Aktuálně: 5 056 inzerátů173 473 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

Kanárek s parazity!!!

astrild (neregistrovaný) 02.11.2011, 19:17:35 xxx.xxx.136.183
Pro paní chovatelku Danu:proč píšete pánové? ani mně v nejmenším nenapadlo psát o nějakém bordelu pouze jsem paní Janě radil jak se zbavit tohoto rostoče.Pokud tedy vím tak pouze jeden pan chovatel psal o bordelu .,bylo by dobré si ještě jednou celé vlákno pozorně přečíst a oslovit toho kdo psal o bordelu.To že máte vaše ostatní kanárky bez čmelíků mě těší,proč to měl pouze ten jeden to vám neřeknu.
Jana (neregistrovaný) 03.11.2011, 14:33:54 xxx.xxx.224.6
Zdravím opet vsechny i pani Danu :o) no ja taky nechapu jak je to mozny. Doma zadnyho jinyho papouska nemame, klec i vsechno vybaneni bylo nove kupovane a doma vzhledem k mimcu, tak ob den vytiram nebo luxuji takze ani z zadneho bordelu to nemuze byt. Ani pejsek JTT nema zadny blechy nebo breberky tu jsem taky prohlizela co kdyby nahodou. Slepice nemame bydlime v byte. Vcera jsme ho postrikali pod kridla a dneska jsem letmo nakoukla a nenasla zadnyho ale koukala jsem opravdu jen letmo vecer kouknu poradne a snad uz tam nebudou zadny. Klec jsem dukladne umyla varici vodou i vse v ni, jidlo vymenila a uvidime. Oni prave nebyly moc videt vcera nez jsem mu roztahla kridla a jakoby u ocasku a tam jich bylo teda hodne - jsu hodne rychly a malinkaty :o/ tak snad ten apalit opravdu zabere kdyz je to tak bezna vec. Kazdopadne uz tak nemácha kridylkama a je klidnejsi podstatne takze mozna to zacina pusobit a i jsem ho radne vykoupala a dost jich teda z nej vypadalo do umyvadla sice chudak z toho byl vyplasenej ale pomohlo mu to - ted uz je to na nem jen :o)
astrild (neregistrovaný) 03.11.2011, 15:26:36 xxx.xxx.136.183
Paní Jano odhmyzte si vašeho kanárka a víc to neřešte.Je jasné, že u vás ani cestou domů to nikde nemohl chytit.Arpalit učinkuje sto procentně a okamžitě ,tak že by měl být čistý.Asi po týdnu ho ještě z koukněte a kdyby se vám něco nezdálo tak ho ještě jednou stříkněte ,ale myslím že už nebude třeba v kovové kleci těch úkrytů tak moc není. jinak kanáři se velmi rádi koupou při každém nalití čisté vody ,tak ho sama nekoupejte .zbytečně ho stresujete.To jsou moje rady ,pokud ,ale nechcete tak se jimi řídit nemusíte.
Jana (neregistrovaný) 03.11.2011, 18:03:59 xxx.xxx.224.6
Dobry vecer preji, jasnacka budu rada za kazde rady a tipy takze s tim nemam vubec zadny problem. Je to precijenom pravoplatny clen nasi rodiny takze nam nam nem moc zalezi. Uz jsem mu objednala i tu koupelnu pro kanarky mela by zitra prijit zatim ma jen misticku ale i ta splni ucel a vodu i jidlo ma meneny denne. Takze jeste jednou moc dekuji za Vaše rady nejen pana astrilida a po tydnu dam vedet zda uz jsme bez tech breberek. Jinak prikladam i jeho foto :o) hezky vecer vsem preji!
Obrázek
astrild (neregistrovaný) 04.11.2011, 11:21:55 xxx.xxx.136.183
Úspěšný den paní Jano Kanárek je hezký,je to červený, mozaika II ,měl by to být kluk.Ta klec je spíš pro nějakého papouška ,který ji má pouze na odpočinek a kam si zaletět pro žrádlo.Kanárek by měl mít dellší, aby se mohl trochu proletět.Myslím ,že u vás bude i v této kleci spokojen.
Eva (neregistrovaný) 04.11.2011, 21:50:29 xxx.xxx.81.125
Zdravím paní Jano, různé potvůrky si také můžete donést v zrní, mě se to již stalo. Přesypávám si směsi v obyčejných pytlíkách (ty průhledné) do kulatých krabiček od Granum zrní. Už se mi párkrát stalo, že jakmile jsem otevřela víčko, krásně bylo vidět jak ty potvůrky hned lezou nahoru. V těchto krabičkách je to moc pěkně vidět. Letělo to hned do koše, v krámě, ze kterého to bylo již nekupuji a také jsem raději hned stříkala a myla. Mám dva papoušky a kanárka. Všichni to přežili v pohodě. Používám také Arpalit.
astrild (neregistrovaný) 04.11.2011, 22:23:42 xxx.xxx.136.183
To máte pravdu paní Evo ,ale to se jedná o jiné potvůrky ,jsou to skladový škůdci,kteří to krmení znehodnocují svými výkaly.také tím že zrno vyžírají a do něho kladou vajíčka z kterých se líhnou nové generace.U kanárka p Jany šlo o roztoče: čmelíka kuřího,ten saje ptákům krev, ale v noci přes den se ukrývá v různých skulinách.
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 09:46:27 xxx.xxx.122.12
Předně, kdybyste nekrmili takovýma vymoženostma jako je Granum, a pod. Tak byste si žádné potvůrky domů nepřinesli. Prestige nebo DeliNature se dostane již v malém balení. Za druhé: pokud mám malý chov tak denně kontroluji stav zvířat-jakýchkoliv. Nemůže se proto stát, že bych prodala někomu štěně s blechama nebo jinýným svinstvem v peří ptáků. Pokud je chov o něco větší mívají chovatelé někoho kdo jim v péči o ptactvo pomáhá, takže je tam hygiena na prvním místě. Pokud někdo nestíhá má mít jen jednoho domácího mazlíčka a jak je vidět pisatelka na ty potvůrky v peří přišla hned. Takže se asi stará pečlivě a na ptáčkovi jí záleží. Proto mi neříkejte, že si to svinstvo od někoho nepřinesla. Docela mě zlobí, že se paní chovatelka rozčiluje místo aby zkoukla to, co má doma v chovu. Možná se to stalo poprvé a náhodou, ale podruhé je dobré dát si pozor na to co se prodává. Pak nebude ostudná diskuze na fóru.
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 09:47:25 xxx.xxx.122.12
Nevzalo mi to podpis M.Svobodová
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 12:30:18 xxx.xxx.63.182
Paní Svobodová já se nerozčiluji. Ptáky jsem samozřejmě zkoukla. Nenašla jsem nic. Nevím jak to, rozfoukávala jsem jim peří na více místech a nic jsem neviděla. Arpalid nepoužívám, nikdy jsem ho nepotřebovala, Po odhnízdění jen klece, hnízda i ostatní umyju a vystříkám Virkonem. Nevím proč jsem nic nenašla...tak mi řekněte, to mám stejně ptáky, i když na nich nic není stříkat Arpalitem?
astrild (neregistrovaný) 05.11.2011, 14:42:04 xxx.xxx.136.183
Paní Dano ,asi vás opět rozčílím ,ale kde by papoušek paní Jany k těm čmelíkům přišel,jak jsem psal u ní ne a někde cestou? tak to.už určitě ne.Já vás nechci ,ale rozčílit ,naopak,přes den ty čmelíci nejsou na ptácích ale zalezli někde ve škvírách,zkuste prohlédnout ptáky až v noci až bude klid ,.Víte ta potvůrka je malá těžko okem viditelná takže vajíčka nalepené na peří ty určitě okem neuvidíte .Zavlečení ,při koupi je snadné,věřte že se toho zbavit je o dost obtížnější .
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 14:53:36 xxx.xxx.63.182
Ok, všechny ptáky i klece vezmu arpalitem. Je mi divné, že jsem si toho nevšimla, odchovy mám také pěkné, žádné úhyny. A když je chov nakažen čmelíky, samičky nesedí, mláďata hynou, ale u mě vše Ok. Klece jsou z lamina, šuplíky plastové, nejsou tam žádné škvírky apod., kam by zalézali. Nedávno jsem si přinesla z burzy dva nové páry. Možná by to byla příčina, protože hnízdění u všech probíhalo v pořádku.
astrild (neregistrovaný) 05.11.2011, 15:19:22 xxx.xxx.136.183
Přesně jak píšete mohla jste si to dovést z té burzy ,to není vůbec o pořádku či bordelu,skuste kouknout pod ty šuplíky ,ale to musíte rychle vytáhnout a kouknou ,oni na to jak jsou malí tak jsou dost rychlí.Velmi spolehlivě z těch škvír je vytáhne vysavač a není třeba stříkat arpalit,ale pozor at nenasajete i kanárka .
Orina (neregistrovaný) 05.11.2011, 16:29:26 xxx.xxx.122.12
Z burzy se natáhne všelijaké neřádstvo do chovu. Máte štěstí, že to byli jen čmelíci, ti se dají vypudit. A to nemuseli ti vaši přinešení mít ani z chovu od chovatele co jste kupovala, ale chytli to přímo na burze, když jim jiný chovatel co šel okolo,třepal s přenoskou kolem těch co jste si koupila.
Jana (neregistrovaný) 07.11.2011, 13:42:41 xxx.xxx.224.6
Dobrý den přeji všem. Tak dobrá zpráva koukala jsem Pepíkovi do peří a jako nemá tam ani jednoho čmelíka nebo co to bylo takže Arpalit asi zabral ale ještě večer juknu jednou protože ty první jsem našla hodně pozdě večer právě jak tu i někdo psal - ve dne jsem je pak musela hledat jak byly zalezlí ale v noci stačilo kanárka vzít, otocit a už se to tam hemžilo. Ze zrní že by? To jsou koupila v Zoo butiku tady v Jižních Čechách asi nejnavševtvanějsím takže žadný zapadly zoo butik ale jasný ..mozny je všechno trebas to bylo nej kao tezko rict ale prohrabosila jsem zrni a nikde nic jsem nenasla pokud uz ty breberky neemigrovaly pryc uplne ale ok fajn zkusit to presypavat a kontrolovat to me teda nenapadlo to taky diky moc za radu. Ale to ja pani Dane opravdu nijak nevycitam to v zadnem pripade - proste stane se ja jsem sem jen vlozla dotaz protoze jsem se s tin nikde nesetkala a nevedela jsem co to je a bala jsem se aby to nejak prckovi nebo nam nebo psovi nezalezlo a tak. Navic se uz 3 dny, tak krasne rozezpival naplno a to kdyz sebou porad mlel na bidle a probiral si peri, tak to bylo takovy nevyrazny a obcas jen ale uz 3 dny krasne zpiva :o) takze asi jsme se jich zbavili nadobro tech breberek ale nebyt tady vas, tak bych asi se tim traplila jeste dneska :o/ Me se prave nezdalo jak si porad probiral peri a mlel sebou porad hlvne vecer a jak ho ucime na ruku a aby se proletl a pak vracel, tak ho porad ma clovek tak nejak v ruce a kouka na nej a hladi ho, povida si s nim atd. takze mozna kdybych ho mela jako dekoraci jen nekde v rohu bytu (coz bych nedokazala)! - je to pravoplatny mazlik a clen rodiny, tak bych na to asi taky neprisla :o/ Tudiz vam vsem fakt dekuji jeste jednou apreji at to nikdo z vas taky nikdy nechytne!
Jana (neregistrovaný) 07.11.2011, 13:56:03 xxx.xxx.224.6
JInak k té kleci - jak jsem na MD a mam casu vic nez dost, tak se pres den venujui i kanarkovi aby si zvykal na ruku. Ochocil se a prolitaval se. Casem bych mu rada udelala i nejaky ptaci strom aby si vylitnul a na noc zalítaval nebo az bude mit hlad tak zpet. Takze si myslim, ze pro tyti ucely bude klec taky plne dostacujici :o) Meli jsem pred timto kanarkem 12 letnanárka a toho se nam povedlo dokonale ochocit (vse uplne jsme ale po starem zlikvidovali a koupili vse nove!) aby se citil dobre a tenhle uz si taky krasne zvyka a neboji se vubec takze pejsek JRT fenka i dcerka 2,5 roku vi jak se k nemu nalezite chovat a nikdo si nedovoli mu jakkoliv ublizit - jsou na sebe vsichni zvyklí.
Jana (neregistrovaný) 07.11.2011, 14:04:49 xxx.xxx.224.6
A letmo si pamatuji, ze kdyz jsem byla mala, tak jsem jezdila ke strejdovi na Moravu obcas na prazdniny a ten chovával žaky jak ve voliere tak i dokrmoval a jednou si z nejaky vystavy asi taky neco takovyho privezl protoze jsme dalsi tyden museli jet az nekam do Brna mylsim k MVDR Grymové - moc fajn pani dodnes si ji pamatuji jak jsem zakouna drzela kdyz mu delali RTG zda neco i nespolkl nahodou jak si to tam skubal nez nasli neco v tom peri - jeden zakoun se zacal pod krkem skubat jak mu to tam lezlo ale az do krve až uplne a ja jsem jela s nim protoze teta mela maly mimco a taky ho necom sprejovali :-( takze karantena a spereje to asi vyresily + karantena a desinfekce tech vsech lihni nebo co to tam vsechno mel ale to uz je hoodne let zpatky cca 9 urcite :o) njn jenze pak vse prodal a prestehovali se do jinyho mesta uplne. A to byla burza nebo vystava nekde v Praze myslim na te jsem taky s nim byla.
Karel (neregistrovaný) 01.02.2012, 14:21:22 xxx.xxx.142.77
Doporučuji přečíst si článek o čmelíkách, který najdete na stránce http://www.iframix.cz/index.php?action=10101&id_menu=20&reset_paging=1& (odkaz vpravo nahoře). Najdete tam povídání i o 3 produktech na čmelíky. Jsou sice převážně určeny pro chovatele slepic, ale papouškům také pomohou. Zejména M-MITE a do vody Acariflash. Bez chemie.
Pavel (neregistrovaný) 05.02.2012, 21:47:58 xxx.xxx.135.80
Dobrý den, koupil jsem si arpalit, ale bojím se to přímo nastříkat na ptáčka. Dal jsem si jen trochu na prst a vetřel do peří za hlavu. Myslíte, že to tak stačí? Bojím se, aby mu ta pěna neublížila. Jak to používáte?
perry (neregistrovaný) 30.03.2020, 19:58:56 xxx.xxx.212.253

Ahoj všem chci se zeptat jak nejlépe ale šetrně odčervit Astrildy

Všem děkuji za info a držte se v teto dodě 

                                                                  perry

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.