mluvící papušek

Dobrý den všem! Chtěla bych si pořídit papouška, který by mi byl společníkem a mohl by si se mnou povídat. Potřebovala bych poradit, který papoušek není náročný na chov, jelikož jsem začátečník a zároveň se dá naučit mluvit. Děkuji za odpovědi Pavla
neregistrovaný Pavla Veselá neregistrovaný
Andulka. Malá, levná,snadno ochočitelná- pokud se vám podaří sehnat mládě,nejlépe čerstvě vylétlé z budky.Když se jí budete trpělivě věnovat, je šance na mluvení veliká.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
To záleží na tom, co si pod náročností na chov představujete. Každému papouškovi musíte opatřit klec,jako příbytek, podle jeho velikosti, aby tam měl prostor i k prolétnutí.Každému papouškovi musíte koupit potravu takovou,jaký vyžaduje druh o který se chcete starat a v poslední řadě každému papouškovi se musíte věnovat, pokud je to domácí mazlíček tak, aby byl spokojený. No a na konec po každém papouškovi se musí intenzivně uklízet. Těch co mluví je spousta.Záleží jakého řečníka si představujete. Jen nesmíte být zklamaná, když bude opakovat třeba jen pár slov, protože i ten nevětší řečník nemusí splnit vaše očekávání s počtem slov. Na fotce pyrura hypoxantha, je přibližně velikosti korely,asi o trochu větší ,mluví dobře. Je to jeden z méně uváděných papoušků.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
mníšek naučí se mluvit a je mazel
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Lidičky jestli máte fotky uváděných papoušků dávejte je sem taky .Někdo kolikrát ani neví jak ten papoušek vypadá. Andulku zná každý, žaka a amazoňana, myslím, taky, ale např mníška nevím jestli každý zná. Taky mluví papoušek konžský, to taky málo lidí ví, senegalec mluví. Tak dávejte fotky určitě si tuhle diskuzi prohlédnou i jiní zájemci o mluvící papoušky. Přidávám fotku senegalce.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
mnišek
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den doporučuji senegalce.Je intelignetni a zvladne i 10 slov,Mníšek je spíš mazel.
neregistrovaný Honza -Jen neregistrovaný
to s tím mníškem že nemluví je Váš poznatek, protože ten co je na foto říká i věty
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Potvrzuji, že mníšek říká i celé věty a hlavně umí je použít na konkrétní situace. Můj minulý mníšek uměl v roce přibližně 30 slov a vět, apíše více. Nyní mám tříměsíčního mlaďocha a a začíná už sluště také. Ještě upozorňuji, že nikdy jsem je nic účelově neučila, jako že bych u něk seděla a opakovala slovo. To nikdy, prostě sleduje chov domácnosti, odposlouchává a pak slova používá. Pro mě z takto stejně velkých papoušků je to číslo 1.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
To je jako s andulkama. Některá mluví slovíček hodně a jiná ani nepípne. Bohužel jestli chcete mít zaručeného řečníka potom musíte vybírat pouze z velkých papoušků a nebo loskutáka,ale to není papoušek. Zaručeně vám bude mluvit žako nebo amazoňan,ale chce to už trochu obratnosti a zkušenosti s držením papoušků.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
u toho mnicha by byla spíš vyjímka ten co by nemluvil.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Taky mám mníška, a povídat začal asi po 1 měsíci, co jsme jej měli doma. Neučili jsme jej záměrně, pochytal to, co slyšel. Sice výslovnost není tak perfektní, jako např. u žaka, ale mluví srozumitelně. Navíc je to opravdu mazel. Co do péče bych řekla, že je téměř srovnatelný s andulkou (měla jsem je), akorát je více závislý na lidech okolo - neustále je chce mít pod dohledem. Hana Chromcová
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já vím že mnich mluví ale senegalec líp...
neregistrovaný Honza -Jen neregistrovaný
Doporučit začátečníkovi žaka, amazoňana i senegalce a pod. bych si vživotě nedovolil a nedoporučoval bych to. Paní chce něco nenáročného a píše, že je začátečník! Drtivá většina chovatelů začínala s andulkami nebo jinými malými druhy. viz. http://www.poicephalus.eu/porizeni-papouska/
Standa_h Standa_h 23 příspěvků
To je pravda .Nejlépe se zAčíná agapornisem,andulkou,korelou.Andulka (některá) se mluvit naučí bez problému mám kamaráda a jeho andulka mluví víc slov než jeho žako a také srozumitelněji.Agapornis se mluvit nenauči ale je velice intelignetní,korela(také nazívána Nejmenší kakaduu) je větší a naročnosti chovu se dá přirovna andulce.
neregistrovaný Honza -Jen neregistrovaný

Kupte si slepici

neregistrovaný aaa neregistrovaný

Presne tak, slepice prekrásne zpívají, naučí se i 2 slova. Pekne vonej atd. určite doporučuji, pripadne si kupte husu, i to je dobra volba

neregistrovaný Sle pička Helena neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »