Aktuálně: 5 017 inzerátů173 559 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Lev pustinný / Velké kočky

Daniel Vondráček (Askaru Leonnwis) (neregistrovaný) 22.09.2011, 13:31:07 xxx.xxx.97.2
Dobrý den, předem bych chtěl říci, že jsme velice potěšen tímto webem, který mě samotného přímo nadchl, ale k tématu. Jmenuji se Daniel Vondráček je mi 18 let a studuji střední školu se zaměřením na biologii a chemii. Již od mého dětství jsem v sobě nacházel veliké citové vazby k přírodě a všemu živému okolo mě, což nakonec vyvrcholilo k absolutnímu odhodlání bránit a mazlit se se vším živým okolo mě. Mezi moje největší záliby patří zkoumat a objevovat nové a nové věci, ale hlavně kočkovité šelmy, konkrétně lev pustinný. O kočky všeobecně se zajímám už skoro 8 let, studuji je ve volném čase, fascinují mě svoji povahou i vlastnostmi. Doma chovám od mala kočky domácí a odchoval sem úspěšně již několik generací. Nutno sdělit, že jsem se jednou staral o třídenní kotě, které matka zavrhla a uvědomuji si (a také jsem zkusil na vlastní kůži) kolik práce se živým stvořením, které je na vás životně zavislé je. Nicméně se malému kocourkovi po nočních expedicích za mlíkem, čistěním, krměním a péče o čumáček tlamu, srst a prostě vším, velice daří a je dodnes mým věrným společníkem. V Zoologické zahradě ve Dvoře králové jsem absolvoval v rámci školy týdenní kurz péče o exotická zvířata a nasbíral tam kusé, byť velice užitečné informace chovu. Žiju na vesnici a mým snem je chovat velké kočkovité šelmy, i přes jejich velké finanční zázemí a zázemí všeobecně, také i jejich potencionální nebezpečí, neboť kočky budou stále kočkami. Vím, že si pořídit z fleku lva je blbost a že by jen trpěl. To by moje povaha nesnesla. Mám již plán co se přestavby našeho pozemku na výběhy a krytou část týče, obětuji celou zahradu (asi 500 metrů čtverečních) celý vnitřek, kde nyní žijí hospodářská zvířata a anše auto. Plánuju postavit nový, odolný skleněný plot na kterém bude natažena síť a to z důvodu aby se věci nemohli dostat ze vnějšího prostředí dovnitř a také aby se zabránilo případnému (úmyslnému) otrávení chovaných koček. Protože lídé jsou hodl lidé. Ale zároveň bude síť plně prospustná a skleněný plot dostatečně veliký, aby nedošlo k přeskočení, nebo útěku. (Inspirace v zoologických zahrádách.) Hodlám také vnitřní místnosti zateplit a odizolovat. (Prostory mají asi 8x20 metrů). Rozpočet sem naplánoval asi na 500 000 korun (mám v rodině zedničinu a elektro/vodo instalaci a nemusel by být problém toto všechno zařídit. Chtěl bych se vás zeptat, zda-li moje úvahy (růžové představy) jsou alespoň z části zprávné. Hodlám vystudovat vysokou školu a pak se postupně přidávat k chovatelům koček. Začal bych zřejmě se servalem, pak přešel na pumy a bude-li možnost, pořídil si i lvíče. (Po kterém tak toužím). Jsme ochoten kočkám objetovat první a poslední. A rád se nechám přiučit a poučit o čemkoliv. Spíše by mě ale zajímaly finanční a zřizovatelké věci. (Krmivo, cena, udržba výběhů apod.) Za vaše rady děkuji
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.09.2011, 07:29:07 xxx.xxx.38.222
Dobrý den. Vaše nadšení pro kočkovité šelmy je evidentní a vůbec se Vámnedivím, i já jsem jim propadla. Je dobře, že uvažujete rozumně a zamýšlíte se i nad praktickou stránkou věci. Skleněný plot, jako inspirace ze ZOO, je jistě efektní, ale mám obavy, že celková částka, kterou jste si spočítal na pořízení výběhu nebude v tomto případě stačit. I já jsem o něm kdysi uvažovala. Pokud máte zájem o dalčí info ohledně malých i velkých kočkovitých šelem a jejich zázemí, ozvěte se mi. Můj mail i telefon najdete v kontaktech.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 02.10.2011, 11:09:19 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , ta cena by možná nebyla nereálná, ale musíte hodně schánět a vymejšlet, já třeba nedavno dovezl skla skoro zadarmo ze zrušené banky, jsou skoro 2cm tlusté , zatim je nepotřebuji , jelikož tak velké zvíře nemam , ale časem je určitě využiji ne na lva , ale na velké opice jako jsou paviáni atd. Jinak nemusíte dělat vše skleněné, když sklo nebudete pravidelně čistit, zajde. Já bych prostor obezdil vysokou kamenou zdí a skla bych umístil jen tam, kde se bude možné dívat. Konec konců kámen už můžete začít schánět na dvoře se nezkazí , jen ho třídit podle druhu , aby to pak nebyl každý pes, jiná ves . Určitě je dobré hodně navštěvovat zoo, chovy a pomalu se inspirovat , vždy se něco od někud hodí hodně ůspěchů
Jakub (neregistrovaný) 12.08.2016, 13:04:01 xxx.xxx.97.126

(Cherry1402)

Prosím můžete se mi prosím ozvat na : zama.z@centrum.cz

Mám zájem choval lvíče. Rád bych se zeptal na pár informací.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.