Aktuálně: 5 195 inzerátů171 437 diskuzních příspěvků17 700 uživatelů

Potřebuji poradit.

Honza (neregistrovaný) 06.01.2008, 15:15:05 xxx.xxx.71.157
Ahoj všici.
Potřebuji radu.Pejska sice mám ale je to fenka jezevčíka a už jí táhne na 12tý rok a tak vyvstává otázka jakého si pořídit psa až mi tato odejde do psího nebe .Měl jsem do minulého dubna berneského salašníka ale i přesto že jsem se připravoval na to že těšit se s ním budu maximálně 6-7 let bala docela pecka když mi během dnů z neznámých duvodů pošel (asi otrava ,nebo buhví co).Bylo mu dopřáno strávit na světě necelé tři roky .Byl to neskutečný mazel a i když se projevy 70 kg mazlika nedají jen tak vymazat ze srdce toto plemeno už bych asi nechtěl.Bydlím na vesnici a tudíž by se hodil pes jako hlídač ale s přirozeným intelektem kterého bych nemusel denně cepovat co smí a co ne.A zase na druhou stranu rotvajlera nebo dobrmana bych asi taky nechtěl.Abych to shrnul.Chtěl bych znát váše poznatky s plemeny psů ,které se hodí na celoroční pobyt venku a kde se s tak velkou měrou neprojevuje generační křížení .Děkuji.Honza
Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 06.01.2008, 20:03:54 xxx.xxx.37.194
Tak kazdyho psa muzes mit trvale venku, asi jenom krome tech mrnat jako jsou yorci, krysarici, maltezani a podobne, ale jak jsem pochopila, tak chces spis vetsiho psa. Treba vybornym plemenem je belgicky ovcak, ale zase s nim musis neco delat. Jsou to velmi aktivni psi, ktery vyzaduji k aktivite cloveka. Takze bud sluzebak, agility nebo vsechno dokupy. A jsou to dost citlivkove, takze tu peci fakt potrebuji docela velkou. A musis je naucit, co smi a co ne, ale to kazdyho psa. Takze nevim, jestli chces zrovna nejaky sluzebni plemeno a navic, kdyz s nima, alespon podle toho, co pises nemas zkusenosti. Ty bernaci jsou celkem takovy mezlikove hodny. To samy treba bernardyni...
Honza (neregistrovaný) 06.01.2008, 22:18:30 xxx.xxx.71.157
Děkuji Lence za odpověď
Služební plemeno opravdu nechci .Ne že bych nechtěl osobně ale v mém okolí nikde není cvičák tada alespoň o něm nevím a druhá věc je ta že mám dvě malé děti takže.zatím jsou natolik malé že by psa asi moc nevnímaly ale až jjim bude 2 a více tak chudák pes .To aby byl natolik vycepovaný že až ho budou tahat za ohon a strkat mu prsty do uší a do očí ...no pes aby to vydržel.Asi jsem měl do prvního příspěvku napsat že mám děti.Hlavně mě zajímá jaké máte stutečné poznatky co se týče např naco kteří psy trpí,jak je to se skutečnou délkou jejich života .jestli jsou vhodní k dětem.Muj berňák trpěl alergii a byl 4x do roka u doktora s problémy s kůží.A určítě je vám známo že když si postaví hlavu a to jakýkoliv větší pes ´tak s mín nechnete .takže ostříhat mu hlavu byl zcela nevšední zážitek.A nechat ho srříhat v narkoze ...to bych mu nikdy neudělal.TAkže buď plemeno s krátkou srstí ale jak je to v zimě a nebo nějaké jiné pelmeno které není tolik náročné na udržbu srsti.Předem dík za odpovědi Honza
Lenča (neregistrovaný) 04.03.2008, 19:28:37 xxx.xxx.227.229
Ahoj jmenuji se Lenča a chtěla bych poradit mám fenku NO a má 1 rok a měsíc a chtěla bych jít na zkoušky ale neumí 2 cviky chůzi u nohy a aport u nohy chodí ale nedívá se na mě už nevím co mám dělat prosím poraďte mi a když jí dám povel aport tak mi ho s radostí přinese ale přede mnou ho pustí a nedívá se na mě.Předem děkuji za odpověď.
katka (neregistrovaný) 20.04.2008, 17:23:21 xxx.xxx.51.174
aport: zkus před ní utíkat čelem k ní a o aport se tahat, nechtěj jí ho hned vzít. Hraj si s tim aportem
lucka (neregistrovaný) 24.04.2008, 06:30:15 xxx.xxx.41.2
Ahoj, chtěla bych si pořídit štěňátko jorkšíra, pejska, chtěla bych malinkého tak do těch 2 kg v dospělosti, ale na co se Vás chci zeptat je to, jak poznám jakou bude mít v budoucnu srst? Jde mi o to, že bych chtěla toho "rozcuchaného" čertíka tmavé barvy (černá s hnědou) a bohužel nevím jestli mu to zůstane i do dospělosti, protože jsem si všimla, že všechna štěňátka jorkšírů jsou černá s hnědým, ale když vidím dospělé jorkšíry, tak jsou to většinou ti barvy tříslové s modrou, nebo stříbrné apod.
Ráda bych Vás poprosila o radu jak si vybrat pejska, aby zůstal tmavší barvy a jestli všichni pejsci pak tak zesvětlají. Budu Vám moc vděčná za Vaši odpověď.
A když už Vám píši tak bych se chtěla zeptat na to, jestli je nutné mít při výchově jorkšíra klec. Koupila jsem si totiž knížku o jorkšírovi a výchově a zmiňují se tam o kleci, že je dobrá k výcviku, a že mu slouží jako útočiště.

Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.