Aktuálně: 5 599 inzerátů168 336 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

MNÍŠEK ŠEDÝ - mazlíček?

anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 15:33:43 xxx.xxx.113.82
Pro Dášu: Tento mníšek je můj druhý. Je modrý. První byl zelený a mluvil ještě více a hlavně zřetelněji, bohužel náhle umřel. No, náhle. By to můj první mníšek, takže jsem s nimi neměla zkušenosti. Ve srovnáním s tímto byl od malička hodně hubený a dost málo žral. I když jsem ho dokrmovala, tak špatně jedl a občas to zvrátil. Prostě byl od malička asi nemocný. Mluvil opravdu dobře, až mi to taky nikdo skoro nevěřil. Jako by se chtěl předvést než umře. No smutný. ALe tenhle je taky super. Je fakt, že první dost křičel, hlavně po ránu. Tenhle ani nehlesne, než se vzbudíme. Máme ještě dva bedlingtonský teriéry, a staforda. Z nejstaršího psa /fenky bedlouše) má respekt, z jejího syna má srandu a staforda se bojí. Ale že by se nějak zvlášť kamarádili, tak to ne. Prostě se respektují. Pak máme chameleona, a toho se vyloženě hodně bojí. A když je doma sám, tak trénuje. Obšas jdu potichoučku z práce a slyším, jak všechno co zná říká dokola. Dlouho mi ovšem trvalo, než jsem přišla na něco, co mlel stále dokola. A pak jsem zjistila, že je to slovo Pupíček, které opakuje rychle za sebou tak desetkrát. Jenže začal až od poloviny, takže říkal :Píčekpu,píčekpu,... Já ho totiž převalím na záda a lechtám na bříchua přitom říkám:Pupíček,pupíček.. Všechno opakuje se stejnou dikcí a intenzitou, jak to slyší. Občas, když ho poslouchám, tak si říkám, jestli opravdu na okolí takhle ve vzteku křičím, tak musím být za dobrou megeru. Tak takhle to je u nás. Iva
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 15:35:51 xxx.xxx.127.227
na té fotce z bazošu je uplě normální mladý mníšek
leef (neregistrovaný) 02.10.2011, 15:47:37 xxx.xxx.43.113
4 Cone, promiň špatně jsem se zeptala, takhle to vyznělo divně. Jsem za Tvůj dotaz ale ráda, nikdy by mě nenepadlo, že může být mníšek takový "mluvka":o)) a je vhodný i na mazla.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 17:16:48 xxx.xxx.200.189
co takhle nějaké video s mluvícím mníškem? dneska to nahraje každý telefon nebo foťák v použitelné kvalitě. takže majitelé hovořících mníšků, pochlubte se.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 17:32:27 xxx.xxx.113.82
Už jsem o tom uvažovala. Video by asi nešlo, protože on by poznal, že je natáčený a byl by zticha. Ale zkusím někdy alespoň audio. Iva
ledin
ledin (4 příspěvků) 02.10.2011, 18:43:29 xxx.xxx.200.184
Jsem moc ráda a vděčná za všechny příspěvky sem, p.Šiška byl tak hodný a nabídl mi že sem dá dotaz, protože já jsem tu poměrně nová a nevím jestli by mě tolik lidí odpovědělo. Mám už zamluveného mníška a chtěla jsem znát Váš názor na jeho chov. Jsem moc ráda že je to hodně pozitivní a už se na něj moc těším. :) Ještě by jsem chtěla poprosit pí.Dášu, Ivu aj. jestli by jsem si s nimi nemohla občas napsat na email, moc se mi vaše zkušenosti a zážitky s mníškem libí. :) můj email je ledin@seznam.cz Děkuji za případný kontakt. :)
cone (neregistrovaný) 02.10.2011, 20:45:26 xxx.xxx.67.3
4 ledin - a máme to vychytané !
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 21:32:47 xxx.xxx.109.90
Ešte k tomu krmivu. Samotná DN 68 je slabé krmivo pre mníška, doporučil by som ho miešať s DN64 v pomere 2:1. Juhoamerické papagáje obľubujú mastnejšiu potravu a ich organizmus ju aj potrebuje.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 21:36:37 xxx.xxx.200.184
A co DeliNatur 30? V téhle je slunečnice, ale ne moc.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 21:40:02 xxx.xxx.109.90
30 nepoužívam, nepoznám ju, tak sa neviem k tomu vyjadriť, píšem iba o tom čo poznám a mám overené.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2011, 22:11:18 xxx.xxx.113.82
Ano , přesně tak to míchám, Deli Nature 68 a 64, Ale nechtěla jsem to tu koplikovat ještě občas ovesné vločky, pohanku a samozřejmě zelené a ovoce. . Občas místo DN Prestige premium. Iva Pro Dášu. Napíšu mailovku.
DášaM. (neregistrovaný) 03.10.2011, 07:13:01 xxx.xxx.15.254
Ani nevíte jak jsem ráda, že se info o mníškovi najednou takhle pěkně rozšířily. S Hankou už vesele probíráme naše rošťáky mailíkama a těším se i na další od Ivy a Ledin. Co se týče zrní, všem moc děkuju, chtěla jsem se též zeptat.
Brno
Brno (211 příspěvků) 04.10.2011, 04:58:45 xxx.xxx.113.236
109.90- nemůžu s vámi souhlasit. Jihoameričtí ptáci nepotřebují tučnější stravu, to jen některé rody a mnišek mezi ně určitě nepatří a už vůbec ne mazlík, který má hodně malí pohyb. Samozřejmě, že mu ta slunečnice chutná, ale to neznamená, že mu svědčí. Já bych taky rád byl na uzené bokovince a spol, ale je otázka, jak dlouho bych tu byl. U mně mají mníšci "nízkotučnou" stravu, kterou si míchám sám a nepřipadne mi, že by tím nějak trpěli. Spíš jsme si zvikli je překrmovat. Mníšky se ženou dokrmujeme a jsou to vskutku komedianti. Sice u nás nezůstávají a jdou do nových domovů, ale i tak si s nima užijeme zábavy.
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 04.10.2011, 12:19:14 xxx.xxx.15.254
Moc hezká fotečka výše. Obešla jsem tu všechny prodejny a bohužel DN nikde nevedou, Prestige nějaké mají, prosím Ivu o upřesnění druhu. A co ten mailík:-))))
anonymní (neregistrovaný) 04.10.2011, 17:41:12 xxx.xxx.103.184
Prestige Premium Amazone Parrot Já kupuju na internetu. Omlouvám se, byla jsem mimo. Ozvu se. Jenom ještě k tomu krmení. Když budete podávat po odstavení slunečnici, může se stát, že na ni bude hodně závislý a nebude chtít nic jiného. Se slunečnicí proto opatrně a také je hodně tučná, jak už bylo zmíněno výše. Iva
anonymní (neregistrovaný) 04.10.2011, 19:56:22 xxx.xxx.109.90
Pán Brnoviak ja neviem, či ste čítal celý môj príspevok a hlavne to v akom pomere som písal to miešanie a DN 64 nie je slnečnica, ale zmes semien , sušeného ovocia a rôznych orieškov. Keďže DN 68 neobsahuje žiadnu slnečnicu a písal som o pomere 2:1 tak koľko tej slnečnice je v tej výslednej zmesi? Ešte niečo, berte to ako môj subjektívny názor. Myslím si, že dom. mazel nemá plnohodnotný život, tak nech sa aspoň poriadne nažerie. Vtákov dokrmujem iba keď musím, inak som zástancom prirodzeného odchovu. Prajem pekný večer.
Brno
Brno (211 příspěvků) 05.10.2011, 04:52:35 xxx.xxx.113.236
Zastánce přirozeného odchovu jsem také, ale někdy to jinak nejde. Např. naposledy jsme dokrmovali šest mníšků, protože se podařilo jejich rodičům ulétnout. Nejmladší bylo čerstvě vylíhlé. Toto je ale diskuze o mazlíčcích a z názorem "ať se aspoň nažere" opravdu nesouhlasím.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.