Alexandr čínský

Dobrý den,chtěl bych chovat alexandry čínské.Mám k dispozici voliéru 3x1,8x2 m.Je tato voliera rozměrově dostačující?Prosím chovatele těchto papoušků o fotky svých volier pro moji inspiraci.A ještě jedna věc,jakou máte sílu pletiva.Děkuji za ochotu Pepa.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
voliéra je dostačující, mohla by sice být o metr delší ale šířka to myslím vynahradí. Viděl jsem číňany i v menších voliérách. Síla pletiva je druhá věc, někomu se nepustí do 1,4mm a jinému trhají jak papír i 1,8mm. Myslím že 2,0 určitě nic nepokazíte, nehledě na to, že v budoucnosti budete moci dát do této voliéry prakticky cokoliv.
díky za radu.Ještě jedna věc záda voliery mám vyrobenou z 2 cm falcovaných desek.Dostanou se přes ně?.Nebo pro jistotu desky obít pletivem.
Číňani jsou dřevorubci, nemusí se sice stát nic ale jistota je jistota. Takže pobít pletivem nebo ještě lépe plechem...
Voliérka 2x2x2 už by byla pro ně asi malá že ?
Desky bych asi pobil pletivem nebo alespoň v místě bidel nabít na zdi plech, aby se k desce nedostali. A co se týče posledního příspěvku, tak ta 2m kostka je na číňany asi malá. Jestli chcete, dejte do ní alexandry vousaté, je to podobný druh, ale menší. Ale dřevěné části také ničí a navíc musí být přes zimu ve vytápěném zimovišti na rozdíl od číňana.
neregistrovaný Marty neregistrovaný
Díky za příspěvky a postřehy.škoda,že zatím nikdo nevložil nějaké fotky jak číňanů tak volier kde tyto krasavce chováte.Tak kdyby byl někdo ochotný a vložil nějaké fotky rád bych se podíval a inspiroval.Vím,že se dá sehnat dost informací na internetu,ale zkušenosti chovatelů to je přece jen jiné kafé.Myslím si,že o číňanech v této diskuzi moc není.Dá se odhadnout jak se letos bude vyvíjet cena za tyto papoušky zatím je to kolem 5 000,-Kč za mladé.Může jít cena na podzim o něco níž?Pepa
Tak to je škoda bohužel nemám možnost větší voliéry jak 2x2 no to se nedá nic dělat . Bojuju právě s prostorem na zimování tak jsem přemýšlel nad těma číňanama :-(
foto
  • Obrázek
Matúš Dubec Matúš Dubec 452 příspěvků
Abych se přiznal, tak jsem ještě u žádného chovatelé alexandrů činských nebyl. Tady v okolí jsem zatím žádné chovatele těchto papoušků neregistroval. Jinak foto je z Minulé exoty v Olomouci, už se těším na tu letošní.
  • Obrázek
Také uvažuji o čínanech.Kdy bude letošní exota,děkuji . .
neregistrovaný aleš neregistrovaný
Tak se to trochu rozjíždí.Marty ty chováš číňany a jestli se můžu zeptat z jakého regionu pocházíš.Já z okolí Uherského Hradiště jen se ptám,že bych se taky rád podíval k chovateli číňanů.Pěkná fotka z exoty. Matůš:to jsou tvoji číňani?Jestli ano mohl bys přidat ještě nějaké fotky papoušků i tvých voliér a napsat o tvém chovu číňanů např.nějaké specifika.Už ti zahnízdily?Čím je krmíš jakou použils budku atd.Díky předem za rady.Pepa.Doufám,že se přidají k dobrým radám i další chovatelé
Já bohužel nejsem jejich chovatelem. Jestli to tak z nějakého příspěvku vyznělo, tak nemělo. Já mám jen alexandry malé a černohlavé. Jinak Frýdecko-Místecko. Ale pokud se rozjedeš někde na burzu, tak je většinou něco na výběr. Tedy spíš ty větší burzy. Exota je někde k podzimu, ještě je čas. Tuším, že bývá v říjnu.
Já mám tříletý pár a letos poprvé zasedli na čtyři vejce, ale byla čistá. Teď znovu zasedli, což jsem nečekal, a zase na tři vejce. Jsou jim teprve tři roky, tak od toho nic nečekám, ale jsem rád, že samice pevně sedí a oba jsou krotcí, samice bere dokonce ořechy z ruky.
  • Obrázek
Brno Brno 210 příspěvků
Teď jsem četl v diskuzi, že jde chovat číňany po více párech v jedné voliéře. Je to pravda ? A pokud ano, jak velká by ta voliéra měla být pro 2-3 páry číňanů ?
neregistrovaný Karel L. neregistrovaný
Dobrý den, Ano, je to pravda. Znám chovatele, který chová deset párů pohromadě.
fylip fylip 1289 příspěvků
Zdravím nevíte někdo prosím o knížkách alexandr malý A alexandr cinsky nemůžu nic sehnat děkuji za radu
neregistrovaný Martin neregistrovaný
Martin: Zdravím nevíte někdo prosím o knížkách alexandr malý A alexandr cinsky nemůžu nic sehnat děkuji za radu

Dobrý den,

knihy o Alexandrech jsou pouze v angličtině a nebo je pár stránek v knize Průvodce chovem papoušků. Něco o Alexandrech vyšlo i teď v časopisu Fauna. Mohu Vám něco oskenovat, zda budete mít zájem, ale pošlete mi email.

Lenkok Lenkok 74 příspěvků

zdravím chci se zepta mám tříletý pár a samice mi snesla tři vejce ale jsou čistá chci se tedy zeptat jestli mam vejce odebrat nebo je tam nechat dekuji 

neregistrovaný Jiří neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 19 (celkem 19)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »