Aktuálně: 5 172 inzerátů172 160 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

MNÍŠEK ŠEDÝ - mazlíček?

anonymní (neregistrovaný) 16.04.2012, 08:36:15 xxx.xxx.30.34
používám různé průměry od asi 4 cm po tenké 1 cm ale to je jen takové pomocné dalo by se nazvat prolézačkou tam kde se zdržuje nejvíc má bydlo silné
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2012, 21:58:27 xxx.xxx.251.134
Musím se opět podělit o srandovní historku s našim mníškem. Že okřikuje ostatní papoušky, když křičejí a psy když štěkají slovy: Ale už! Sakra! Eště jednou! Ty dostaneš, Já tě vidím...", tak to je normální. ALe včera jsem měla návštěvu, dala jí koláč a šla vařit kafe. Kámoška jedla ten koláč a slyším: "Papinkáš? JO? Dobrý? JO? Papinkáš? Mlask, mlask " a pořád dokola. Ale jakým tóne! Byli jsme mrtví. Takže mníškovi musela dát okraj koláče, a byl klid. To mu právě říkám, když mu dám jídlo.
pepíno (neregistrovaný) 03.04.2013, 21:00:43 xxx.xxx.168.222
Dobrý den, mám velkou prosbu na chovatele mníška šedého. Máme doma už 4 roky také jednoho potvoráka, je ručně dokrmený. Je to náš první velký papoušek, dříve jsme měli jen andulky, nejsme tudíž ještě tak zkušení. Ale je to náš mazel a snažíme se pro něj dělat vše. Poslední rok a něco ale začínáme mít problém s křikem, čárlí (jeho jméno ;-) ) si začíná vše vynucovat jedovatým hlasitým skřehotáním. Snažíme se mu věnovat co to jde, poslední dobou je na to méně času a čárlí trávil více času doma sám. Před pár dny jsme se na sezónu přesunuli z bytu na zahradu a tento přesun mu asi také nevyhovuje, po tomto přejezdu je na manželku doslova jako pes a velmi na ni útočí, i když ještě před stěhováním byl v klidu, asi za to může jeho odchyt do přepravní klícky, kterou velmi nemá rád. Chtěl bych se zeptat jestli se dá mníšek zabavit tak, aby se tolik nenudil v naší nepřítomnosti a když jsme s ním, jak se sním nejlépe zabavit pro jeho spokojenost. A jak zvládnout jeho křik. Máme s manželkou problémy s ušima a tento křik nám velice vadí až k bolesti. Děkuji za každou radu.
anonymní (neregistrovaný) 03.04.2013, 21:11:35 xxx.xxx.251.134
DObrý večer, to co popisujete, je docelá divné, když to papoušek začal dělat až po čtyřech letech. Náš mníšek "kráká" jen když se něčeho lekne. DOma je sám často od 8 ráno třeba do pěti večer. Je tak zvylý, spí nebo si povídá. POznám to už třeba o víkendu, kdy i když jsme doma, ale děláme si své, tak spí nebo kouká... Je ale fakt, že nikdy si nic nevynucoval, nebylo mu to povoleno. K tomu Vašemu, neni možné, že by mu něco bylo? Nebude nemocný? A pak je tu možnost, že by pomohlo pořídit mu dokrmený protějšek.
pepíno (neregistrovaný) 03.04.2013, 21:58:51 xxx.xxx.168.222
on si prostě vše vynucuje, trvá to už přes rok, ale postupně to narůstá k horšímu. Jeho křik nám už velice vadí na uši. Je pravda, že hodně vynucování se týká jídla, vždy když vidí někoho jíst, vynutí si také ochutnávku, jinak nepřestane výskat. Při chvilkách kdy se mu zrovna nevěnujeme si opět tímto nepříjemným zvukem vynucuje pozornost. Na nemoc to nevypadá. jinak je čárlí normální a dobře vypadající mníšek, sice pomalu ale umí už hodně slov a několik slovních spojení. Mohl by mít třeba nevyváženou stravu? Na jiných diskuzích jsem našel značku Deli Nature č.64 vhodnou pro mníška. My doteď používali hlavně různé míchané směsi pro střední papoušky, ale složením se to lišilo od výše uvedené značky.
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 11:10:04 xxx.xxx.251.134
Stravou to nebude. Spíše nějaká chyba ve výchově. Knihu Proč můj papoušek .... máte pročtenou? Pokud se vyloučí nemoc, tak pak je třeba odbourávat postupně špatné návyky, to znamená, věnovat se mu, když chcete vy, ne on, ochutnávku jídel si asi taky sám nevymyslel, že? Určitě jste m dali ochutnat vy jako první. Prostě je třeba napravit chyby. MOžná si jich ani nejste vědomi, ale budou tam! Ten křik já znám, je to pak k zbláznění, je ovšem třeba vydržet a striktně mu dát na jevo, že takhle NE. Když si vezmete, že takovýto papoušek má rozum cca dvouletého dítěte, tak by to mělo jít!
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 15:12:14 xxx.xxx.152.34
zkuste mu dát do klece dostatek větviček s těma by se mohl zabavit když je sám. Chyba byla že jste mu ustoupil když si začal něco vynucovat. Teď zjistil že to takto zabralo a zkouší to znova a znova dokud mu neuhnete zas a on je u toho frajera. Náprava je ale určitě možná jen to po roce ustupování nebude tak rychle.
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2013, 18:47:08 xxx.xxx.251.134
Já Vám zde napíši, že náš mníšek je o hodně tišší než andulka a pyrury občas řvou jak tur, a druhý Vám napíše, že je mníšek uřvaný. Náš mnich je opravdu velmi tichý, jen povídá. Pyrury jsou někdy k nevydržení, ale pouze chvilku. Ale je to individuální.
Tom (neregistrovaný) 17.10.2013, 16:24:18 xxx.xxx.58.130
Nechci vkládat nové vlákno, proto se ptám tady. V práci bývám od 8-16 nebo 9-17. Bydlím sám, sem tam se staví přítelkyně. NEchci aby mníšek sám trpěl, proto se chci zeptat, jestli by nebylo vhodné koupit dva, ale jdou pak ochcočit? Nebo je to nemožná věc, chtěl bych je totiž mít i jako mazlíčky. Hodně ke mě chodí děti od bráchy atd., tak nechci aby se chovali nějak teritoriálně a byli agresivní. Jinak žiju v bytě, tak nechci, aby nějak moc řvali, i když sousedy mám šikovné. Kdybych měl jednoho, nestačila by mu kupa hraček a třeba puštěné rádio s tím, že se mu budu věnovat hojně večer a z rána? Díky moc dobří lidé
anonymní (neregistrovaný) 17.10.2013, 17:49:20 xxx.xxx.251.134
Dobrý den, ja jsem tu už psala, máme mníška, teď mujsou necelé tři roky.Je dokrmený a zvyklý od mala být doma sám. Jdeme v 8 do práce, pak přijdu třeba v 15 a v 18 jdu zase do práce, přojdu ve 23, prostě je to různé. Téměř celou doby, kdy je doma sál, tak buď spí nebo si povídá. V místnosti jsou ale ještě další dva papoušci - párek pyrur.Ale klidně můžeme mít štěstí, že je tak hodný. Pokud máte možnos, tak bych radila si koupit dva , ručně dokrmené, stejně staré a rovnou ss DNA jako pár. Pokud bduou u vás odmala, tak se ochočí stejně jako jedna. Co se týče křiku, tak taky je to individuálné, náš je tišší než andulak, ale v páru jsme viděla pár vychovanáý pod rodiči, a ot byl teda mazec! Ale poctivě ručně dokrmený pár - tam si myslím, že to křiklouni nebudou.
anonymní (neregistrovaný) 19.12.2013, 22:13:22 xxx.xxx.200.184
Dobrý den. Tak jsem se rozhodla, že sem po víc jak roce také přispěji. Tuto diskuzi založil na mou prosbu můj známý. Chtěla jsem si tenkrát koupit domů mníška a potřebovala jsem info. Nakonec jsem si loni na jaře pořídila rovnou párek mníšků, mládˇat ručně dokrmené a já si je ještě asi týden dokrmovala i sama. Musím říci, že vše dopadlo dobře a jsou z nich úplní mazlíci. Mám je doma v obýváku. Chtěla jsem nakonec párek, protože chodím do práce a nechtěla jsem aby jednomu bylo smutno. Teď už se i celkem rozmluvili a je s nimi i sranda. Takže souhlasím s předchozím příspěvkem, nejsou zas tak moc hluční když jsou ručně dokrmovaní a od mala s lidmi. Dokonce se už spolu pokouší pářit, takže by možná byl reálný i domácí odchov mládˇat, což jsem i do budoucna plánovala. Bohužel jsem však po patnácti letech od školy začala studovat VŠ, změnila práci kde mám teď i noční směny a ještě budou změny v rodině, takže jsem se nakonec ač nerada rozhodla, že je prodám. Nemám na ně teď vůbec čas a oni jsou zvyklí, že si s nimi hraju a teď nechápou proč už to nejde. Moc mě to mrzí a budu jim hledat dobrý domov, proto je nabídnu za dobrou cenu aby jsem měla na výběr komu je nechám. Každopádně každému doporučuji si pořídit párek a ručně dokrmený. Mám s tím dobrou zkušenost. Tímto se prozatím s papouščím světem loučím a chci moc poděkovat lidem co mi v začátcích radili. :) Lenka
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 19.12.2013, 23:40:33 xxx.xxx.34.84
Docela smutný konec mníšků. Po patnácti letech si na nového majitele nezvyknou, kdyby se rozkrájel. S takovýma papouškama si poradí jedině chovatel, který je nechce vyloženě jako mazlíky, protože mazlíčkář se nikdy nedočká, že k němu ptáci přilnou jako k prvnímu majiteli. Brala jsem si papouška po pánovi co umřel a rodina ho nechtěla. Měl velkou výhodu, že jsme se navzájem tolerovali a já ho brala takového jako byl. Nikdy to ale nebyl ten radostný papoušek s veselými kousky, jako u starého pána. Stále na starého pána vzpomínal. Papoušci mají obdivuhodnou paměť.
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2013, 06:54:03 xxx.xxx.70.146
Keby ste pozorne čítala,tak viete, že mníškovia majú niečo viac ako rok. Zadávateľka píše o pätnástych rokoch v súvislosti zo študovaným VŠ. Myslím si, že ich je škoda na mazlíkov, zaradil by som ich do chovu!
cone (neregistrovaný) 20.12.2013, 10:15:39 xxx.xxx.156.224
Myslím Orino že některé tvé postřehy o " mazlíčcích" jsou značně nadnesené. Náhoda mě donutila vzít dvakrát mazlíčky po někom, v posledním případě jsem vzal dvouletého žaka z rodiny, kde majitel umřel a zbylí členové o něj neměli zájem, no a kecá, komuikuje a nechá na sebe sahat rukou ode mne i od vnučky- mám jej nyní přesně rok: Jo a ani se neškube. Docela si myslím, že je u mne spokojený-ale nejsem empatický "cíťa"mazličkář, jsem pouhý chovatel. Navíc jsem pochopil, že Lenka na prodej zas až tak netlačí a že doufá v to, že najde slušného a citlivého nového majitel-no a ty ji Ori to její jistě těžké rozhodnutí svým příspěvkem ještě ztížíš.
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2013, 21:21:21 xxx.xxx.248.34
Tak mě po příspěvku Lenky úplně píchlo u srdce. Nedovedu si představit, že bych našeho mníška měla dát pryč. Zkuste to ještě pehodnotit. Když jsou dva, tak si vystačí sami, neni třeba se jim tolik věnovat, kor pokud by pak odchovávali. Plně si vystačí. Já bych si je okamžitě vzala, jenže mám mníška mazla, párek pyrur (nyní v očekávání možná sedmi potomků), 8 rákosáků - a to vše v obýváku. JInak bych je brala okamžiě - jsou nádherní. Krásní!!!
Orina (neregistrovaný) 22.12.2013, 09:45:26 xxx.xxx.38.228
Pro coneho.: asi nejsem zvyklá nikomu mazat med kolem pusy a říkám věci tak, jak život přináší, bez příkras, prostě s tvrdou realitou. Málokdo to chce slyšet. Ono je lepší stavět se ke všemu se zavřenýma očima nebo pisatele těch horších zpráv negovat. Jiste můžu napsat jaký je to báječný nápad koupit si papoušky-mazlíčky a pak po několka letech je zase prodat. Ono je vůbec nejlepší v životě neuvažovat co bude za rok, za dva. Já, bohužel asi ke svému neštětěstí, co k sobě jednou připoutám, to neopustím a sdílíme spolu dobré i zlé, bohatství i chudobu. Ale než si vezmu živého tvora do péče, tak napřed uvažuju jestli budu moc dostát veškeré péče v době nemoci, dovolených, změny v rodině a podobně. Pravda v mém věku už neovlivním smrt, ale to asi nikdo.Takže asi bude nejlepší napsat jak se papoušek bude mít báječně v nové rodině. Ale abych udělala závěr opět tragický, tak doufám, že se ho nová rodina, která teď tolik po papouškovi touží, nebude chtít za nějaký rok zbavit. Nejsme na divadelních prknech, ale v tvrdé realitě života a pokud někdo nebere tvrdou realitu tak jak přichází,tak nosí růžové brýle. A poznámka nakonec. Pochopitelně se netýká chovatelů, kteří mají k ptákům trochu jiný přístup než mazlíčkáři. Vybrat jedince do chovu je věc náročnější a složitější než se od rána do večera bavit s jedním mazlíčkem.
Jirka (neregistrovaný) 29.07.2016, 17:12:14 xxx.xxx.97.170

Ahoj,Chtel bych se zeptat jak nejlépe ochočit Mníška.Je ručně dokrmený a má 2 měsíce.Pokud ho vezmu do ruky tak klove,sice trošku ale přece.Jakmile ruku uvolním,tak hned uletí.Je to ještě brzo od něj čekat že bude klidný?Doma ho mám asi 3 týdny.Děkuji za radu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.