Serval nebo savanova kocka

Dobrý den všem chovatelům krásných kočiček.Začala jsem se zajímat o chov ocelotů,servalů a atd.Vím toho málo a touto cestou bych chtěla poprosit o vysvětlení vašich skratek,rozdíl F1 až F5.Předem děkuji
neregistrovaný Anna Vdovcová neregistrovaný
Když vás zajíma chov čistých šelem, pak vás nemusí trapit tyto skratky..:) F1 až F* je označní generace hybridního potomstva, které jak již slovo hybrid naznačuje, pochází z rodičů rozdílnych druhů zvířat/rostlin,atd.. F v označení znamená "filiálny"(dcérsky,synovský). Číslo pak znamená jak je potomek "generačne vzdálen" od prvního hybridního páření. Např. u savanovej kočky F1 to znamená, že měla otce servala a matku domácí kočku nějaké rasy. F2 pak znamená, že kočka téhle generace měla děda servala..atd..Striktně napsané: F1 - nese 50% a více procent servala (pokud je matka savanová kočka tak také přinaší své % ze servala..) F2 - nese 25% a více procent servala F3 - 12,5%, atd...
neregistrovaný rypka neregistrovaný
Já vám moc děkuji za pěkné vysvětlení :-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nemáte za co, velice ráda..:)
neregistrovaný rypka neregistrovaný
Mohu poprosit?? Nemohu nikde bohužel sehnat kotě servala :( Měla bych zájem!! Nabídnete?? Moc děkuji :)
neregistrovaný Martina neregistrovaný
Dobry den, aj ja by som sa chcela spytať, kde by sa dalo zohnať mačiatko servala? Našla som na nemeckych strankach, neviete niekto nahodou či sa neda zohnať aj v ČR? Dakujem.
neregistrovaný maTula neregistrovaný
Dobry den, vim, ze v Cechach i na Slovensku je zopar lidi co maji servaly, ale nejsmem si jista zda i mnozi..Vim, ze Adrián Ježík(najdete ho i na facebooku) vlastni par servalu, a ma je z nemecka od kotatek..Zkuste se ho zeptat zda planuje kotata..nebo vam muze pomoci s nemeckym kontaktem..
rypka rypka 1 příspěvků
Dobrý deň, našiel by sa tu niekto ochotný, kto by poskytol informácie, prípadne vie o kontakte na chovateľov servalov a/alebo ocelotov v CZ/SK a okolité štáty? Ďakujem za pomoc.
neregistrovaný Shari neregistrovaný
Shari: www.selmykockykotata.cz
  • Obrázek
Cherry1402 Cherry1402 165 příspěvků
Dobrý den, prosím o kontakt na lidi, co chovají či mají v ČR SBT Savannah. díky s.fiorentinka@email.cz
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Tohle je náš Gucci, Savanová kočka, generace F4 .-) Také uvažuji o koupi servala, nebo pumy americké.

neregistrovaný Petra neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 22.11.2014, 16:05:54

  • Obrázek
neregistrovaný Petra neregistrovaný

Zdravím . Velikce mě zaujala Savanová kočka a proto nad jejím pořízením dosti uvažuji. I prostředí by tu měla dobré , žijeme na okraji města za námi už jsou v podstatě jen louky a řeka sem tam nějakýstrom a máme velkou zahradu. Nicméně sousedé mají slepice a králíky a i my máme pár slepic a díky tomu se u nás občas objeví nějaká ta myš a nebo kuna.  Tak by mě zajímalo jestli někdo máte v tomto směru se Savanah zkušenosti co se týče lovu. Konkrétně uvažuji o F2 až F5 , nejlépe F3 nebo F4 .  

neregistrovaný Biochemik neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Andrej z 05.08.2011, 23:04:35

Ahoj, momentálne bývame ešte v byte . Mame jedného papierového bengálskeho kocúra a jedneho kríženca. No sťahujeme sa do domu. Už dlhšiu dobu doslova hltám všetky články a videá týkajúce sa Servalov. Sú to nádherné stvorenia.. Tu vidím že Ty ich chováš.. Prosim bolo by možné prísť niekedy pozrieť a osobne sa poradiť? Odkial si ?? Za odpoveď ďakujem.. https://www.facebook.com/marian.kollar.39. alebo do mailu    majo.kollar@orava.sk.

  • Obrázek
neregistrovaný marian kollár neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ivana Čákorová z 19.06.2012, 14:04:34

Awojky ja by som sa cela spytat kolko stoji savannah macka F4-F3 cela by som si taku kupit a otazka kde sa ju da kupit ??

neregistrovaný Angelika neregistrovaný
Dobrý den, velmi mne uchvátil serval, ale chápu, že do bytu šelmu je nesmysl chtěla bych do budoucna některou ze savanových koček, nevím, jestli F1,2,3,4,5 ale chtěla bych něco jeßtě většího než jsou běžné kočky. Prosím, poraďte mi, kde a jakou savanah bych si měla koupit a v jaké cenové relaci de pohybují? velmi děkuji zs váš čas.
neregistrovaný Ivet neregistrovaný
Šárka Bajerová: Nevím, co je dle Vás profi chov, dcera miluje hybridní kočky a má cca 1 vrh za dva až 3 roky. Kromě Savannah se zajímá i o bengálské hybridní kočky a má F2, F3 a nyní dokonce i F1 vlastní odchov. Osobně si chovatele v USA objela a já jí v jejím koníčkovi podporuji, jelikož vím, po kom asi vášeň pro chov podědila.... Více než chovu se však věnuje "držení" koček.

Dobry den mohu se zeptat savannah jen por zajiimavost kolik stoji a takovy vic informace :) chtela vic o ne zajimat jak se i vubec chovaji :) 

neregistrovaný františka neregistrovaný

Dobry den ,bydlim ve Svycarsku a mam 2 kocky bengala ... Chtela bych se vas zeptat jestli znate nekoho kdo ma chov servala...dekuji predem 

  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Zdenka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Zdenka z 23.08.2016, 14:12:28

Dobri den poprosil by som kontakt na chovatelov servalov v SR/CR za kazdy kontakt velmo pekne dakujem Sharkynos@gmail.com

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobri deň prosím poraďte ako rospoznat servala mača od savannah F1 mačata musía byt dáke črti pri ktorí ch sa odlisuju za info ďakujem prajem pekný den

neregistrovaný Sharkyno neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 52)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »