Ozobí andulky

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám doma skoro 2roční andulku samičku a zdá se mi, že její ozobí nevypadá moc zdravě. Pokoušela jsem se pročítat články ohledně nemocí na internetu a stejně z toho nejsem moc moudrá a tak mě napadlo, zkusit sem vložit fotku, zda se s tím někdo také nesetkal. Jinak co se týká jejího stavu, tak je řekla bych někdy až hyperaktivní a s jídlem také nejsou problémy. Děkuju
  • Obrázek
Halmik Halmik 6 příspěvků
Koukám, že fotka se mi tak zmenšila, že to ozobí není tak dobře vidět, vložím sem jinou fotku.
Halmik Halmik 6 příspěvků
ještě jednou trochu zvětšené foto
  • Obrázek
Halmik Halmik 6 příspěvků
já na tom ozobí nic děsivého nevidím.Proč se vám nezdá? Odlupuje se, dělají se na něm stroupky nebo proč? Mě na fotce připadá úplně normální :-) Vyfotím ozobí svých samiček pro srovnání :-)
dasa009 dasa009 385 příspěvků
naše chovná samička, za ní její sameček a jedno z mláďat
  • Obrázek
dasa009 dasa009 385 příspěvků
samička dospěla a to vás možná mate - mláďata mají ozobí hlaďounké, s věkem hnědne v době rozmnožování, přes zimu u mnohých zase zesvětlá a jakoby se sloupne ten suchý tvrdý hnědý škraloup. Fotka mláďat pro srovnání ozobí :-)
  • Obrázek
dasa009 dasa009 385 příspěvků
Ozobie jej zhnedlo, pretože je v toku.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Připadalo mi, že to ozobí má moc suché a zdeformované oproti tomu jaké bylo když byla mládě. A když jsem někde na internetu koukla na fotky andulek, všechny měli ozobí hladké a to mě zarazilo. Tak děkuju moc za uklidnění, aspoň jsem zase o něco zkušenější :-). Je to moje první andulka a v knížkách se člověk taky nedočte úplně všechno.
Halmik Halmik 6 příspěvků
Ozobí je v pořádku, stářím se ozobí mění a strupatí, ale to je normální. Vůbec nemějte strach
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Hezký den pokud se jí dělají takové stroupky a odlupují se a dělájí se od zobáku k očím mohlo by jít o vápenku,prohlédněte jí i nohy zda se i tám se dělají stroupky tak by to mohla být vápenka (zákožka svrabová).Pokud to vypadá na vápenku dá se použít přípravek Arpalit sprey,nebo stačí jedlý olej potřít ráno a večer alespon po 3 dny a nadále sledovat.Nebo návštěva vet, lékaře
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Jinak souhlasím s předešlými příspěvky ,že ozobí se mění, psal jsem to spíš aby se něco nezanedbalo,než abych vás strašil.
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Žádné stroupky se jí neodlupují, aspoň jsem nic takového nezpozorovala. A nohy bych řekla, že má snad v pořádku, ale protože jsem laik, radši přikládám foto :-)
  • Obrázek
Halmik Halmik 6 příspěvků
Nikdo se nevyjadřuje k těm nohám ,Asi vidím trochu jinak než ostatní ,vidím odlupujicí šupinky ,ještě jsem obešel svoje andulky a všechny mají nohy hladké ,Jestli to je vápenka či ne to bych musel vidět v reálu .Když to párkrát potřete stolním olejem nic tím nezkazíte.Namočte školní štěteček do oleje a potřete jí ty nohy i to ozobí.Nebo nedejte na mojí radu a počkejte možná že někdo jiný pozná zda to je vápenka či ne .
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Já ani na těch nohách nic extra nevidím, ale jak píše astrild olejem určitě nic nezkazíte.Pokud by se opravdu jednalo o vápenku, pak je v začátcích a olejem ji zlikvidujete. Pokud se do toho pustíte, doporučuji preventivně dokonale vyčistit a vydesinfikovat klec/voliéru a vyměnit všechna dřevěná bidla.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já jsem ráda za každou radu, takže ten olej pro jistotu zkusím, jen se obávám, že v případě mojí andulky to bude těžká operace při který zchytám dost štípanců. A ještě mám tedy jednu otázku, dá se vápenka přenést i na ostatní andulky? Nedávno jsem jí pořídila samečka, aby měla společnost. Jinak všem moc děkuji za odpovědi.
Halmik Halmik 6 příspěvků
Určitě, pokud by to byla vápenka, samozřejmě může napadnout i ostatní ptáky. Roztoči /vápenka/ přezívají ve dřevě, proto jsem vám výše doporučovala spálit bidla a dát nová+ důkladně vyčistit celou ubykaci.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 14.07.2011, 07:59:50

Prosím také o radu. Máme andulku, když jsme ho kupuvali, měl modré ozobí, takže samec, po 2 letech ho má jiné-viz foto. Řeším, jestli je to vápenka, či jen že se změnilo. Zaráží mě ale nad ozobím hnědá skvrna. Můžete poradit prosím? Jjinak je ptáček čilý a nohy má dle mého názoru zdravé.Díky

  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Jana neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Halmik z 10.07.2011, 12:17:56

Dobrý den,

ozobí vypadá, že je napadené plísní. I kdyby nebylo, není od věci 1 až 2x denně pomazat ozobí stolním olejem. To dělat celý týden. Pozor, aby se olej nedostal na peří nebo do nosních otvorů. Andulce by to nebylo příjemné.

Ještě by bylo dobré vše v kleci vydezinfikovat, mám na mysli bydýlka, krmítka a koupelničku. Vše potom omýt teplou vodou.

neregistrovaný Dana neregistrovaný

Je to samice.

neregistrovaný Julie neregistrovaný
Prosím o radu, můj sameček - 10 měsíců, měl krásně modré ozobí, teď se mu ale nějak začalo barvit do červena. Prosím o radu co by to mohlo být.
  • Obrázek
neregistrovaný Dominika neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »