Aktuálně: 5 099 inzerátů172 598 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Kanárek s parazity!!!

Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 08:46:54 xxx.xxx.224.6
DObrý den, prosím moc o pomoc. Minulý týden jsme si koupili od chovatelky kanárka a dneska jsem zjistila, že je plný jakoby lezoucích roztočů a že jich má :-(( prosím moc o radu co je to zač a dá se s tím něco dělat??Máme doma malý mimčo a pejska tak aby se to nepřeneslo na ně. Mockrát Vám děkuji za odpovědi!!
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 09:27:53 xxx.xxx.136.183
Hezký den Jedná se asi o čmelíky kuří ,sají od ptáků krev a ruší je při hnízdění.Hlavně u malých vylíhlých ptáčat způsobují chudokrevnost až hynutí,při silné invazy.Dá se to ničit arpalitem dle návodu.Myslím že o miminko máte zbytečné obavy,napadá to slípky a ostatní opeřence
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 09:40:16 xxx.xxx.224.6
Děkuju moc za odpoveď! Tohle je maldé letošní mládě z voliéry od chovatelky - venkovní ale je jinak v pohodě jako tu a tam se víc třepal, pak si probíral víc peří a dneska když jsem ho obrátila, tak jich tam měl chudák :o((( takže jsem mu tam dala misku z vodou což jsem asi měla udělat hnedka aby se mohl koupat a budu muset tedy koupit nějaký spej jak píšete. Je mi ho jednak líto a jednat ten strach tu je asi zbytečný já vím ale vyplašilo mě to :-(( moc Vám děkuji!
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2011, 09:46:08 xxx.xxx.113.73
To má chovatelka v chovu pěknej bordel. Fuj!!! To si nemůže udělat pořádek než něco prodává?
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:07:05 xxx.xxx.161.104
http://www.skudci.com/cmelik-kuri
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:15:34 xxx.xxx.224.6
CHovatelka o tom asi ani nevedela sama byla prekvapena kdyz jsme ji dneska rano volali a az prijde z prace, tak vsechny prohledne a zavola nam.
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:19:00 xxx.xxx.136.183
pro:113.73 no vážený,až takhle bych to neviděl,víte jak tento parazit se lehko do chovu zavlékne a jak je to potom těžké ho zlikvidovat.Paní Jana by měla p chovatelku uvědomit o výskytu,Tento parazit žije dost skrytě a ona ani o tom nemusí vědět.
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:19:03 xxx.xxx.224.6
Jo jo to bude asi ono viz. ten odkaz :o/ vsechno to tomu nasvedcuje. Snad ty pripravky bude mit veterinar tady u nas v ČB - porad jsem z toho nejaka spatna :o/ kazdopadne Vam vsem moc diky za rady a tipy!
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:22:28 xxx.xxx.136.183
Paní Jano trochu jste mě předběhla ,ale to nevadí
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:25:36 xxx.xxx.224.6
Astrilid: to me napadlo prave jako prvni zavolat ji ale byla moc ochotna a sama z toho byla prekvapena az zaskocena takze hnedka po praci to poresi a bude volat ma velky chov nejen kanarku takze pro jeji chov by to bylo asi hodne neprijemny :o( snad nejaky ten sprej pomuze aby se jich zbavil a neublizi mu to nijak. I jsem tu cetla nejake nazory na netu, ze po potrikani papousek resp. kanarek, tak uhynul :((((
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:28:47 xxx.xxx.136.183
Paní Jano nebudte z toho neštastná s tímto problémem se setkal skoro každý, kdo se zabývá chovem exotů. Přípravek arpalit ve sprey má téměř každá lékárna .U vás u jednoho kanárka to nebude, téměř žádný problém .
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:42:43 xxx.xxx.224.6
Snad máte pravdu - hnedka po obede ho vyrazim koupit a dam vedet s odstupem casu, jak jsme dopadli. Ja vim, ze se s tim asi kazdy setkal ale ten, kdo ne, tak je ai jasny, ze ho to trosku sebe kdyz nevi nic o tom ale hned je to lepsi a to i diky vašim radam. No jo neni nic proste nic horsiho nez vyplašená mamka na MD :o) ja vím ....i se omlouvam za to a jeste jednou diky moc!
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 10:56:27 xxx.xxx.136.183
Pokud dodržíte návod tak by se nic stát nemělo . Nějakou dobu jsem nakoupené ptáky vždy stříkal arpalitem preventivně a nikdy jsem žádný úhyn neměl.Paní chovatelce poradte at vystříká všechny ptáky, vše co se dá umýt tak horkou vodou s nějakým desisekčním přípravkem .vystříká všechny mezery,arpalitem ,ale nejprve mechanicky vše vyčistí .Moc dobrý pomocník při likvidace je vysavač kterým vše vyčistí a nasaté roztoče někam vysype než se znovu rozlezou.
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 11:28:06 xxx.xxx.224.6
Jasny hnedka jak zavola, tak ji to pretlumocim! Snad bud vedet nemela by to byt zadna zacatecnice uz je chovatelkou nejakou dobu a ma i kladny recenze a ohlasy. Uz jsem objednala i ten sprej abude kolem 15 hodiny tady v lekarne vedle takze super. A to mam mam tedy ja taky vse vymyt teplou vodou a vydensifikovat? Jako krmitko atd. nebo ho jen postrikat tim arpalitem a smaozrejme dodrzet pokyny k tomu nutne.Ma jen klec jak ho mame doma jako mazlika ....
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 11:55:34 xxx.xxx.161.104
ano tyto věci jsou pro každého chovatele nepříjemné a kolikrát o nich ani neví, tak proč jej hned zatracovat Arpalit dobrá volba - má široké spektrum zásahu proti roztočům jinak lze ještě nabídnout : http://www.rajpapousku.cz/vita-care-antiparazitni-spray-100ml/ nebo http://www.rajpapousku.cz/spray-milbenzerstauber-proti-roztocum-100ml/ roztoči u ptáků nejsou nic vyjímečného, čas od času je některý chovatel zaregistruje a prostředky k boji proti ním jsou celkem dostupné a účinné kolikrát i skušený chovatel si je dotáhne do chovu, třeba z burzy
Jana (neregistrovaný) 02.11.2011, 12:16:58 xxx.xxx.224.6
Jasanka Jirko taky děkuji za info - pokud by nemopohl ten arpalit, tak vyzkousim nejaky z Vaseho odkazu ale snad zabere. Ja to taky te pani chovatelce vubec nezazlivam proste se stane ale je to neco co se da pořešit i kdyz je to neprijemny ale ona ma tech papagaju i jindy druhy podstatne vic, tak spis pro ni to bude vetsi prace a starosti ale pevne verim, ze to taky co nejdrive vyresi a ptackvou budou zase bez tech breberek. Je fajn, ze se na to takhle prislo.
Orina (neregistrovaný) 02.11.2011, 14:16:52 xxx.xxx.69.26
Jen by mě zajímalo jestli někdo kupuje ty potřeby pro papoušky v těch odkazech*Ráj papoušků* mně tam příjde spousta věcí nepotřebných nebo drahých. Máte taky ten dojem nebo se mýlím? Co se týká toho problému se čmelíkama, tak jste snad první od koho čtu tento dotaz. Většinou se lidi ptají na parazity jak odčervit a čím. Je zajímavé že by nikdo neměl ten samý problém. A nebo o něm neví. Kdo chová slepice tak o tom ví a stará se. Že by se na to u papoušků zapomnělo. Součástí zdravotní prevence je celková péče ne jen odčervit. Obzvlášť ve velkochovech. Jen se ptám a zajímá mě to.
astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 14:51:38 xxx.xxx.136.183
Ori zdravím Víš u slepic se jedná spíše o všenky než o čmelíky,Všenky jsou trochu větší a když se člověk chvíli v kurníku zdrží ,tak oni napadnou i jeho,a to lezení po těle je nepříjemné ,a tak se objeví ,,čmelíci".Čmelík kuří je o dost menší přes den se ukrývá v různých štěrbinách a tak se lehce přehlédne.
Orina (neregistrovaný) 02.11.2011, 15:32:31 xxx.xxx.69.26
Potvora jedna šeredná!!!! Tak jedině fakt stříkat a stříkat. Už se drbu!!!!
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2011, 18:49:22 xxx.xxx.63.182
Tak jsem zde našla diskusi o kanárkovi, a já jsem ta chovatelka, od které má paní kanárka. Prohlédla jsem ty své a žádné roztoče nemají, tak teď mi řekněte, jak je to možné....že bych byla slepá, to mě taky napadlo, ale vzala jsem si na to i brýle:-). A pánové, žádný bordel v chovu opravdu nemám.....Dana

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.