Kanárek přestal zpívat

Prosím o radu. Mám 2 roky starého křížence kanárka se stehlíkem, vlastním ho 2 měsíce, je to sameček. Je v kleci sám, nechci chovat. Přestal zpívat, nevím z jakého důvodu. Nevypadá, že by mu něco scházelo.V minulosti jsem chovala zebřičky, ty potřebovaly společnost. Jak je to s kanárky? Může být spokojeně sám nebo je dobré pořídit k němu dalšího? Nebude se s druhým samečkem prát? Nebude případná samička zbytečně snášet? Moc děkuju.
neregistrovaný Marie neregistrovaný
Hezký večer p Marie U vašeho kanárka nastala pravděpodobně doba přepeřování ,proto přestal zpívat,.Je to období kdy mají samečci pohlavní útlum,zpívat zase na plno začne až s novou chovnou sezonou ,tak okolo vánoc.
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Moc děkuju. Takže pořizovat kamaráda není potřeba?
neregistrovaný Marie neregistrovaný
hezký večer Myslím ,že není třeba,ale je potřeba předložit vápník ,jako sepií.trochu vylepšit stravu po dobu přepeřování ,přidat lesknici,,trochu semence k základnímu zobu pro kanáry.
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Děkuju za radu. Sepii má, lesknici a semenec přidám.
neregistrovaný Marie neregistrovaný
Hezký den jen po dobu přepeření,potom stačí zob pro kanáry ,aby nestloustl ,potom by už nechtěl zpívat vůbec
neregistrovaný astrild neregistrovaný
Jen mně vrtá hlavou, že nevidím kolem klece žádná popadaná peříčka. Syn, když mu přepeřuje papoušek, nestačí uklízet.
neregistrovaný Marie neregistrovaný
psal jsem pravděpodobně ,ty peříčka k přepeřování patří ,.No přestal zpívat nějaký důvod to mít asi bude,třeba je to období než začne přepeřovat ,možná že jste si nevšimla peří nebot začíná schazovat křídelní a ocasní dlouhá pera a potom drobná peříčka . Toto období trvá asi dva měsíce i déle .U kanárů to je doba kdy končí chovná sezona tak si myslím že to bude jediný důvod proč nezpívá
neregistrovaný astrild neregistrovaný

Kanár přestal zpívat v květnu, přepeřoval se, je starý necelé dva roky, koupený ve zverimexu, dobře živený, začali jsme dbát na zakrývání, aby měl dlouhou noc při přepeřování a nezpívá. Začně?

neregistrovaný Bruno neregistrovaný

Mám kanarka, samečka a přestal zpívat. Vše vypadá, ze je v pořádku, je čilý, ma z větší části volnost a přesto už to bude rok, co přestal zpívat. Značí to, ze je něco v nepořádku? Děkuji.

neregistrovaný Ninax neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ninax z 28.05.2017, 07:40:54

... nám přestal kanárek zpívat, když jsme k němu přidali samičku. A už pak zpívat nezačal a se samičkou se stále rval. Museli jsme je oba vrátit do ZVERIMEXU.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dobrý den kanarek přestal zpívat .  Nezpívá asi měsíc a půl nevím jestli to je přítomností papouška agapornise občas jak je venku přiletí na klec kanárka. 

předem děkuji všem co napíší.

neregistrovaný MaReCksSS neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »