korela choroba alebo nie ?

Na to PBFD bych to také neviděla, zobák je v pořádku, ocas, hlava a letky také. Namá nějakou novou věc v kleci nebo změnu v krmení? Mohla by to být alergie. Kdysi mi začala korelka pelichat na zádech a na krku a byla to alergie na tiskařské barvy - z novin jako podestýlky.
neregistrovaný salamounek neregistrovaný
On ma takéto perie na bruchu nohách a z vrchu krídel ale na hlave a letkách nie. Správa sa tak ako predtým keď mal normálne perie, nepostrehol som niakú zmenu na jeh správaní. A čo sa týka lietania tak lieta normálne ako každý iný papagáj nemá stím problém. A tá alergia by mohla byť príčina majú v klietke také drevo ako z nábytku po ktorom radi chodia. Alebo môže mať také perie napr. s pokazeneho žrádla jedla alebo málo vitaminou lebo ja im dávam aj ovocie ale oni ho nechcú žrať a neviem prečo. Dúfam že to nieje PBFD .
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Pokud má letky v pořádku, tak to není francouzké pelichání. Neměnil jste bydýlka. Nebo nestříkal jste v bytě nějakým sprejem?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pokud ten kus nábytku je lakovaný nebo něčím napuštěný a dostali ho zrovna v době přepeřování, tak by to mohla být příčina poruchy opeření. Letky a ocas vyměňují jindy než drobná pírka. Zkusila bych to vyndat a nahradit normální větví třeba z ovocného stromu. Ovoce jsem naučila jíst mou korelku díky papouščí "chamtivosti". Pokud je ochočená, tak si nakrájejte ovoce na menší kousky, vemte si korelku k sobě, třeba na rameno nebo na ruku, prostě kde ráda sedává. Pak pomalu, aniž byste si jí všímal začněte jíst kousky ovoce. Většinou neodolají a když vidí, že ho jíte vy, tak to chtějí hned taky. Po pár týdnech už mi ovoce jedla sama. Viděla jsem to kdysi v televizi a vyzkoušela, fungovalo to.
salamounek salamounek 161 příspěvků
Kedže sa on nerád kúpa tak som sa ho snažil okúpať rozprašovačom ktorý som predtým umyl od bývalého prostriedku. Podľa mňa keby to bolo PBFD tak by bola nakazená aj samička ktorá je s ním v klietke stále a on to má dva mesiace. To lakované drevo na ňom rada spí a oddychuje samička ale aj samček. Bydlo ktoré nie je z ovocného stromu na ňom rád spí samec. Na klietke bola položená búdka a poprepletaný samorast na ktorom sedávali
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Tu sú tie veci. Pokiaľ je to alergia ako mám postupovať potom čo tie veci dám preč? Za rady zatiaľ Ďakujem :)
  • Obrázek
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Nechci radit, protože už jsem svůj názor napsala - nebylo by ale pro klid duše lepší dát udělat potřebná vyšetření a pak teprve spekulovat dál?
dasa009 dasa009 385 příspěvků
a
  • Obrázek
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
a
  • Obrázek
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Mohl to být i ten rozprašovač-špatně umytý,něco málo v něm třeba zůstalo,to se mi jeví jako nejpravděpodobnější,ale možná bych zkusila veterinu aby vyloučili nějakou závažnější nemoc. Zkuste rozprašovač nový,ne po nějakém přípravku,já ho mám taky za cca 40 Kč z OBI,ale maj ho v každým větším supermarketu .
neregistrovaný Jájina neregistrovaný
áno môže to byť ten rozprašovač ešte mu skusim dať niečo s veľkym obsahom a vitamíny a možno nejaku tabletku na odčervenie
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
chemikálie v rozprašovači by to být mohla. Ale co získáte tím odčervováním, takhle začervený papoušek nevypadá. Jen ho vystavíte dalšímu oslabení organismu pomocí medikamentů.
dasa009 dasa009 385 příspěvků
to odčervovanie je blbosť ja ho dám ku veterinárovi a uvidime potom napíšem ako to dopadlo ĎAKUJEM za všetky rady :)
neregistrovaný Jakub neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jakub z 06.07.2011, 21:09:48

vie niekto ako dopadol ta korela na testoch alebo čo to ma s perim?

neregistrovaný peter neregistrovaný

Ke své starší korele jsem získala přírodně zbarvenou mlabou korelku. Obě to jsou ale samičky a moc se nemusí. Navíc ta mladá stále hledá samečka. Já se nechci pustit do chovu, neměl by o ní někdo zájem? Je mě jí líto, není v mých silách umožnit ji plnohodnotný život.

neregistrovaný pozelene@seznam.cz neregistrovaný
Jak, prosím, dopadla korelka? Máme to samé.
neregistrovaný Veyrona neregistrovaný
Dobrý den, tak pro ty, které zajímá zpětná vazba na toto téma. Mám adoptovanou korelu se stejným problémem. Peří si trhá sama, z důvodu špatného předešlého zacházení. Naštěstí se žádný virus ani parazit nepotvrdil. Přikládám foto, jak korelák Pepík vypadal a jak vypadá po dvou měsících u nás s neustálou péči. Je to boj, ale jde to. Přeji hezký den.
  • Obrázek
neregistrovaný Veyrona neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 37 (celkem 37)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »