Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Co a jak dokrmovat!!!!

sunflowersman (neregistrovaný) 14.07.2011, 21:34:49 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Již vylétnuté mláďě budete spíše stresovat, ikdyž jsou korely velmi přispůsobivé. Dokrmení v tomto stylu postrádá svůj význam, pokud je rodiče po vylétnutí nepřestali krmit, to by byla jiná.
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 14.07.2011, 21:37:05 xxx.xxx.12.42
Napíši vám důvod proč se ptám....už mi bylo na chatu porazeno dát ho do klícky a tatka ho bude krmit přez ní to to je varien.kdyby to nevyšlo tak abych vědela co a jak tata se stará krmí je....Dobrý den,nedávno jsem u vás byla ale nezastihla jsem vás doma,chtěla bych se s váma poradit,chovám korely ve venkovní voliéře,(jsou tam společně s andulkama)momentálně hnízdí...jejich mláďata už jsou cca třetí týden z budek venku (samice opět sedí na vejcích) dospělí, mláďata ještě krmí ale co je problém že jim tedy převážně samec pořád vyškubává peří a nejvíce toho nejmladčího (korelka je lutino) jediné co na něm je je hlavička křídla a ocásek tělíčko je úplně holé,,,,musím ho dávat na noc do bedýnky aby mi neprochladlo,ti větší (o pár dní dříve vylíhlé) na tom nejsou tak špatně ty už se umí bránit nebo ulítnou...ale on to ještě moc neumí....jinak se starají perfektně....prosím poraďte co s tím proč to dělají????nikdy jsem se s tímto nesetkala a to už je chovám více jak 10 let.....moc děkuji za vaši odpověď Mirka
astrild (neregistrovaný) 15.07.2011, 22:01:04 xxx.xxx.136.183
zdravím tak jak to vypadá s tím krmením toho nejmenšího koreláčka,Vzal to korelák jako povinnost a krmí?
anonymní (neregistrovaný) 16.07.2011, 09:18:03 xxx.xxx.36.157
Dobrý den mám doma papouška nádherného teprve dva dny.Rodiče ho přestali krmit a je úplně hubený.Když jsem si ho vzala měl 63g ráno jsem ho opět vážila a měl 58g.Poraďte mi co s ním mám dělat.už dokrmuji.děkuji za všechny rady.
Jana Kocandová (neregistrovaný) 19.07.2011, 13:50:23 xxx.xxx.242.6
Dobrý den, také jsem dokrmovala papouška nádherného a docela úspěšně. Jestli je papoušek starý necelý měsíc, krmte ho min.4x denně ve stejných intervalech. Dvě hodiny po krmení mu trvá, než všechnu potravu stráví, poté můžete znovu krmit. Zkuste nejdříve krmit více, když je tak vyhublý a poté mírně snižte. Při krmení si ale dávejte pozor na teplotu krmení. Nesmí být horká, jinak si spálí jazyk, při nejhorším vole a to už by nechtěl žrát vůbec a mohl by to být jeho konec. Také dbejte na čistotu stříkačky a kontrolujte u krmení vole. Nesmí být tvrdé, to už je papoušek přejezený a také to není dobře. Pokud ale má papoušek měsíc a má už značné peří krmte jej 3 denně. Jakmile začne létat přejděte na 2x či 1x denně podle toho, jak je silný či vyhublý. Momentálně mi papoušek nádherný už 2 týdny létá a já už jsem přestala krmit a začínám ho zvykat na zrní, zatím bez úspěchů. Papoušek mi žere pouze piškoty, ať už namočené ve vodě či suché a velice si je oblíbil. Také má rád ovoce (nastrouhané jablko či půl meruňky). Snad vám budou moje rady užitečné
cone (neregistrovaný) 19.07.2011, 15:11:40 xxx.xxx.67.3
Trošku jsem nepochopil krmit 4 x denně s odvoláním že po dvou hodjnách / po vytrávení / můžete krmit znovu - při tomto návodu mi chtě nechtě vychází počet krmení denně trovchu více. Pokud je vyhublý, nemůžete krmit většími dávkami, ale častěji, dávky můžete potom pozvolna zvyšovat a zvětšovat intervaly mezi jednotlivým krmením.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2011, 08:19:38 xxx.xxx.242.6
Však ano, jestli si to trochu lépe přečtete, tak tam mám minimálně 4x denně a pokud chcete více, tak ne dřív, jak po dvou hodinách od předchozího krmení!!!
cone (neregistrovaný) 22.07.2011, 09:38:14 xxx.xxx.67.3
Děkuji za upozrnění, přečetl jsem si to lépe a stále mi to to vychází jako rada typu " zabočte doprava, pokud to nebude ono tak doleva".
ivana1 (neregistrovaný) 23.07.2016, 05:42:12 xxx.xxx.242.8
Zdravim potrebuju radu muzu udela papouskovi kdyz rucne dokrmuji vajicko s vodou a zda i bilek nebo jen zloutek dekuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.