Aktuálně: 5 040 inzerátů173 728 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Okusování oken Ara

Lída (neregistrovaný) 26.09.2011, 16:29:49 xxx.xxx.205.178
Dobrý den, potřebovala bych poradit, máme doma Aru araraunu (3 roky) a místo toho aby okusoval větve, které má v pokoji k dispozici, tak stále okusuje a ničí okna. Existuje něco, např. nějaký postřik, aby mu okno nechutnalo?
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2011, 19:39:36 xxx.xxx.200.189
neexistuje. pokud nechcete, aby ničila zařízení bytu, je třeba papouška a) vychovávat b) mít stále pod dozorem c) omezit / zamezit přístup k předmětům, které nemají být zničeny
Karel (neregistrovaný) 17.06.2015, 13:55:19 xxx.xxx.179.232
Odpověď na příspěvek uživatele Lída z 26.09.2011, 16:29:49

Sice už to určitě máte po takové dlouhé době vyřešeno, ale přesto sem napíšu odpověď pro někoho, kdy by ji třeba v budoucnu potřeboval. 

Každý papoušek se něčeho bojí. Můj Ara se třeba strašlivě bojí kšírů, které jsem mu v dobrém úmyslu koupil, že s ním budu chodívat ven létat. Bohužel se jich strašně moc bojí a nepodařilo se mi jej do nich dostat, takže tyto kšíry využívám aspoň k tomu, že mu zabráním v tom aby byl tam kde já nechci. Tam kde nechci aby byl položím, nebo zavěsím tyto kšíry a on se tomu místu vyhýbá a nepřistane tam. Určitě najdete něco, čeho se Váš papoušek také bojí, tak tento předmět dejte jen na toto místo kam nechcete aby létal a uvidíte že bude klid:-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.