Aktuálně: 5 195 inzerátů171 522 diskuzních příspěvků17 701 uživatelů

MNÍŠEK ŠEDÝ - mazlíček?

tomina (neregistrovaný) 06.01.2012, 00:47:05 xxx.xxx.210.254
Kedukaj: diky za info! Jak tak koukam, tak je chovatel a chovatel...ale to je bohuzel vsude! Skoda, ze nejste blize Olomouc.kraji, mate fajn nazory... Dalsi duvod proc ta burza: jsem handicapovany(na voziku), sam autem nejezdim a manzelka chovatelstvi moc neholduje. Proto jsem rad, kdyz se naskytne sance nekam s kamaradem jet. Napada mne myslenka, zda vsichni chovatele vas pozvou na prohlidku, davaji info atd...?! Jeste se mi moc libi Alexandri, ale asi nebudou na cloveka tak fixovani...
Eva V. (neregistrovaný) 06.01.2012, 13:01:54 xxx.xxx.128.35
Dobrý den, pročítám zdejší diskuzi a žasnu,co všechno vaši mníšci dokáží.My máme doma taky ručně dokrmeného(sama jsem ho dokrmila od 14 dnů),má už 2,5 roku,ale vůbec nemluví.Což mě mrzí,protože si myslím že se mu dost věnujeme.Jedinné co umí jsou některé zvuky.Pusinky,zvuk tečící vody,mlaskání apod.,ale slovo ani jedno.Je to takovej mazel-nemazel.Někdy by nás láskou snědl,jindy vztekem spíš sežral:-).Jinak poslouchá,do klece jde bez problémů i na zavolání přiletí,lítá(někdy běhá)za mnou jako pejsek.I když je to jeho vraní krákání někdy fakt těžko snesitelný,hlavně když chytne ten svůj amok,chodí po dně klece a vřeští a vřeští.To nepomůže nic...
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2012, 10:14:03 xxx.xxx.255.234
Mníšek pro Tominu http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/1646860/rucne-dokrmeny-mnisek-sedy/
tomina (neregistrovaný) 07.01.2012, 16:00:08 xxx.xxx.210.254
255.234 : Díky, už jsem psal ;)
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2012, 16:44:02 xxx.xxx.255.234
Neni zač. Pokud byste se domluvily, ať Vám prodejce pošle fotku a dejte ji sem. Aby se případně vyloučio nějaké zjevné onemocnění, když jste začátečník.
tomina (neregistrovaný) 07.01.2012, 20:35:45 xxx.xxx.210.254
255.234 zítra se na něho jedu mrknout, bydlí kousek! Aktuální fotku nemá, jen zde http://sammael1989.galerie.cz/4998268-papousci http://sammael1989.galerie.cz/5323437-papousci-3 ale tam je podle mně víc mníšků - podle data... mu by mělo být cca rok a 4měs. Napsal: .Je super ochočen,můžete ho normálně chytit do ruky,bere piškoty z úst,přiletí na zavolání.Rád si hraje.Momentálně je ve volieře venku, ale když byl doma tak mluvil - Kubíčku, Kubo, ahoj,napodoboval zvuk dveří,kašle a smíchu.Snad to nezapoměl - moc často tam s ním nebývám.Čerstvé foto bohužel nemám,ale pár fotek jak ho dcera dokrmovala je na přiložené adrese.Alergie zjištěna u dcery - takže Kubika nemůže mít doma a takhle krotký pták mi do chovu nepasuje. Hmmm..?
tomina (neregistrovaný) 08.01.2012, 16:01:25 xxx.xxx.210.254
Tak burza nic moc, ale byl jsem se podívat na toho ručně dokrmeného a už je s námi doma! Prvně jsme pokecali s chovatelem, Kubíka předvedl, dal na prst, vybíral mu zobákem mezi zubama a pak jsem ho měl na prstě já, krotký, nechal se hladit..Ve voliéře byl od října, takže mu bude asi trvat než zase bude mluvit.Ale náznaky už byli..zatím mu necháme klídeček na to aby si zvykl a uvidíme:-) Pak napíšu další postřehy.....
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 16:05:43 xxx.xxx.255.234
Nádherný!!!! To máte asi radost, že jo? Tak přeju hodně štěstí a dejte vědět, jak pokračuje zkamaráďování!!
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 18:15:41 xxx.xxx.255.234
Je krásný a navíc vypadá chytře!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.01.2012, 18:26:59 xxx.xxx.85.66
Blahopřeji, a ať dělá jen samou radost :-) P.S. není to nutné hned, ale dejte mu o krapet hrubší bidlo, pro obrus drápků, přírodní větev,např. dub-buk-lípu.....
DášaM. (neregistrovaný) 09.01.2012, 09:39:03 xxx.xxx.78.58
Je moc krásný. Mně se zrovna stalo toto - barva na vlasy, která měla být světlá, oříšková ze mne najednou udělala skoro černovlásku. Papoušek to nemůže ustát, místo ranní pusinky mě hodně klovl a pak při vypuštění dělal hrozné nálety na hlavu, takže musel zpět do klece a bude čekat až na páníčka. Jak mu to asi dlouho bude trvat než si na mě zvykne?
DášaM. (neregistrovaný) 09.01.2012, 11:11:46 xxx.xxx.78.58
TomášH.- Je to grit pro papoušky a s koupením by neměl být problém, u nás ho mají ve všech Zverimexech.
Nikol (neregistrovaný) 15.03.2012, 11:37:38 xxx.xxx.107.195
Dobrý den všem! Konečně jsem našla stránky, kde se dočtu spoustu rad a historek o mníšcích :) Dovolte, abych se podělila i já :)Máme doma modrého - Rendíka. Koupila jsem ho loni koncem prázdnin, přímo od chovatele. Byly mu 4 týdny, byl z budky od rodičů a já si ho dokrmovala sama. Ze začátku jsem se dost bála, protože asi 3 dny nechtěl otevírat zobáček, takže jsem mu ho musela vždy otevřít násilím. Pokaždé jsem se bála, abych mu neublížila. Ale asi po 3 dnech, když viděl stříkačku, tak už začal zobáček otevírat sám a dělat takové ty srandovní pohyby, které dělají ptáčátka v hnízdě když letí maminka s krmením :) Osamostatnil se až okolo 3 měsíců, manžel se mi smál, že ho budu do konce života krmit kaší a stříkačkou :) Mně to ovšem nevadilo. Uměl si super říct, že chce najíst. Vždy přiletěl do obýváku na stůl a dělal zase ty pohyby. Když jsem míchala kaši v hrníčku, chodil ke mně a lezl mi do hrníčku a ujídal :) První slovo - Rendíku, řekl na 4 měsících. Ani nevíte, jakou jsem z toho měla radost! Dnes mu je 3/4 roku. Říká...Rendíku, Rendíčku, poď sem.Nedávno volal "Eliško" a minulý týden "Mílo" ...dcera a manžel :). Často si něco brebtá pro sebe, ale to mu bohužel nerozumím :( Ale "Rendiku" to tedy zní :)))) Nejvíce se mazlí se mnou, drbání za krkem, za ušima, to je jeho. Manžel je přes týden mimo domov a Rendík k němu nikdy nechtěl. Ani k návštěvám - fakt je, že k nám návštěvy chodí tak jednou za měsíc, takže byl stále se mnou a s dcerou. Ovšem milulý víkend, šel k manželovi sám, nechal se od něho i pohladit! Asi Rendík dospívá v muže! :) (nevím, zda to je holka nebo kluk, ale je modrý..takže pro nás kluk:) ) Když je puštěný, stále něco krade, dceři hlavně lego, pastelky, Petshopáky a jiné malé hračky, se kterými prchá na klec. Jak píšete, ráno je ticho, dokud někdo nevstane, ale přes den tak 2x někdy 4x ho chytí nějaký řvací amok a to je potom veselo! :( Netrvá to příliš dlouho, ale uši mě tedy taky bolí :) bydlíme v domě, takže to zase až tak nevadí. A za to jeho švitoření, mazlení se to dá omluvit :) A pokud byste někdo chtěl vidět našeho Rendíka v akci, koukněte na můj Facebook :) : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.277034078990692.82375.100000523071867&type=3
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 22.03.2012, 15:02:25 xxx.xxx.78.58
Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je máte také problém, když se necháte ostříhat nebo změníte barvu vlasů. Mně už se to stalo 2x, když jsem si přebarvila světlé melíry na tmavší barvu a teď když jsem se po zimě nechala přistřihnout - vlasy předtím sahaly k ramenům a teď je nemá čím prolézat :-) Z mazlivého miláčka se v tu chvíli stane pěkný hajzlík, štípe jako blázen a mám starost ho vůbec popadnout a dát do klece. V prvním případě to trvalo asi den a půl než si zvykl, tak uvidím co bude zítra - dneska ráno opravdu řádil. V tu chvíli jsem byla ráda, že mám jen tohohle mrňouse a ne nějakého s větším zobákem :-)
Verča G. (neregistrovaný) 15.04.2012, 23:08:11 xxx.xxx.127.92
Dobrý den, krásná diskuze - jsem ráda že jsem ji našla. Máme zamluveného ručně dokrmovaného mníška, momentálně zařizujeme klec. Ráda bych se zeptala jak silná bidýlka jsou pro mládě mníška vhodná?? Díky moc za odpověď. Přeji všem mnoho chovatelských úspěchů.
cone (neregistrovaný) 16.04.2012, 08:25:21 xxx.xxx.67.3
Dobré ráno, ideální - obecně pro každý druh papoušků - jsou bidla takového průměru, aby papoušek svými prsty obejmul cca 2/3 obvodu bidélek. Takový průměr umožňuje papouškovi lepší posed při odpočinku, lépe se na něm udrží a snáze se při tom obrušují drápky. Samozřejmě všichni papoušci rádi balancují na velmi tenkých větévkách, ale jako hlavní bidla se tenké větvičky nehodí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.