Aktuálně: 5 091 inzerátů172 537 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Agresivní korela

Soňa (neregistrovaný) 11.01.2008, 15:12:33 xxx.xxx.163.74
Dobrý den,
čtvrtým rokem máme doma korelu. Po počáteční nedůvěře se velmi ochočila, bývala puštěná celý den, létala volně po bytě až do večera, nechávala se hladit po hlavičce, zajímala se se o naše činnosti, jídlo atd. Protože jsem bývala nejvíce doma, vybrala si mě jako "paničku" a všude musela se mnou, chodívala jsem po bytě stále s korelou na rameni.
Je to 3-6 měsíců (nemám odhad), co se situace změnila. Ferda (snad skutečně sameček) začal být agresívní, dělat nálety na hlavu a obličej a pronásledovat nohy a papuče, které "hlídá". V preferencích nemá jasno a ani nemá jasno ve vztahu ke mně, někdy to odnáším narozdíl od ostatních hůř, jindy líp, stále mám jakousi pofiderní vyšší pozici, jak se zdá.
Domníváme se správně, že by potřeboval samičku? Pokud ano, jsou i jiné způsoby, jak by se mohl vybít (viz nějaká umělá náhrada, jak se prý prodává pro andulky)? Neznáme nikoho se (zdravou) korelkou, navíc nevíme, zda je tato agresivita obrácená jen vůči lidem.
Prosím o radu, protože situace je už neúnosná. Nepustit ho znamená neustálý kravál, jak se dožaduje ven, pustit znamená čelit útokům do krve, žádné takové to hrození "jako". Ani jedno není to pravé ořechové (např. při návštěvách, zejména s dětmi).
Děkuji a přeji hezký den.
Obrázek
Marie (neregistrovaný) 13.02.2008, 08:40:38 xxx.xxx.253.170
Dobrý den, máme doma korelu Pepíka a teď nám dělá to samé. Chtěla jsem se zeptat, jestli už Vám někdo poradil. Furt mám po sobě klofance do krve a ke kleci se nemůžu přiblížit. Přijde mi to, jak kdyby si chránil své hnízdo, klec. Teď si našel totiž košík s kamínkama, kde si ''užívá'' a kamínky mu dělají dobře. Nejdřív jsem byla ráda, že si něco takovýho našel, ale teď? Od té doby to je katastrofa. Než jsme se přestěhovali, tak mu na to sloužila tyčka od záclony- to probíhalo stejně. Pak jsme změnili bydliště, byl klid a teď po novém objevení košíku si asi budu muset sehnat ňáký brnění :-) Košík jsem oddělala a nic. Kdyby jsete se dozvěděla co s tím, prosím kontaktujte mě. Děkuji
Martin (neregistrovaný) 15.02.2008, 00:23:12 xxx.xxx.106.182
Dobrý den! Sice nemám s podobným chováním zkušenost, ale pokud naši papouši mají někdy období vzdoru. V takovém případě je prostě nechám v kleci. A když už se dožadují otevření hodně hlasitě, tak je zakryju. Potmě jsou zticha. Je to možná trochu drsný, ale když takhle v kleci bez pouštění a bez světla jsou pár dní, tak jsou pak zase hodní.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 15.02.2008, 08:04:48 xxx.xxx.208.66
pro martina : oni se dožadují samičky začíná se schylovat k jaru a oni schánějí samičku a tím zakrytím ten problém jenom o chvíly oddálíta
sejček
Martin (neregistrovaný) 16.02.2008, 00:14:46 xxx.xxx.106.182
Honza: Aha, tohle mě ani nenapadlo. Na tom něco bude. Ale u mě asi ne. Mám páreček. Samička je většinou v klidu, jen samec řve, když chce z klece. Takže myslíte, že v tom bude páření? Myslím tím, že jsou neposlušní a vzdorovití. Normálně poslouchají a jsou v klidu. A nebo když zůstanou nějakou dobu bez světla.
lenka (neregistrovaný) 28.04.2008, 22:30:14 xxx.xxx.12.178
mam podobry případ jako tady Marie,ale s tím rozdílem,že mame korelu víc jak10.let a letos poprvé je velmi agresivní.Momentalně marodím,takže dopoledne je na mě jak mílius tzn:sedí na rameni a špita mi do ucha,ale sotva přijdou dcery domů je schopna mě uklovat-nemůžu jí dát ani žrádlo nebo pití do klece.Dneska mě dokonce napodla při utírání nádobí!!!Dcery tady začínají z ní bláznit když vidí co dokáže!dokáže mě někdo poradit co mam dělat?Už jsem ji chtěla ve slabé chvikce vyhodit z domu!!!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2008, 07:31:13 xxx.xxx.210.152
ja jsem mnel podony problem do klece ji dejte jenom vodu a 1 polevkouvou lzici a prikrijte klec nejakym hadrem a dejte ji do mistnosti kde se nezdrzujete moc casto ( musi mit dostatek vzduchu ) a asi do 1/2 by mnela prestat pokud agresivita pomalu ustupuje tak ji dejte do mistnosti kde byla pred tim a pomalu ji otevrete dvirka klece mnela by se uklidnit mne se to osvecilo
ricky03
ricky03 (5 příspěvků) 29.04.2008, 21:26:20 xxx.xxx.24.212
Dobry den..
..ja mam mniska sedeho, je asi rok stary a v poslednom case zvykne byvat neuveritelne agresivny..
..syci po mne a dobe uz v klietke, len prejdem okolo..potom sa s nim rozpravam, pomaly..trebars na druhy den dovoli, aby som ho pohladkala..cez klietku..mam obavy, pustit ho..
..niekedy uz je v pohode, aj ho pustim, trochu lieta ale väcsinou si mi sadne na plece a kuka, komentuje..
..dnes bol znova nejezeny, dala som si ho na ruku a uz zacal somrat a snazil sa pevnejsie zastipnut do mojej ruky..
..ja by som chcela ku nemu partnera ale neviem skutocne ci je samcek alebo samicka..raz mam pocit, ze je samcek, niekedy samicka..
..on je pocas dna na balkone, / na ,,velku radost,, susedov lebo je skutocne velmi hlucny / ale vecer ho dam dnu a klietku do polovice zakryjem...
..neviem, ako dalej, vie mi niekto poradit?
Obrázek
loool (neregistrovaný) 01.05.2008, 13:03:07 xxx.xxx.129.11
puberta , chce se pařit mno a nema s kym . . . . jinak pekny =)
Sebastián (neregistrovaný) 14.04.2021, 09:48:22 xxx.xxx.232.117

Dobrý deň. Pred 3 dňami sme si kúpili korelu. Povedali nám že je to samička. Keď jej dám prst ku klietke tak kúše. Chcem sa opýtať ako si u nej získať dôveru. Chcem ju púšťať z klietky a chcem aby mi sedela na prste a mohli by sme ju hladkať. Poradí mi niekto? Dakujem

Majdaparilka (neregistrovaný) 10.11.2022, 19:45:35 xxx.xxx.75.46
Dostala jsem korelákaasi se sním špatně zacházelo co jsem slyšela děti ho honily po kleci takže ted útočí .Zajimalo by mě jestli ho mohu přesvědčit že mu u mě nic nehrozí a necha se ochočit.Mám ho od ledna a je prosinec a on pořád neveří co s tim zlepší se to vůbec děkuji
Wendy (neregistrovaný) 19.08.2023, 09:35:47 xxx.xxx.137.70
Odpověď na příspěvek uživatele Marie z 13.02.2008, 08:40:38

Korela od chovatele,nechala jsem si koupit.Uz rok vše v pořádku,od počátku má v kleci plastovou andulku,které si doposud nevšímala.Ted poslední asi měsíc,kdykoliv přijdu ke kleci,začne do ní mlátit a mě příšerně klovat.Nezvladnu ji tam dát už ani jídlo.

Sebastian (neregistrovaný) 01.12.2023, 20:12:54 xxx.xxx.246.238

Mal by som jednu otázku. Mám doma párik koriel, kt. Mali teraz tri mláďatká. Z jari my ale zostalo ešte jedno ich vtacatko ( je to samička a je slepá) a pred týždňom svojho najmladšieho súrodenca zabila ( dohryzala ho) potom bol pokoj, tak som si myslel že to bude nejaky bud prírody ( že bolo slabé a len by prekážalo) ale včera začal hrýzť krídla a trhať mu pierka tomu najsilnejšiemu a najstaršiemu. Je čele od krvy a keďže som mal všetkých troch v jednej klietke a nemám ju kde oddeliť tak aby ho nezabila tak som ju musel dať na noc to krabice aj s jedlom aj s vodou a množstvom dier aby sa nezadusila. Ráno som ju skúsil dať späť do klietky ale hneď sa pustila do toho vtacatka. Ešte aj našla to menšie ale to ignorovala. Je zla len na toho veľkého. Rad by som vedel čo sa s ňou deje lebo je tá taký môj maznacik. Že či jej len chýbajú nejaké vitamíny alebo ju treba dať preč. Prosím poraďte mi čo najrýchlejšie nech ju nemusím držať v krabici a nech nezabíja svojich súrodencov. Vopred ďakujem.

Sebastián (neregistrovaný) 02.12.2023, 17:19:04 xxx.xxx.29.2

50-60-40 cm. Kupujem väčšiu lebo chcem oddeliť šanca od samičky aby sa nevysilili. Doteraz však nepotrebovali lebo som ich veľa posral lietať po dome a tu samičku čo robí problémy ešte viac aj samu, mám ju asi najradšej lebo je najprístupnejšia a starám sa o ňu od jej troch týždňov lebo ju rodičia prestali kŕmiť. Bol som s ňou na operácii oči u veterinára, kt. sa jej snažil pomôcť aj keď je to nepomohlo.

kometa
kometa (4141 příspěvků) 02.12.2023, 19:03:30 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Sebastián z 02.12.2023, 17:19:04

Ale to je přece strašně malé! Nedivím se, že je agresívní. Já bych na jejím místě byla taky.

Sebastian (neregistrovaný) 02.12.2023, 20:29:54 xxx.xxx.29.2

Ja viem ale veľké klietky sú strašne drahé. Ale v pondelok by mala priať väčšia klietka ( 39, 54, 76) v ktorej bude sama. A doteraz bola v pohode. A ju mám vonku každý deň. Keby bola agresívna tak to pochopím ale ona je zlá len na to najtarsie vtacatko. To mansie aj kŕmi aj čistí ale tomu väčšiemu robí zle. Teraz som ju tam dal znova. Hneď sa pustila robiť zle tomu vtacatku. Tak som ju trochu okúpal a skludnila sa a teraz sedí pokojne na bidielku ale bojím sa že len dočasne 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.