andulky zima

dobry den mam vorielu rozmnery sou sirka 110 cm vyska 160 cm hloubka 50 cm a chci se vas zeptat jestry by vni mohly bejt cerorocne venku i pres zimu jak ji mam tu vorielu zateplit pred zimou dekuji
neregistrovaný jirka neregistrovaný
To bych asi neriskla. Určitě přistavit zálet a přes zimu přitápět pokud teplota klesne pod nulu,i když jsem o nich četla,že vydrží i mínus 10 stupňů.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
andulky mohou být přez zimu venku ale nutností je zálet. Ale volierka neni nijak ohromná a pokud je možnost je zimovat v teple tak proč je mučit venku. já to řeším podobně s kakariki tak od listopadu do března minimálně zimuji doma ve sklepě.
lukáš sahula lukáš sahula 144 příspěvků
Mám venkovní klec 150*60*70, vyřešila jsem to primitivně žárovkou v květináči, tepla vydává dost ... ale překvapivě se ptáci na noc zdržují co nejdál od žárovky ... klec můžete zateplit třeba polystirenem a zepředu čirý lexant ... já boky nezatepluji a zepředu mám plexisklo
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, u mláďat andulek mám vždy tmavě hnědé zobáčky, je to normální ? Děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já mám rozměry voliéry 180x180x90 (vxdxš) a mívám tam zhuba 4 páry andulek protože mladé jsou umístěny jinde. Když se chov podaří tak jich tam mívám i 7 a bez prob lémů,místa habaděj. Vždyckyv říjnů obalím kraje voliéry a třičtvrtě přední strany fólií,andulky totiž nejsu náchylné na zimu ale na studený průvan,to je smrtelné. A andulky tam žijí v pohodě celou zimu,dokonce se mi před dvěma lety stao,že sem jim tam enchala budky aby se m ohly schovat a nechala tam samce,ovšem jeden šel těžce pozant,tpyla jsem na samce ale bla to samičky a přes zimu vychovala mladé a já o tom ani nevěděla,ani mě nenapadlo se podívat do budek. Takže myslím že v pohodě přežijí i zimu,jen je chránit před průvanem.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Dobry den muze se zeptat ?

jak pozám že je Andelce zima ?? 

děkuji :)

neregistrovaný Eliška Vozárová neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eliška Vozárová z 30.10.2016, 10:50:49

...poznáte to stejně, jako u jiného ptactva:

Pokud je andulce chladno, tak sedí někde v koutku voliery v závětří, málo létá, a možná má načepýřené peří a dokonce se možná třese zimou.

Ale stačí udělat menší úpravy: Kolem voliery napnout průhlednou folii, udělat takový stan. Umožnit průlez andulce z venkovní voliery dovnitř do prostoru domu, kde je mnohem tepleji, než ve venkovní voliéře (domnívám se).

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 30.10.2016, 12:48:25

Děkuji :)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.11.2016, 20:10:51

Není zač. smiley

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jirka z 15.08.2011, 12:57:42

neni problem minus 20 pokud jsou celorocne venku dat plocha bidla nebo silnejsi aby je prsty

neobejmula  nesnasi pruvan ze tri stran chraneno treba jako balkon .andulky zebry korely zkratka australie neni problem afrika doma nebo alespon moznost zaletu takto chovam ptaky od detstvi 40 let,

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.11.2016, 14:40:32

 Souhlasím s vámi .

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

dám vás ven do -10 stupnů, oblečeného tak aby se to dalo vydržet.

další zimu vás dám dovnitř.

kde se vám bude víc líbit?

já jsi myslím že pokud to jde tak by se papoušci měli dávat dovnitř

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 21.08.2011, 07:49:32

Ahoj,mlade andulky take zobačky mávaji :-)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Ahojte potrebujem poradiť mam andulky na balkóne, balkón mame zasklenený bývam aj na 8 poschodí ta ze dosť teplo je len ráno je ešte chladno ci zo nevadí a andulky sa nám začali patriť ma aj 3 vajíčka môžem ich aj tak nechať na balkóne? Ďakujem za odpoveď
neregistrovaný Anonymne neregistrovaný

Zdravím všechny a požádal bych o radu. Dětem bych chtěl pořídit na zahradu volieru, nic velkého. Uvažuji o šestiúhelníkové, která by se mi rozměrově hodila do uvažovaného prostoru. ( přikládám obrázek ). Bohužel nevím a s tím právě pořebuji poradit, zda mohu mít ptáky v takovéto volieře celoročně. Na zimu bych jen dokola dal průhledný polykarbonát a na jaře ho zase sundal. O stěhování papoušků do bytu neuvažuji. Můžete prosím zhodnotit, zda je takováto voliera vhodná pro celoroční provoz a pokud ano, jaké ptáky a v jakém počtu byste do ní doporučili? Průměr této voliery by byl přibližně 140-160cm. Díky

  • Obrázek
neregistrovaný Radek neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Radek z 18.08.2019, 10:05:42

Pro "Radek"

  1.  Andulky vlnkované prý snáší teplotu prostředí v rozmezí od minus 4°C do plus 40°C (dle wikipedie). Pokud by venkovní teploty klesaly pod minus 4°C, tak stejně budete muset andulky přemístit do domu do prostoru s teplotou  nejlépe nad bod mrazu.
  2. Ve volieře by měli být asi 3 stěny plné, např. z prken, pro vytvoření "závětří". 
  3. Celá voliera by měla být postavená u stěny domu obrácené k východu, aby v ní nebylo  horko při západu slunce.
  4. Počet jedinců ve voliéře: minimálně 2 ks t.j. buď dva samečci, nebo pár. Ale domnívám se, že by jich nemělo být více, jak dva páry (?).
  5. Andulky budou pěkné na podívání, když budou zdravé a spokojené. Jsou to živí ptáčci, a každý den je nutné udržovat jejich zdraví v dokonalém stavu, doplňovat jim pestrou stravu, čistou pitnou vodu a volieru udržovat v čistotě. 
  6. Možná, že by se Vám osvědčilo mít dvě stejné voliery, abyste andulky mohl přemístit do čisté druhé klece v průběhu čištění klece první.
  7. Najděte si ve svém okolí zkušeného chovatele andulek, aby Vám radil. O správném chovu andulek si přečtěte v odborné literatuře.  
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »