Aktuálně: 5 017 inzerátů173 557 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

aktualita

anonymní (neregistrovaný) 24.06.2011, 15:14:35 xxx.xxx.47.92
Prave jsem se docetl ze spolk. zeme Hesensko zakazalai chov servalu, pravdepodobne tedy i karakalu, kteri do zakazu chovu kockovitych selem dosud nepatrili. Nekteri nestastni chovatele se budou asi snazit sve milacky udat. Doufejme, ze tenhle zasah nedorazi sem. I kdyz se zpatky kouknu na represi proti kupirovanym psum, no nevim, nevim. roman zr.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.06.2011, 13:04:15 xxx.xxx.38.222
Pokud je mi známo, tak chov kočkovitých šelem už je zakázán v Belgii, Holandsku i Německu (informace pramení z ČIŽP), zákaz se bude pravděpodobně postupně týkat i dalších zemí EU, záleží to ale na každém konkrétním státě. U nás tohle zatím nehrozí, zvažuje se pouze zákaz chovu tygrů z důvodu genetiky. Takže, kdo nemá doma tygry, může být ještě minimálně pár let v klidu. P.S. Pohlaďte za mě Sitah :-)
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2013, 18:39:39 xxx.xxx.147.239
Dobrý den, mám dotaz da by se potom ten zákon nějak obejít? Myslím to tak, že v ZOO to bude povoleno vždy, je mi jasné, že ZOO si jen tak někdo založit nemůže, ale jestli existuje ještě nějaká reálnější "asociace" , kterou by jsme si mohli založit, aby to nemohli soukromím chovatelům zakázat. Např, že bych si založil nějakou přirodní rezervaci, nebo tak něco. Předem děkuji za odpověd.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.