Aktuálně: 5 135 inzerátů172 301 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Tukan rudozobý

Jindřich (neregistrovaný) 01.09.2011, 21:52:46 xxx.xxx.187.21
Ahoj koupil jsem samici Tukan rudozobý (Ramphastos tucanus) a marně hedám samce. poradte děkuji. Jindra
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.09.2011, 08:02:45 xxx.xxx.92.194
Zdravím Jindro,zkuste Zoo Olomouc nebo p.Drozdka čas od času se v inzerci na ifauně objevuje také nabídka tukanů od jistého chovatele nemám s ním zkušenosti,ale ted nabízí pár tukanů bělolících..možná by Vám poradil..Jinak pokud se mohu zeptat kde se Vám ji podařilo koupit?jedná se o odchov nebo odchyt?pokud budete mít chut ozvěte se mi na email měl bych na Vás dotaz děkuji Nesvačil. a pro p.Makovického dobrý den neměl jste na mysli spíš tukana bělolícího?(Ramphastos vitellinus)
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 02.09.2011, 08:18:38 xxx.xxx.45.196
Zdravím pán Nesvačil! Ja len podľa http://avibase.bsc-eoc.org/species.jsp?lang=SK&avibaseid=04EDD1229AD79810 som si pozrel názov aj keď viem, že sa používa preklad anglického názvu. ZOO Olomouc v niektorej správe ho uvádzala ale neviem či má odchovy. Podľa Avibase Ramphastos vitellinus je Tukan vrubozobý http://avibase.bsc-eoc.org/species.jsp?lang=SK&avibaseid=5C18D846700868E6.
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.09.2011, 08:41:19 xxx.xxx.92.194
Pane Makovický ono tady bude asi hodně záležet na jednotlivých překladech..rozdíl už je jen mezi češtinou a slovenštinou natož pak v překladu z angličtiny..schválně zadáte-li si v češtině do avibase tukan rudozobý vyjede Vám odkaz na tukana bělohrdlého...takže čert aby se v tom pak vyznal ale v Nové exotě je ted pár vět o chovu tukanů a arasariů a pan Žoha tam má jednotlivé druhy rozepsané..ale nic to nemění na tom že tukani jsou rozhodně nádherní ptáci pro mě špička mezi měkožravými..spolu se zoborožci a arasasrriemi.
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 02.09.2011, 09:42:36 xxx.xxx.45.196
Viem, že jedného samca chovala na konci r. 2009 aj ZOO Dvur Králove nad Labem (uvádzala ho pod anglickým názvom White-Throated Toucan) a možno by bolo vhodné pre pána Jindŕicha, ktorý zrejme zakúpil si samičku na základe inzerátu v ifaune kontaktovať uvedenú ZOO o možnosti odkúpenia toho jedinca. Uvádza ho vo výročnej správe http://www.zoodvurkralove.cz/content/image.php?uid=4a5324897eecc
anonymní (neregistrovaný) 02.09.2011, 21:43:44 xxx.xxx.116.38
Ahoj moc všem děkuji ,ano koupil jsem z inzerce ifauny kde pán nabízel amazony vějířové tak jsem si pro ně jel ale vzal jsem si jenom samce samice byla nějaká divná a pán tam měl i tukana a s manželkou jsme do něj zblbli tak jsme si ho odvezli a ted se jí pokoušíme sehnat samce .
anonymní (neregistrovaný) 04.09.2011, 21:46:23 xxx.xxx.14.10
Ahoj tak jsem se prokusal tematem Tomáše "prosím o radu" je jsem to udělal přesně obráceně nejdřív jsem koupil a pak se pídí o rady.o nějaký kontakt bych měl určitě zájem , samce musim sehnat. já bych taky nechtěl být sám :) nikoho neznám a v zahraničí už vůbec .
vmakovicky
vmakovicky (70 příspěvků) 05.09.2011, 06:52:02 xxx.xxx.45.196
Dobrý deň! Bol som prekvapený cenou 1500,- Kč za ktorú predávala FARMA TESTUDO f.o. tú Vašu samičku tukana. Viem, že existuje firma alebo existovala vtáčia exportná firma s papagájmi ale aj s tukanmi pri Holandskom meste Eindhoven. Asi pred 15-timi rokmi sa tam uskutočnil zájazd Klubu chovateľov papagájov zo Slovenska. Prajem veľa síl na získanie samca ktorý bude vhodný k Vašej samičke. V.M.
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.09.2011, 10:52:31 xxx.xxx.84.145
Zdravím Vás Jindřichu. Jak to nakonec dopadlo u Tomáše s tukany obrovskými nevíme. Již nekomunikuje. Na podzim loňského roku jsem byl v kontaktu s jedním španělským chovatelem plodožravých ptáků. Tento chovatel měl mimo jiné také odchovy u tukanů obrovských (ruční odchov). Tohoto chovatele jsem měl v plánu počátkem tohoto roku navštívit a také si od něj nějaké plodožravé ptáky pořídit, ovšem tragická událost v mé rodině zhatila mé plány a z cesty nakonec sešlo. Mohu Vám na tohoto chovatele zaslat kontakt. Buďto mne kontaktujte e-mailem, nebo se zaregistrujte, abych Vás mohl kontaktovat já. Kontakty chovatelů přes veřejné stránky nezasílám. G.Z
gazd
gazd (193 příspěvků) 08.09.2011, 18:28:44 xxx.xxx.84.145
Dobrý den Jindro. Velkým strašákem pro chovatele plodožravých ptáků (takže i pro vás) je Hemochromatóza, což je onemocnění vyvolané z nadměrného ukládáním železa v tkáních ptáků. Nejcitlivější jsou na to právě tukani, takže Vaše předkládaná potrava by měla u obsahovat co možná nejmenší množství železa ! Z ovoce je nejvhodnější jablko, hruška, mango, banán a pod.. Zcela vyřaďte z jídelníčku citrusové plody, jelikož vitamín C je přímo nápomocen při ukládání železa, proto by se neměl také předkládat ananas a rajče, jelikož obsahují velké množství tohoto vitamínu. Není radno podceňovat přítomnost železa v pitné vodě, jelikož tukani vypijí značné množství tekutin. Z granulí je nejvhodnější používat Nutribird T16 pro svůj nízký podíl Fe. To jen tak v kostce. Jindro, brzo se Vám ozvu na e-mail, ovšem musíte být trošku trpělivý, jsem v současné době v časovém presu. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 11.09.2011, 13:25:08 xxx.xxx.84.145
Dobrý den přeji všem příznivcům plodožravého a hmyzožravého ptactva. Jelikož je toto téma o tukanech, tak vložím fotku dalšího krasavce, který je v chovu u Jiřího Kohouta
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 11.09.2011, 13:44:14 xxx.xxx.84.145
Z velkých tukanů je uněj zastoupen také i tukan bělolíc. Z tzv. malých tukanů (arassariové) má Jirka v chovu arassari zlatolící
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.