Aktuálně: 5 053 inzerátů173 554 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

ZEBRICKA PESTRA BUDKA

Lenka (neregistrovaný) 24.10.2011, 17:30:31 xxx.xxx.194.69
dobry den prosim jaka ma byt budka pro zebricky na netu sem vycetla 12 na 12?a prosim jak velky otvor vletovy?a kulaty?nemohl byjste nekdo vlozit foto?diky moc,,zacinam s jejich chovem,,,nekdo pise ze i kosiky?a ze nake polootevrene budky?budu vdecna za nejake rady a fota,moc diky Lenka
Jájina (neregistrovaný) 25.10.2011, 13:11:10 xxx.xxx.48.123
Přesně tu mám i já a zebřičky jsou spokojené. Ale pokud máte třeba jen dvě,bude se jim líbit i v košíčku http://www.exotictiptaci.estranky.cz/clanky/zebricky/budky...html nebo v půlce kokosového ořechu :)
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2011, 19:17:33 xxx.xxx.194.69
moc dekuji ano takove mam,,ale dneska rano pridu jedna mrtva,ted ruha,a je videt ze zemrou vsechny jak to?nechapu to,maj krmeni vodu?vse,,,co si o tom myslet?mam je tyden,,,ne vite?
Jájina (neregistrovaný) 30.10.2011, 13:52:21 xxx.xxx.48.123
Dávala jste jim něco mimo klasického krmení? není budka něčím natřená? Jak vypadaly mrtvé zebřičky-průjem(špinavé peří kolem zadečku),špatné peří,výtok z nosu.......... Nemáte je v kuchyni,nebo nežehlila jste v jejich blízkosti? Výpary z teflonu jsou pro ptáky jedovaté. Nebyly v průvanu? už mne víc nenapadá. Kamarádce takhle umíraly,když je zkrmovala jen prosem. je spousta možností......
jena74
jena74 (10 příspěvků) 30.10.2011, 16:58:52 xxx.xxx.142.29
Je potřeba jim dávat v době hnízdění vaječnou míchanici a pestřejší stravu.Na samotném prosu nic neodchováte.Jak říká jeden můj kamarád "Dovedeš si představit že bys jedl pořád řízek" Budkou to jistě není pokud jste ji něčím nenatřela.
Lenka (neregistrovaný) 31.10.2011, 17:52:50 xxx.xxx.194.69
Budka nebyla dana do klece zatim takze tou to nebylo,ani jedna z veci co Jajina pise se nestala,krmeni byli stejne jako u predchoziho majitele mix kvalitniho krmeni ne jen proso,,,absolutne netusim proc s eto s talo,,do 2dne byly vsechny pryc?jak vypadaly?zadny prujem,vytok nic,,den predem jen sedely a jedly,,,a druhy den?zacly umirat,,,,absolutne to nechapu,,,,,,,,
astrild (neregistrovaný) 31.10.2011, 18:32:29 xxx.xxx.136.183
Je mně líto co se vám přihodilo ,myslím že to bylo něčím v krmení nějaká plíseň,nebo něčím postříkané ,.Možná,nějaká jedovatá barva ,kterou jste nabarvili klec.Ještě jedna možnost ,nechci se vás nijak dotknout,ale začátečníkům se občas stává že vidí plnou misku žrádla a ono to jsou jen prázdné slupky ,neboť ptáci ty zrnka loupou a v misce místo, aby krmení ubývalo tak ho je pořád plno .ˇ a ptáci hladový.Musel jsem to sem napsat možná to není váš případ,ale pro další začátečníky ,aby si dali na to pozor.Věřím že vás tato nehoda neodradí a nadále se budete chovem exotů zabývat . přeji hodně chovatelských zážitků
Jájina (neregistrovaný) 31.10.2011, 20:01:14 xxx.xxx.48.123
Taky mne napadlo i to krmivo,když umřely všechny. Určitě tam byla plíseň,ta pro ně může být ve větším množství také jedovatá,nebo nějaké jiné svinstvo,těžko říct. nebo třeba nějaká plíseň v podestílce? Oni se v ní rády přehrabují...... přikláním se k té otravě,když to bylo tak rychlé bez nějakých varovných příznaků.
Pyko (neregistrovaný) 31.10.2011, 20:04:58 xxx.xxx.83.33
A neměla ste je v Kuchyni? -Teflon?
Lenka (neregistrovaný) 01.11.2011, 19:39:17 xxx.xxx.194.69
krmeni bylo nove zakoupeno ve zverexu,cerstve!!!! nedotkol se me to,,,ale krmeni meli vazne dost hlad u me?tak to nikdy spise naopak!!! ne v kuchyni ptaky nemam,vim ze teflon je moc jedovaty,,,a podestylka?tak to netusim,byla nova cerstva taky ze zverexu primo pod ptaky ty valecky takove,,,,,a klec nova,z chromu,zadna barva?vazne proste nevim???nene urcite me to neodradi,,,i kdyz to hodne mrzi,,,, diky za rady,
Jájina (neregistrovaný) 01.11.2011, 19:46:32 xxx.xxx.48.123
Lenko,já taky koupila krmení ve zverexu a byly v něm pavučinky a červy,některá semena úplně vyžraná,takže to že máte krmivo ze zverexu neznamená,že je ve skvělé kvalitě,on nikdo nezaručí správné skladování a nenapadení třeba tou plísní,nebo nějakou jedovatou látkou,která se přimíchala při výrobě. Stát se může cokoliv a vina vůbec nemusí být na Vaší straně. každopádně to krmivo pro jistotu vyhoďte a kupte jiné,ať Vám neumřou i další,možná i jinou podestýlku. taky mohli být nějak nemocné,i když to by se asi podepsalo na vzhledu. Držím palečky ať se Vám příště daří.
astrild (neregistrovaný) 01.11.2011, 19:58:43 xxx.xxx.136.183
Hezký večer to s tím krmením mám i z vlastní zkušenosti,když jsem jako chlapec dostal andulky a nevěděl jsem že proso loupají a tak jsem si myslel ,že mají krmení dost .Choval jsem holuby a hrdličky a ty jsem krmil když měli misky prázdné.Až když andulky lezly po pletivu a řvaly jako zběsilé, tak jsem vzal misku s krmením a byla plná slupek,tak jsem pochopil.Později jsem se s tím setkal u mladých a začínajících ,kteří také začali s chovem exotů a nic si o tom nepřečetli.To byl důvod proč jsem se o tom zmínil.U vás teda šlo o nějakou infekci ,kterou si přinesli od dřívějšího majitele ,nebo cestou domů.Ještě jednou mnoho hezkých zážitků a zdravých odchovů
Lenka (neregistrovaný) 03.11.2011, 18:34:28 xxx.xxx.194.69
Jajina?Astrild moc diky za rady,krmeni sem vyhodila,,,bylo jako za 100 1kilo nake vyberove,,po prouzkoumani se me zda taky pavucinky a tak?ano asi to bylo tim a na krame ho meli dlouho,,,priste si dam velky pozor co je v sacku po vysypani?mozna ze sem koupila to drahe nake?tak jim lezelo na krame?no hold stalo se,,,a uz se doufam nebude opakovat,,,,dekuji vsem za vase rady a postrehy,,heky vecer vsem,Lenka
astrild (neregistrovaný) 03.11.2011, 19:23:23 xxx.xxx.136.183
Zdravím zebřičky ,když chtějí hnízdit tak nejsou vůbec vybíravý na budku.Vletový otvor tak jak je na plánku nedoporučuji.Lepší jsou kruhové otvory o průměr 25 až 30 mm ,nebo čtvercové lépe se budka brání před nějakým vetřelcem. za další lepe se v budce udržuje teplo pokud jsou venku,nehrozí že nějaké mládě vypadne když vyletí starý pták z budky.Základnu budek pro drobné exoty dělám 12x12cm vysoké od 12 asi do 15cm,ty vyšší lépe vypadají .Důležité ja mít víc budek než chovných párů.přeji hodně zdravých odchovů
Verca (neregistrovaný) 05.09.2017, 17:03:48 xxx.xxx.74.31

Dobrý den chtěla  bych se zeptat jestli můžu chovat 1zebřičku a 1neofému modrohlavou a taky jestli mohou mít jednu budku dohromady 🙂

Miroslav (neregistrovaný) 11.10.2017, 12:53:05 xxx:xxx.36ea:e3b5

Kdo mi poradí jaké rozměry má mít budka pro Neofemu Bourek. 

díky.Miroslav


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.