Aktuálně: 5 040 inzerátů173 180 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů

MNÍŠEK ŠEDÝ - mazlíček?

cone (neregistrovaný) 28.09.2011, 12:49:17 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, zajímaly by mně vaše postřehy a hlavně osobní zkušenost s držením mníška šedého jako samostatného PET mazlíčka. Samozřejmě by se jednalo o " vstupní materiál" ručně dokrmený a zcela již odstavený. Rady typu - dokrmíte si jej sám a bude to pro vás lepší - sice něco do sebe mají, ale v tomto případě nepříchazejí v úvahu. Takže otázky: - naučí se mluvit ? / kolik slov přibližně a jaká je výslovnost ve srovnání s jinými mluvícími papoušky?/ - v kolika týdnech bývají už samostatní - k odběru? - jak je to s jejich skutečnou hlučností v domácnosti ? Děkuji za odpovědi k tématu, že se již několikrát podobné téma okrajově probíralo samozřejmě vím / pro mé oblíbené kritiky! /.
marsoun (neregistrovaný) 28.09.2011, 15:28:43 xxx.xxx.30.34
1, mluvit se naučí , z vlastní zkušenosti bez problémů i věty jde o to jak moc s ním komunikujete. 2, mezi 2 a 3 měsícem 3, pokud má dost pozornosti a péče tak je to bez problému, ale občas se taky ozve. vlastní zkušenosti
Dáša M. (neregistrovaný) 28.09.2011, 15:59:01 xxx.xxx.75.137
Náš začal opakovat slova v cca 4 měsících, sám říká tytyty( to nejčastěji slyší od nás :-)) chachacha. Je pravda, že jsem hodně doma a povídíme si. Z kraje šíleně krákal poránu a večer, teď spíše žvatlá, a zpívá, jen občas se ozve, když ho něco vyleká nebo se mu něco nelíbí, ale je to už v normě :-)
anonymní (neregistrovaný) 28.09.2011, 16:23:49 xxx.xxx.200.189
***- naučí se mluvit ? / kolik slov přibližně a jaká je výslovnost ve srovnání s jinými mluvícími papoušky?/*** na youtube lze nalézt celkem dost videí s "mluvícími" mníšky. (nejvíc toho ovšem namluví páníčkové) http://www.youtube.com/watch?v=-xz5L44eFgs&feature=related
anonymní (neregistrovaný) 28.09.2011, 17:45:52 xxx.xxx.109.90
Dobrý deň. Zdravím Vás Pán Šiška. Moja skúsenosť. Vlani som zobral od známeho už 2 -3 dni vyletené mláďa a ručne ho manželka dokrmovala, /bol to zo začiatku boj / pre bratancového syna. Zhruba za tri týždne bol samostatný a postupne sa stal z neho neskutočný mazel, ktorý najviac preferuje toho chlapca / 8 rokov /. Rozpráva asi 10 slov a stále sa zdokonaľuje a pomaličky rozširuje slovnú zásobu, ale občas, hlavne keď je sám si i poriadne zaškrieka. Toľko moja malá skúsenosť s mníškom. Vidím, že sa snažíte získať pokračovateľku v chove a idete na to tým najlepším možným spôsobom. Prajem veľa šťastia a aby to vyšlo na 100%. V.S.
Hana 736 (neregistrovaný) 29.09.2011, 09:13:41 xxx.xxx.130.23
Dobrý den, mníška jako mazlíčka máme rok a čtvrt, takže píši z vlastní zkušenosti: mluvit se naučil velmi rychle, po měsíci už začal říkat své jméno. Výslovnost je o něco lepší než u andulek (měla jsem je - můžu porovnat), i když někdy si se slovami hodně hraje a vznikají zajímavé patvary - když se náš Pepíno vydal na výlet do blízkého okolí, tak bylo jednoduché jej na okolních stromech najít, protože jeho veselé - píčku, píčku (nová zkratka jeho jména Pepíčku) se neslo do daleka. Slova používá dost trefně, vždy když mu jdu čistit jeho domeček, postaví se dovnitř a volá běž pryč - jindy to nepoužívá (oblíbil si různá zákoutí, takže má vyrobený domeček a v kleci má velkou dřevěnou budku určenou pro hlodavce, do které zalízá). Teď používá asi 20 slov. Doma moc hlasitý není, i když zařvat umí, to nezapírám, ale spíše pořád něco drmolí. Velké plus oproti andulkám je, že po ránu ožívá až tehdy, kdy zbytek rodiny vstává, do té doby je jako pěna (andulky vyřvávaly od rozbřesku). A večer v 7 zaleze do své boudy a je ticho. Křičí jen, když jdu z bytu např. do sklepa - tak to sedí na klice a křičí tak dlouho, dokud se nevrátím, ale pokud vidí, že se oblíkáme a někam jdem, tak neřve. Náš Pepíno uznává všechny členy rodiny, zatím nedělá rozdíly. Je to obrovský mazel, pořád se chce drbkat, má rád i hlazení po zádech, i když jsem četla, že to papoušci nesnáší, ale on pod dlaní prolízá jako kočka. Pro někoho, kdo chce papouška jako domácího mazlíka, a nechce andulku ale netroufá si na větší papouška, jej lze jen doporučit. Hana Chromcová
Dáša.M (neregistrovaný) 29.09.2011, 20:12:52 xxx.xxx.75.137
Přesně tak i u nás - dokud nevstanu je potichounku, ani nepípne a protože přes den si moc neodpočine, spinkat chodi taky v 19. Hanko, chtěla bych Vás poprosit, jestli byste se mi neozvala na e-mail. Jsem úplný začátečník, pořád něco hledám na netu nebo v knihách a někdy mám z toho hlavu jak "věrtel".Určitě je lepší se optat někoho, kdo má s mníškem zkušenosti. Díky.
DášaM. (neregistrovaný) 29.09.2011, 20:14:50 xxx.xxx.75.137
Tak e-mail jsem napsala a nikde není, tak ještě jednou dm34@seznam.cz
leef (neregistrovaný) 29.09.2011, 21:05:20 xxx.xxx.43.113
4 Cone a proč to potřebuješ vědět???
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2011, 16:27:16 xxx.xxx.75.170
Našemu bude 5 měsíců, teď jsem si dala práci to spočítat, cca 30 slov a několik vět. Neřve vůbec, jen když se lekne. Dokrmovala jsem s ho od 25 dnů.
DášaM. (neregistrovaný) 01.10.2011, 20:40:34 xxx.xxx.75.137
Jé, tak to gratuluju, je moc šikovný!!! Musíme víc trénovat :-)
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2011, 21:02:08 xxx.xxx.75.170
Ne, ne . To je omyl! Netrénovat! My netrénujeme vůbec. Učí se pouze z chodu domácnosti. Opravdu. A mám to vyzkoušené už na druhém mníškovi. Je ale třeba, aby bl v centru dění. Iva
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 08:45:57 xxx.xxx.127.227
Souhlas netrénovat jen co pochytí pak to totiž i správně používá a ví co říká.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 09:49:54 xxx.xxx.113.82
Přesně tak. A pak je s nimi ta správná sranda. Uvedu dvy příklady. Naš psi občas luxují odpaďáka já je okřikávám. Jednou jsem v druhém pokoji a slyším : Nech toho, nech toho, zlobí zlobí, já tě vidím.. Takhle na ně mníšek křičel. Práskač jeden!! Nebo je venku ve velké kleci a najednou slyším : AU, AU, AU, zlobí, zlobí! To mu naše kočka strkala packu do klece. AU jsem říkala, kdž mě mníšek obšas štípne. Prostě právě jen, když používá slova ve správný čas na správném místě, je to pak ta správná sranda. Iva
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 10:20:49 xxx.xxx.113.82
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/12081627/Mnisek-sedy-rucne-dokrmeny.php Zdá se vám tento mníšek v pořádku? Prý jsou mu dva měsíce. Mně se tedy nezdá.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 12:53:41 xxx.xxx.76.93
Když píšete co mníšek dovede, tak přidejte ještě tu o Červené Karkulce nebo o Pejskovi a Kočičce.
Jájina (neregistrovaný) 02.10.2011, 13:36:57 xxx.xxx.48.123
76.93-co je na tom tak neuvěřitelného?? Máte snad doma mníška,který neumí co ti ostatní? je to o jedinci,stejně jako u všech ptáků. Jeden umí pár slov,druhý pak celé věty. Také jsem o něm uvažovala,ale kvůli hlučnosti jsem to zavrhla. Někomu řve,někomu ne,ale já si nemůžu dovolit to risknout :(
DášaM. (neregistrovaný) 02.10.2011, 13:53:38 xxx.xxx.14.94
Tak jo, já se polepším :-) Ivo, jaké máte psy a jak se mají rádi s papouškem? S tím AU je fakt sranda, on štípne a taky hned řekne AU.
cone (neregistrovaný) 02.10.2011, 13:59:11 xxx.xxx.67.3
Děkuji za všechny vaše informace, mohli byste ještě poradit které číslo krmiva DeliNature je pro něj nejvhodnější? 4 leef - všechny tyto informace nejsou jen pro mne.
alena (neregistrovaný) 02.10.2011, 15:26:50 xxx.xxx.112.110
me se tito informace moc hodi uvazuji ze ho poridim dceri 11 let s mim dohledem.a vidim ze je plno pro tak jestly nejakeho sezenu tak uricte koupim a o hlucnosti to mi nevadi mam alexandry male a agace a myslim ze ty umi rvat vic

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.