíme o laboratorně chovaných velkých sarančatech. Do stáří cca 10-14 dní staří ptáci mláďatům větší hmyz "porcují", takže do té doby problém není (nohy a blanitá křídla zpravidla utrhnou). Jakmile začnou krmit celými nymfami nebo dospělci sarančat, mohl by nastat zmiňovaný problém. Moje rada zní : až ti ptáci vysedí další mláďata, ke krmení použij pouze cvrčky - do výše uvedeného věku ptáků střední velikost a poté již můžeš krmit dospělce. Místo klasické vaječné míchanice nastrouhej pouze vajíčko a dětské piškoty a řádně promíchej. Žádnou mrkev ani jablko do toho nedávej ( a když, tak zvlášť), protože cca po 3-4 hodinách (dle teploty) dochází ke kvašení, což samozřejmě způsobuje trávicí problémy.Moučné červy přidávej pouze v omezeném množství. To je zatím vše, co jsem mohl napsat. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.