Aktuálně: 5 098 inzerátů172 566 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Co na dno ?

imkas100
imkas100 (21 příspěvků) 23.10.2011, 21:25:41 xxx.xxx.187.21
Ahoj pomalu dokončuji vnitřní voliery a chci se zeptat co mám dát na dno vnitřních volier? Volieri mám obložené a dně dlažbu nevim co tam dát (hobliny nebo písek atd ?) díky za rady.
raduz
raduz (128 příspěvků) 24.10.2011, 08:21:33 xxx.xxx.92.194
Zdarvím Vás Jindro, hobliny nedoporučuji i když dobře sají vlhkost z trusu tak je z nich hrozný nepořádek protože je ptáci rozvíří při hledání potravy na zemi stejně tak je velká nevýhoda značná prašnost...osobně mám v zimovišti písek jednoduchá údržba trus shrábnete hrabkami a je klid ..at se daří a pokud máte foto dokončených záletů tak se nstydte a ukažte svou práci:)
david novotný
david novotný (14 příspěvků) 24.10.2011, 18:48:24 xxx.xxx.1.14
Zdravím,plně souhlasím s Radkem,sám jsem vyzkoušel hoblovačky u Turak,a za dva dny(jsem měl hoblovačky všude),od té doby používám jen písek.Takže PÍSEK-JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA.
imkas100
imkas100 (21 příspěvků) 24.10.2011, 20:45:15 xxx.xxx.187.21
Moc děkuji za rady ,myslel jsem si to jenom sem to chtěl potvrdit jinak fotky určitě dodám cca příští týdem dám je pod "stavba volier" už založeného téma jinak už sem tam dal jednu fotku pohled na rozestavěný dům a voliery zbytek dodám je tam toho ještě hodně na dodělání a po práci toho moc nestíhám Jindra
anonymní (neregistrovaný) 25.10.2011, 17:12:41 xxx.xxx.218.48
Dobrý podvečer, co se podestýlky pod plodo a hmyzožravé ptactvo týče, po letech zkoušení se mi jako nejvhodnější jeví mulčovací kůra (používám ji do venkovních voliér) a hrubé hoblovačky (do klecí a voliér v zimovišti). Kupovanou kůru v igelitových pytlích je třeba předem vysypat a nechat tzv, vydýchat, neboť tento produkt velice nepříjemně čpí. Občas se ale podaří sehnat nějakou kůru i na pile nebo manipuláku, a tam je to celkem bez problémů. Hoblovačky používám jen hrubé a ze samotného dřeva (pak nepráší). Prašnost obvykle způsobuje fakt, že v truhlárně dostanete hoblovačky smíchané s prachem vzniklým při hoblování a broušení dřevotřísek a lamina - což rozhodně není to pravé ořechové. Písek jsem též v zimovišti zkoušel( dokonce praný), ale i ten po čase prášil. To jsou moje zkušenosti s podestýlkou výše zmiňovaných ptáků. Ještě přidám další podněty od chovatelů, se kterými jsem se za leta chovu plodo a hmyzožravých ptáků setkal a tuto problematiku (m.j.) jsme mnohokrát konzultovali. Někdo používá do klecí noviny a na dno voliér kartonové rohože, další (zřejmě zemědělec) s úspěchem využívá nadrobno pořezanou suchou obilní slámu, špatná určitě není ani drobná dřevní štěpka nebo podestýlka pod ptáky z dob našich otců a dědů - stará dobrá lesní hrabanka, atd. Takže jak je vidět, každému podle jeho gusta a fantazii se určitě meze nekladou. Prostě je třeba to vyzkoušet a věřte, že každý si to pravé určitě nakonec najde. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2011, 15:09:36 xxx.xxx.118.31
dobry den, co sa podstielky pod plodozrave ftactvo tyka tak suhlasim panom NOVAKOM .tiez som najprv skusal piesok este pri zoborozcoch sa my to celkom osvecilo ale prin turakach moc nie teraz pouzivam vnutornych priestoroch u zoborozcoch piliny a u turakach zas hobliny vyborne saju,lahko sa snimy manipuluje prasnost tam je minimalna,len pri cisteny.vo vonkajsich priestoro zas pouzivam tiez muclovaciu koru ktora sa mi tiez osvecila.s pozdravom Dusan
imkas100
imkas100 (21 příspěvků) 26.10.2011, 21:39:01 xxx.xxx.187.21
Tak jste mi docela zamotali hlavu :) včera jsem tam nasypal písek je to pod tukany ,dále mám ary tak to vyskoušim a uvidím jinak moc děkuji za rady Jindra

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.