Aktuálně: 5 088 inzerátů172 536 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

pyrura mazlíček-klec

lenka (neregistrovaný) 01.09.2011, 20:42:43 xxx.xxx.64.140
Chtěla bych si pořídit pyruru červenobřichého jako domácího mazlíčka-ručně dokrmený. Mám pár otázek k jeho chovu. Bydlím v bytě, jak moc křičí? Jak velkou klec, když počítáme že si ho budeme brát z klece když někdo bude doma? Co krmení? Pokud vím,žádná směs přímo pro pyruru není. Je to šplhavec, či raději létá? Chtěla bych mu pořídit kšandy. Máte s nimi skušenosti? a jaké? Děkuji za odpovědi.
sunflowersman (neregistrovaný) 01.09.2011, 21:19:33 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Pyrury červenobřiché mám v chovu.Velmi dobře šplhají, ale také dokáží při dostatečném prostoru velmi bravurně ovládat křídla a dokáží vyvinout velmi rychlý let. Pyrurové si dokáží zařvat, ale je to opravdu kus od kusu a také záleží na návycích a podnětech v okolí papouška. Jako krmení můžete pyrurovi nakličovat některé nakličovací směsi, u suchého krmení bych volil méně tučnou směs, která nemusí být prostá slunečnice či semence, ale tučných semen nemůže být přespříliš. Také krmná dávka musí být taková, aby vše dokonale zlikvidoval,pyrurové jsou mistři ve vybírání tučnějších semen a ponechání těch méně tučných. Důležitou složkou potravy by měla být pestrá směs ovoce a zeleniny
anonymní (neregistrovaný) 01.09.2011, 21:25:28 xxx.xxx.64.140
Dobrý den. Jak velkou klec pro jednoho pyruru? Dá se nějaká krmná směs koupit ve zverimexu ktrá by pyrurovi vyhovovala?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.09.2011, 11:09:07 xxx.xxx.85.66
Předpokládám že jej budete mít často venku nebo mimo klec. Klec V-65cm,D-55cm,Š-40cm. Dnes se prodávají různé druhy směsí pro papoušky včetně některých které jsou orientovány k daným druhům. Je ale těžko říct nač se Váš papoušek naučí, jelikožto jej budete mít v bytě nebude mít tolik možnosti ke spálení tuků, takže seskládat - koupit takovou směs která nebude samá slunečnice, hlevně nepodávat černou slunečnici, když tak bílou nebo žíhanou. Jestly máte možnost se zajet podívat někam na burzu asi by to nebylo od věci, na burzách mají prodejci směsi namíchané které můžete zkouknout a popřípadě si nechat odvážit na zkoušku. Jinak pyruru zásobovat ovocem, zeleninou kterou milují. Možná by nebylo od věci jej vyzkoušet naučit na granule. Mnoho starostí by vám tím odpadlo.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 03.09.2011, 21:14:34 xxx.xxx.57.166
Máme doma pyruru..Pozor hlavně při pořizování klece..My jsme vybrali hodně velkou, ale mezery mezi mřížemi jsme nějak podcenili a tak jsme museli sehnat ihned jinou klec - s užšími mezeremi.. Jinak by byl pták věčně na útěku.. :-) Krmné suché směsi se snažím míchat - a nakličuji kupované směsky..Důležité je ovoce a zelenina.Mají rádi např. kousky jablek nebo papriky. Umí se někdy pěkně zlobit a zakřičí si pořádně,ale není to pořád..jen tím něco dává najevo, co se mu nelíbí..Taky syčí,jak se vzteká, když není po jeho.. / Ráno ale - jen se něco šustne -tak už nás budí svým povykem / Taky umí pořádně štípat..Kde se hrabe andulka. :-) Hlavně pozor na oči a uši..Raději neučit sedat na rameno.U nás platí heslo: "být furt ve střehu".. A kšandy? Ty já bych teda rozhodně nedávala...Ani si to neumím představit, že by měl mít náš pyrurák kšandy..Nejvíc ze všeho ale miluje VODU. Koupání a sprchování / ne moc teplou vodou / je pro něj největší radostí.. Pokud budete chtít, můžete mi klidně písnout i mailík, ráda se podělím o naše zážitky s pyrurou.. :-)
fridulca (neregistrovaný) 07.09.2011, 14:35:09 xxx.xxx.162.67
Přidám moji zkušenost, i když jen 2měsíční - naše pyrurka prakticky není hlučná, hlasový repertoár je spíše příjemný, létá ráda a velmi rychle, ale o kšandy bych v souhlase s předchozím příspěvkem nezkoušela - je to velmi temperamentní papoušek. Co se týče krmení, je to hotová drtička na ovoce a zeleninu, nevybírá si, zatím největší lahůdla jsou měsíční jahody nebo granátové jablko. Jinak miluje sušená jablka i další ovoce - doporučuji, nekazí se a dobře se tím zabaví. Ze semen si opravdu vybírá ta nejvíce olejnatá, takže z koupené směsi část slunečnice vyberu a tu pak dávám jako odměnu. Naší pyrurce jsme udělali budku na spaní, takže kolem 20.30 si sama vždy zaleze, ještě asi 1/2 hodiny si povrzává a ráno vylézá až když slyší kolem náš pohyb - i když je už světlo. Budku na spaní rozhodně doporučuji! Jinak se zatím chová ke všem členům rodiny i k cizím zcela stejně - ráda sedí na rameni, probírá se ve vlasech, nechá se podrbat...občas štípne, ale to vadí jen dětem. Ráda si vyměním zkušenosti, hlavně co se týká výcviku, nějak se mi zdá, že teorie v kknihách je jedna věc, a praxe nějak neodpovídá. Frída
Andrea (neregistrovaný) 08.09.2011, 09:10:43 xxx.xxx.36.16
Taky přidám svoji zkušenost s pyrurou. Máme doma pyruru žlutobřichou, jako mazlíka. Co se týká hlasové projevu, dokáže někdy pěkně hulákat, obzvláště, když se dožaduje pozornosti a nikdo si jí nevšímá. Když příjdu z práce, tak už se hlásí, tak ji musím jít pozdravit, aby přestala hulákat, jinač bude řvát tak dlouho, dokud to neudělám. Pokud se týká ničení nábytku nebo květin, ničeho takového si vůbec nevšímá. Nejradši poskakuje po nás, nebo po sedačce, zvědavá je jako opice. Na ovoce a zeleninu je celkem vybíravá, ale obvykle jí dostanu na to, že nejradši jí z pusy. To co žvýkám já, tak si dá taky, když jí to nabídnu do misky nebo z ruky, tak to nechce, ale v momentě, kdy to jím já, tak jí mám stručenou v puse, a už žvýká taky. Občas taky klovne nebo štípne, ale to prostě patří k tomu, že máme za mazlíčka opeřence. Co mě mile po roce překvapilo, naučila se mluvit svoje jméno, tak to jsem byla nadšená.
Venda (neregistrovaný) 08.09.2011, 09:41:18 xxx.xxx.139.188
Já mám pyruru hnědouchou,mazlíčka,umí asi 10 slov,když přijdu z práce,volá na mě ahoj,ahoj,občas si pořádně zařve,ale to je ,když něco chce.Má ráda piškot,jablko,černý jeřabiny,mandarinku,taky se ráda koupe,i ve dřezu v kuchyni.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.09.2011, 09:57:04 xxx.xxx.64.250
zdravím,jen bych chtěl připomenout, že i doma chovaná pyrurka jako mazel by měla mít budku na spaní.všichni pyrurové v budkách nocují.
Venda (neregistrovaný) 08.09.2011, 10:02:30 xxx.xxx.139.188
To ještě budku neměla,teď má jinou klec i s budkou,opravdu v noci spí jen v budce
Obrázek
fridulca (neregistrovaný) 08.09.2011, 10:02:54 xxx.xxx.162.67
pyrura pomocík v domácnosti
Obrázek
Andrea (neregistrovaný) 08.09.2011, 12:22:57 xxx.xxx.36.16
Měla bych dotaz, jak velká má být budka?
Venda (neregistrovaný) 08.09.2011, 16:34:48 xxx.xxx.139.188
Já mám budku pro andulky a stačí jedné pyrurce
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 09.09.2011, 22:27:37 xxx.xxx.57.166
Také mám dotaz: Někdo doporučuje místo budky různé jiné úkryty na spaní..jakoby tvar "roury". - např. z vydlabaného kmene nebo i plyšovou..nebo ve tvaru trojúhelníku..Je to také možná varianta? Máte někdo zkušenost?
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 09.09.2011, 22:34:48 xxx.xxx.57.166
Ještě přidám pro představivost odkaz: http://www.zoohaus.cz/katalog/hracky-pro-papousky/pelisek-pro-papouska-2239.htm
fridulca (neregistrovaný) 16.09.2011, 14:06:27 xxx.xxx.162.67
Na ptačím stromě máme látkový "stan", slouží pyruře k prolézání a ráda se drbe o jeho stěny.
Obrázek
Evíkus (neregistrovaný) 29.10.2011, 10:42:30 xxx.xxx.206.128
Dobrý den asi za týden si jedu pro pyruru hnědouchou chtěla bych vědět v čem se takový papoušek převáží jestli stačí krabice?!poradte prosím
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 29.10.2011, 11:46:51 xxx.xxx.57.166
Maslím, že stačí...Nevím, jak daleko pojedete, ale mám zkušenost, že rozhodně při převozu mají ptáci radši TMU. takže jak klece tak přepravky pokud možno zakrýt nějakým ručníkem, atd..Světlo je plaší..V krabici jsem taky ptáky převážela-a nebyl žádný problém..
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 29.10.2011, 11:47:36 xxx.xxx.57.166
Oprava: MYSLÍM.. :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.