Tycky Smackers na okusovani

Kupujete tycky na okusovani s ruznymi prichutemi nebo ma nekdo nejaky napad jak si je doma vyrabet ?? Nasi Agaci je zboznujou a padaj jedna za druhou :-)
  • Obrázek
kimis kimis 81 příspěvků
Dobrý večer, Já něco podobného sem tam udělám. Namočím tyčku s drátem na konce do medu a potom jenom obalím v zrní. Zavěsím do voliéry a během chvilky to je zlikvidované.
fylip fylip 1289 příspěvků
Dobrý den-moji alexové to taky zlikvidují během chvilky. Kupované tyčky jsem si po obráníi schovala a dělám to jako fylip. Pomažu tyčku medem a udělám směs ze zrní,rozdrtím oříšky a sušené ovoce(to kupuju normálně v obchodě) a v tom obalím :)
neregistrovaný Jájina neregistrovaný
Jak často takové tyčky papouškům dáváte?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já tak dvakrát do týdne. Mají to spíš pro zábavu. Jinak jsem koupila ve zverexu takovou závěsnou kovovou kuličku pro hlodavce na salát a dávám jim do toho ovoce,zeleninu,oříšky a taky se s tím vyblbnou :) http://www.rajpapousku.cz/gimborn/krmitko-na-salat-koule/
Nejsou cely ulepeny od toho medu?? A v jakym se to vubec obaluje?? V ridkym asi ne nebo v nejakym zcukernatelym??
Nejlepší je potřít tu tyčku štětečkem normálním rozteklým medem. Nebude to silná vrstva a papoušci od toho olepení nejsou.
Tyčky nedoporučuji. Papouškům to sice chutná, ale moc po nich tloustnou, zrovna tak jako lidi po sladkým. V přírodě tohle ptáci 2x týdně nemají ani náhodou a ještě k tomu se za potravou musí pěkně nalítat aby něco sezobli.Ptáky chováme pro okrasu a ne jako vepře na krmníku.
pro 115.7-Ptákům jsem to dávala vždycky a nikdy po tom netloustli,myslím,že mají maximum pohybu. Nejde jenom o zkrm,ale o jistou formu zábavy. Myslíte,že když v přírodě narazí dvakrát do týdne na ořechy,slunečnici,kukuřici atp,že jí nechají bez povšimnutí aby náhodou nepřibraly???? A ta malá tyčka pro páru ptáků,když jim z toho stejně půlka upadne od zobáku na zem......no......to je opravdu zlo!
Krmte si ptáky čím chcete. Máte na to svůj názor. Slunečnici můžete sypat třeba na kila.
Jak pise Jajina, nejak nevidim narust vahy a pulka neli vic jim spadne na zem a maj to jako dobrej adrenalin a tim saskovanim kolem toho spis kalorie spali,...a 1-2x tydne pro dva je skoro nic. Moji agaci ozobou zrni z povrchu a te vnitrek jen rozdroli a oloupou.
kimis kimis 81 příspěvků
Také je podáváme, ale pokud dáváme do klece tyčinku (cca 2x měsíčně), v misce se zrním dostává jen granule se sušeným ovocem, žádnou další směs, dokud nesní vše, jinak si bude vybírat... :) Akorát teda jinou značku, s touto jsme měli už asi 3x nemilou zkušenost, že v nich byly můry nebo jejich larvy a ve zverimexu je nechtěli vzít zpět. Takže už jen od chovatelů a to značky, které mají tyčinky uvnitř vakuově zabalené :-)
neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »