Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Andulka nechce proso

Venda (neregistrovaný) 24.06.2011, 15:38:29 xxx.xxx.139.188
Mám asi tři týdny andulku,vzala jsem si jí z budky těsně před vylítnutím,je ochočená,nechce jíst proso,ani senegalské,dávám a dávala jsem jí namočenou pšenici a vaječnou míchanici,zobne si i ptačince.zkoušela jsem namočený i tvrdý rohlík a piškot a nic.jak jí mám pomoct,aby zobala proso?Díky za rady a návrhy.
Obrázek
Smíšek (neregistrovaný) 24.06.2011, 15:42:09 xxx.xxx.26.38
Krmíte ji ze lžičky, nebo stříkačkou? Pravděpodobně je ještě brzo, musí nejdříve začít sama ze lžičky. Musí se to naučit.
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2011, 15:54:46 xxx.xxx.139.188
Ona sama zobe,ale nechce proso,namočenou pšenici a vaječinu žere bez problémů
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 24.06.2011, 21:38:07 xxx.xxx.81.125
Zdravím Vendo, nebojte, ona začne, zatím je to pro ni tvrdé a neumí proso rozlousknout. Ale nabízejte jí ho dál, nejlépe spolu s tím měkkým jídlem. Senegalské proso je drobnější a křehčí na rozlousknutí. Můj papoušek ho začal jíst jako první, pak už se pustil i do ostatního. Slunečnici jsem mu dávala loupanou, nejdříve ji jen tak drobil, ale pak jí už začal jíst. Po čase se pustil i do neloupané. Chce to čas.
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 09:03:53 xxx.xxx.174.89
Pokud vám žere máčenou pšenici, zkuste mu nabídnout i ostatní zrniny /proso, lesknici, oves, niger...../ máčené nebo klíčené. Suché je na něj ještě opravdu asi tvrdé.
Venda (neregistrovaný) 25.06.2011, 09:15:05 xxx.xxx.139.188
Máčené proso jsem taky zkoušela a nic,vybírala jen máčený oves,.Dnes jsem jí pustila k ochočené pyrurce a na zem jsem dala senegalské a snažila se napodobovat pyrurku a zobala proso senegalské,tak snad to bude lepší.
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 10:37:39 xxx.xxx.101.84
Neberte to ve zlém, ale proč jste si brala tak malou andulku, když si s ní neumíte poradit a hledáte radu na internetu. Ten kdo si bere mrňavého papouška musí mít už nějaké zkušenosti a ne chytat všude informace a papoušek je v kleci zatím hladový. Nehledě na to, že když vám chovatel andulku předával to vám náležitě všechno kolem potravy a dalšího chovu nevysvětlil? On každý zbalí jen prachy a bič a pryč. Nelíbí se mi, že si každý opatří papouška a pak si neumí poradit s tím, jako je základní krmení andulky , která ještě nevylétla z budky. Já vím, že je to drsná pravda co vám píšu, ale takových lidí je spousta co neumí nakrmit mládě papouška. A učit se to na něm je praxe trochu podivná.
Venda (neregistrovaný) 25.06.2011, 10:51:52 xxx.xxx.139.188
Asi jste to špatně pochopil,já jsem andulku dostala zadarmo,hned sama baštila,žádný problém s hladověním s ní nebyl,jen nechce zobat proso,je čilá,zdravá,čiperná,je to mazlík,vyditelně jí to moc nevadí,že nemá proso,věřím,že to chce čas,jak už bylo napsáno.Mám víc andulek ve voliérce,ale každá proso baští,jen tahle né.Určitě nějaké zkušenosti s andulkama mám.
Daniela (neregistrovaný) 10.05.2017, 07:41:37 xxx.xxx.218.23
Mam ten stejny problem,akorat moje andulka prave zere jen senegalske proso jine nechce,zkousela jsem uz vse mozne a vzdy vyzobe jen senegalske.Snad se to nauci,mam strach ,aby ji to stacilo,vitaminy atd.Je nejake proso mekkci nez to normalni,ze bych vyzkousela koupit jine?Jsoou ji necele dva mesice,rucne dokrmena,jinak ciperna .diky za odpoved
Gabriela (neregistrovaný) 03.02.2018, 17:25:11 xxx.xxx.243.172
Dobrý den, mám 3 dny doma andulku a nechce jíst proso z misky , ale jí stéblo prosa, co mám dělat?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.