Aktuálně: 5 017 inzerátů173 562 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

papoušek nádherný - ochočení

anonymní (neregistrovaný) 13.08.2011, 18:05:32 xxx.xxx.186.104
Čím bude starší, tim přestane tolik řvát.
Bára (neregistrovaný) 23.08.2011, 20:28:30 xxx.xxx.111.65
Dobrý den, já jsem asi měla štěstí na jedince. Před dvěma dny jsem si byla pro nádherňáka, letošní nedokrmené mládě. První den jsme ho nechali v klidu v kleci, druhý den to je dnes už si bere z ruky piškot nebo ovoce a sedá na ruku, zatím jen v kleci a hned chce dolů. Chovatel říkal, že není moc šance na ochočení,protože není ručně dokrmený a on se jim vůbec nevěnoval - co se týče nějakého ochočení. Tak snad se mi podaří ho za chvíli i pustit proletět po bytě. Dokonce ani neklove, jenom zkusí ale nestiskne.
Pindolero (neregistrovaný) 10.10.2011, 14:26:49 xxx.xxx.235.19
Ahoj... Našli jsme dospělýho samce papouška nádherného a vypadá to, že nám zůstane, jestli se nedopátráme majitele. Tak se chci zeptat, esli mu stačí v bytě klec (zamřížovanej výklenek cca 120x60x200) s tim, že ho budem odpolko po práci normálně pouštět!? Jinak poznatky (po 3 dnech) jsou, že má lidi rád (jinak by z toho stromu asi jen tak neslez), bojí se sice holý ruky, ale když jí schovam do rukávu, tak si na ní rád vleze a přeleze na rameno nebo na hlavu a pak vydrží a chodí se mnou všude dokud ho nesundam... Lítat jsme ho vlastně ještě neviděli, jenom když zdrhal před tou rukou no... jinak kam ho položíš, tam ho najdeš! :)
Josef (neregistrovaný) 10.10.2011, 16:05:07 xxx.xxx.98.188
4 Bára Asi to bude štěstí na jedinece . Hodně štěsí s ochcočováním
Bára (neregistrovaný) 30.10.2011, 08:24:08 xxx.xxx.111.65
Velice se nám osvědčilo dát našemu papouškovi v obývacím pokoji do velkého květináče větev, zasypat jí lávovými kameny, aby držela. Naučil se na ni přeletět z klece, má tam zavěšenou kukuřici, kterou si vyzobává (ale nežere) - takže se tím zabaví a nesedá nám na nábytek, ani na lustr, který ho zezačátku moc lákal.
Martin (neregistrovaný) 29.07.2017, 12:13:54 xxx.xxx.161.166
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 23.06.2011, 22:55:22

Dobrý den ,

jak se dostanu na ty vaše stránky?

Děkuji za odpověd.

J.M. (neregistrovaný) 30.07.2017, 00:04:47 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 29.07.2017, 12:13:54

Martine, klikněte na slovo salamounek (pod fotkou zeleného papouška), a objeví se Vám Eva Procházková, a pod tím jménem možnost odeslat soukromou zprávu.

Leeda (neregistrovaný) 21.02.2018, 10:19:33 xxx:xxx.d3fa:2bea

Dobrý den, pořídila jsem si papouška nádherného. V průběhu prvního týdne co jsem ho měla doma si odemně bral ovoce přes klec i jsme pokročili na to že si ovoce zdráhavě bral i z ruky v kleci. Koncem druhého týdne najednou obrátil jako kdyby se mě z ničeho nic začal bát. Ovoce si bere jen když ho zaseknu do mříže a dám ruku pryč a když se přiblížím tak si honem uklobne větší kus na cestu a odejde na druhou stranu klece.  Poradíte mi někdo jak postupovat s ochočováním?

Děkuji  

Lenka (neregistrovaný) 01.09.2018, 13:45:02 xxx.xxx.75.217
Zdravím mám doma třetí den samičku nadhernaka asi není ručně dokrmena jsou ji 3mesice, strašně mi v kleci stresuje křičí a běhá stále dokola,jsem z ní zoufalá.jsou chvilky kdy papka hezky z ruky a z toho když strčím ruku do klece tak se jde zblaznit.dnes jeci už od rána a přestala teprve teď když jsem ji klec zakryla.porafite? kdyžtak poprosím na meilik budu ráda za každou radu.lenka.juraskova86@seznam.cz
Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 02.09.2018, 09:23:40 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Lenka z 01.09.2018, 13:45:02

Vážená Lenko,

  1. Vaše papoušinka asi něco nepříjemného vytrpěla, než se k Vám dostala. Chovatel ji asi honil po kleci mezi ostatními papoušky, aby ji pak prodal Vám. Její velmi plaché povahy jste si měla všimnout dříve, než jste si ji koupila. 
  2. Máte ji teprve tři dny; za tu krátkou dobu neměla čas si na Vás zvyknout, ani se ochočit. Možná, že už "prošla rukama třeba dvou nebo tří nových takéchovatelů", kteří ji postupně vrátili do Zverimexu z důvodu její nadměrné plachosti.
  3. Máte možnost ji také vrátit, nebo svou velkou a výjímečně dlouhodobou trpělivostí si získat její důvěru a přátelství.
  4. Pokud si ji chcete ponechat, tak dodržujte následující podmínky: Co nejméně se přibližujte k její kleci, a to pouze do vzdálenosti, kterou v klidu snese. Časem postupně vzdálenost od ní pomalu zkracujte.  Jinak buďte co nejčastěji a co nejdéle ve stejné místnosti s ní,  a papoušinku klidně pozorujte. Nedělejte prudké pohyby, nezpůsobujte hluk, neměňte své oblečení ani šperky a parfém, nevoďte do místnosti cizí neznámé osoby, děti a zvířata. Světlo trochu ztlumte, v noci samozřejmě dodržujte tmu. Papoušinka je jemné citlivé stvoření. Svým splašeným chováním Vám říká: "Bojím se Tě, zatím Tě nemám ráda a nedůvěřiji Ti ! ". 
  5. Je i možné, že Vaše papoušinka má přirozeně vrozenou extrémní plachost, které se těžko zbaví, nebo vůbec nezbaví. I někteří lidé jsou např. extrémně plaší a jiní extrémně drzí a zlí. 
  6. Možná by pomohlo přikoupit k papoušince krotkého mazlivého samečka, který by jí naučil jinému krotšímu modelu chování k Vám.
  7. Vaše vyjádření "jsem zoufalá" je poněkud přehnané. Mnoho lidí má mnohem závažnější důvody "být zoufalí", než Vy.

Chovu zdar. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.