Aktuálně: 5 598 inzerátů168 331 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Prijatie

kralovak
kralovak (266 příspěvků) 06.10.2011, 21:40:47 xxx.xxx.218.140
dobry den,,,, chcel by som sa opitat ak by mi vedel dakto poradit... chovam bazanty kralovske.. ale na jar pocas parenia,mi kuhut zabil 2 sliepky... a terz by som mu chcel dokupit aspon 1-2 ..ale chcem sa spitat co stym nebude daky problem..napr.ci ich kohut abo sliepky prijmu,ci ich budu tolerovat napr......dakujem za odpoved..Milan.
J.M. (neregistrovaný) 06.10.2011, 22:31:14 xxx.xxx.105.3
... No, nechovám bažanty, ani nemám s jejich chovem zkušenost. Ale udělala bych to asi takto: Nové koupené slípky bych dala si na týden do voliery vedle kohouta, aby na sebe všichni viděli, ale nemohli se sejít. Pak bych přidala ke kohoutovi jednu slípku a dívala se, co budou dělat. Kdyby na sebe začli být zlí, tak bych je hned zase od sebe oddělila. Pozorovala bych, jestli se páří, a když ano, tak bych je k sobě opakovaně dávala každý den během tokání kohouta, ale jen na část dne a pod dozorem, aby kohout nemohl žádnou slípku bez dozoru zabít. Kdyby byl kohout stále zlý a nebezpečný pro slípky, tak bych ho raději pak nechala samotného, a slípkám koupila jiného, hodného kohouta.
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 07.10.2011, 18:43:29 xxx.xxx.218.135
dakujem za radu.... len to je to... ze ej to dost obtiazne... tieto kralovaky si dost agresívne pocas parenia.. aj mnozstvo ukrytov ktore mali sliepky pred nim pocas parenia nezabranilo tym stratam...jemu stacia 2-4 presne dobnutia do hlavy a bolo po sliepke.... aj do volery je tazke chodit (krmit,menit vodu,.......).ked sa pari ja tam idem len v hrubej vetrovke.. ked by soms a otocil chrbtom abo spustil z oci hned ho mam na chrbte.. .to je na kralovakoch najhrosie..oni to maju v povahe..ale je pravda ze nie kazdy kohut je rovnako ovplyvneny genmi..daktory je agresivny viac daktory menej......
michal (neregistrovaný) 23.10.2011, 20:07:32 xxx.xxx.224.38
ja chovam tiez kralovske bazanty a asi pred mesiacom mi usla sliepka tak som kupil teraz dve od kamarata a kohut im vobec neublizuje prave naopak sa ich este aj boji a oni jemu tiez neublizuju ale naopak k dvom sliepkam diamantovym som dal noveho kohuta a oni ho biju a nahanaju to asi zalezi na jedincovi
kralovak
kralovak (266 příspěvků) 10.11.2011, 22:11:46 xxx.xxx.227.38
a tak zalezi aj kaeho mate stareho kohuta a ake su stare tie sliepky.... vieste bo mne ostali 2 sliepky a kohut....vsetko ma 3 roky... terz ale neviem co by bolo najvhodnejsie... ci kupit mlade sliepky..alebo im dat primerane stare....
marian (neregistrovaný) 21.03.2015, 19:02:37 xxx.xxx.32.221

Kohut nam bije jednu sliepku a nevieme preco.poradte

J.M. (neregistrovaný) 21.03.2015, 19:54:27 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele marian z 21.03.2015, 19:02:37

To je těžké odpovědět na otázku "proč kohout klove a je zlý na jednu slepici". Spíše byste se měl ptát "jak to vyřešit ?" Na to už odpověď existuje: Jedině pronásledovanou slepici dejte do samostatné klece, aby se k ní kohout nedostal; jiná rada není (pokud  slepici chcete nechat na živu.) A té oddělené slípce samozřejmě do její klece dejte vodu a krmení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.