Aktuálně: 5 171 inzerátů172 148 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Amazonek Modrohlavy

J.Rakosnik
J.Rakosnik (7 příspěvků) 07.01.2007, 16:21:18 xxx.xxx.160.111
Dobry den, chtel jsem se zpetat, jestli byste mi nekdo mohl napsat nejakou strucnou charakteristiku tohoto papouska...jestli je tezke ho u nas sehnat rucne dokrmeneho, jak se chova doma, jestli je vhodny jako spolecnik...popripade poradte odkaz, kde se o nem neco mohu docist..dekuji..
J.Rakosnik
J.Rakosnik (7 příspěvků) 12.01.2007, 16:48:16 xxx.xxx.7.17
jeste jeden dotaz...chtel bych si poridit rucne dokrmeneho Amazonka Modrohlaveho. Znate nekoho, kdo je chova? moc by mi pomohl kontakt na pripadneho prodejce..dekuji moc...
raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
13.01.2007, 11:57:32 xxx.xxx.111.1
Zkoušeli jsme kontaktovat jednoho chovatele, aby nám sdělil cenu, za kterou se tento druh běžně prodává. Chtěl jsem tento údaj uvést do popisu druhu, co jsem psal. Bohužel nám ještě neodpověděl. Na zahraničních stránkách jsem našel, že se prodávají za cenu okolo 300 - 500 USD (takže tak od sedmi do 11000 Kč). Pokud jej chceš pořídit, asi bude nejlepší sledovat internetové inzerce, občas se v nabídce objeví. Tento druh se u nás příliš nechová.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.01.2007, 19:40:24 xxx.xxx.64.118
Dobrý den. Většina běžně dostupných amazonku se prodává za 6 - 7 tisíc pokud přemýšlíte o dokrmeném, tak musíte počítat alespoň o 2 tisíce více.
Markéta (neregistrovaný) 26.01.2010, 16:10:48 xxx.xxx.207.225
Dobrý den, máme doma slečnu amazonka modrohlavého a chtěli bychom k ní ještě jednoho papouška, stejného druhu, máme vyhlídnutého jednoho samečka... Jí jsou 4 roky, ale máme ji až od 2 let.. Zajímalo by mě, jestli je možné, aby se nepozabíjeli... tedy spíš ta naše slepička jeho, která je dost dominantní.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 26.01.2010, 16:24:56 xxx.xxx.67.3
Máte krásný exemplář amazonka. Pokud při seznamování stávající slečny s novým přírůstkem budete postupovat opatrně a budete jejich náklonnost či nevraživost sledovat a dle toho celé další seznamování směrovat, neměl by nastat vážnější problém. Krotké papoušky nějak zvlášt nechovám, ale občas jsem nucen sestavit nový pár, kde je jeden velmi krotký a jde to, takže proč by to nemělo jít u vás. Z mého pohledu se mi jeví pro váš případ nejoptimálněji jedinec opačného pohlaví, alespoň polokrotký a pokud možno roční a starší. Důležité je také ubytování vhodných rozměrů, kamarád měl krtší pár am. modrohlavých cca v rozměrech 1,2 x 1 x 0,8m, samozřejmě jim umožňoval volný pohyb po místnosti/ pod dozorem/.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.