Aktuálně: 5 027 inzerátů173 639 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

útok šelmy !!!

anonymní (neregistrovaný) 02.11.2011, 18:09:49 xxx.xxx.99.26
dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na jednu otázku .představte si že na vás zaůtočí šelma jákakoli já ji budu jmenovat jako Lev kterého chováte od malička ,ale to není vše máte po boku svého psa, kterého máte zároven doma i s lvem .jak pes zareaguje? a) pes zaůtočí na lva a vás chraní b)pes se přidá a zaůtočí oba . lev i pes. c)pes si ničeho nevšímá d)pes se schová za vás,protože se bojí lva já moc dobře vím že záleží na psovi ale i na povaze a všem ostatním ale jen tak si zkuzte tipnou, a tip napsat jsem :) za všechmny otázky mnohokrát dekuji... s pozdravem a úsměvem na tváři .
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 03.11.2011, 08:58:34 xxx.xxx.27.79
Dobrý den reakcí může být několik, ale mějte na paměti , že pes je domestikovaný , šelma nikov, maximálně krotká, nebo nás do jisté míry toleruje , záleží u psa taky na plemeni
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2011, 13:06:50 xxx.xxx.99.26
Pane Douša děkuji za odpověd .. ale mohla bychs se vás zeptat která rasa by zaůočila?já chovám něm. ovčáky a pitbuli ti by zaútočili ?
petr (neregistrovaný) 03.11.2011, 13:08:46 xxx.xxx.99.26
a dal by se za několik milionu i pes zdomestikovat?jak dlouho trvalo než bal pes zdomestikován
Pedro (neregistrovaný) 03.11.2011, 22:53:26 xxx.xxx.147.174
co takhle strýček google, jedna otázka a : Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) je nejspíše domestikovaný poddruh vlka obecného, nejstarší domestikované zvíře vůbec. Předpokládá se, že byl domestikován před minimálně 15 000 lety. Existuje podezření, že posléze došlo minimálně u některých populací k přikřížení šakala, tato teorie však není obecně přijímána. Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z Turecka (Cayönü, 9500 př. n. l.) a ze Skotska (Star Car, 7500 př. n. l.). Psi jsou vyobrazeni na egyptských i mezopotámských kresbách (3000-2000 př.n. l.),
petra (neregistrovaný) 04.11.2011, 10:00:10 xxx.xxx.99.26
ano ale jestě jednou: jaký pes by mě chránil před lvem?
anonymní (neregistrovaný) 04.11.2011, 14:21:51 xxx.xxx.99.26
neví jaké jsou jiných lidí názory ale jási myslím že pitbull i ovčaci by zautočily.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 04.11.2011, 22:24:33 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , tak dle mého názoru , papírové psy chovam od 17 let , tak už snad něco vim , u ovčáka, jelikož je to opravdu pastevecký pes a má vtištěno pomáhat člověku bych předpokládal, že vás bude bránit, pitbul zas byl šlechtěn na boj proti zvířeti a byly selektivně vyřazováni jedinci, kteří se při zápase ohnali po majiteli a podobně, tam, bych nečekal vaší obranu , ale útok na šelmu prakticky dokud by pitbul nevydechl naposled, naopak staford je kapitola sama pro sebe znam případ kamaráda , kde se stafordka vrhla na jeho přítelkyni, která se o ně starala a matka stafordky šla dceři napomoc, výsledek byla překouslá ruka
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 09:22:00 xxx.xxx.38.222
Mně přijde tato debata úplně nesmyslná. V prvé řadě majitel nesmí dovolit, aby na něho šelma zaútočila a spoléhat se na psa, že pomůže je dětinské. Ve finále to odskáše nejen majitel, ale i pes, pro toho zmíněného lva je to hračka. Když chovám šelmu, zak se musím chovat zodpovědně a ne se spoléhat na někoho jiného, že mi v nouzi pomůže. A aby šelma zaútočila, tak by musela utéct z prostoru, který má vyhrazený, nebo budete chodit v doprovodu psa i do jejího výběhu? No potěš koště :-))
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 05.11.2011, 19:36:10 xxx.xxx.27.79
nic ve zlém, ale o tom přece dotaz nebyl, jestli pes bude chránit , ale jak by se v dané situaci zachoval, já sám neznam plemeno, které by se se lvem dovedlo vypořádat, každé plemeno je pro něj pouhá zábava na krátkou či dlouhou dobu počítáno v minutách
anonymní (neregistrovaný) 06.11.2011, 19:15:46 xxx.xxx.99.26
Ano, jistě chápu ,ale jen tak pro zábavu :)To je zcela jasné ,že s ní nebudu chosit do výběhu. ale kdyby se to stalo jen ve výjmečných případech.
r.z. (neregistrovaný) 08.11.2011, 14:46:03 xxx.xxx.47.92
tahle diskuze mi pripada zcestna, kolega poradil google, tak si to muzete vyklikat, jake pripady se v realu odehraly, nekdy zahnal medveda jezevcik, nekdy pumu labrador, nekdy nepomohla ani brazilska fila. v prve rade se jedna o to, jakou ma pes povahu, jake sebevedomi a srdce, pak teprve co je to za plemeno. jaky bude utok selmy, jak se bude vyvijet, nikdo z nas ani zkusenych drezeru prece nemuze vedet. jedinou obranou je improvizace, udelat to co zrovna napadeny povazuje za rozumne a ucinne,jinak si myslim ze proste nejde byt na utok pripraven, ten se zrodi v hlave selmy. samozrejme zkuseny chovatel ci drezer ma vetsi sanci, nez clovek co ma doma selmu 14 dni a vi o ni dohromady prd. zaliba je to uzasna a clovek ji propadne, uziva si ji, kdyz se dari. ovsem kdyz to nejde, nebo je problem, tak zaziva krusne chvile, vim to z vlastni zkusenosti. tady skutecne plati 2x, mer a jednou rez. dokonce bych se urcite rozmyslel vic nez 2x, dusledky mohou byt fatalni. jak pro panicka tak pro zviratko. mejte se fajn r.z.
Obrázek
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 09.11.2011, 10:51:24 xxx.xxx.27.79
Určitě máte v lecčems pravdu, jen nemíchejte hrušky s jablky dohromady , při šlechtění plemen nejde jen o vzhled , ale o povahu , kterou od daného plemene očekáváme a selektivním výběrem se vše ustaluje . U každého plemene psa se najdou samozřejmě odchylky . Pokud se někde , někdy povedlo psu zahnat rysa , tomu bych věřil,či čistě náhodou pumu dobře , ale tyto šelmy nelze srovnávat s nekompomisní sylou , jaguára levharta, lva atd. Jak máte na fotce rysa na krku tak od lva by jste měl pouze hrou zlomený vas nebo velké problémy s páteří , váha je tam i 250 kg , srazí buvola, nechcete tvrdit že uteče pred labradorem , nic takového bych nikdy ani nezkoušel , jelikož minimálně ze strany psa by šlo o týrání , celý dotaz byl postaven jen jako úvaha ,myšlenka , tak to prosim asi i tak berte a neřeště jestli diskuse má či nemá cenu , lidi se přeci mohou zeptat na co je napadne a je to tak v pořádku , ve svých začátcích jste se určitě taky hodně ptal
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 14:02:11 xxx.xxx.99.26
Ano. nejsem tak vzkušený chovatel šelem takže se ptám na jedno.Keby vás šelmy milovala jako nikdo jiný a kdyby na vás zaútočil pes a chránila by vás šelma?Nevím jen tak se ptám ale múj názor je že by to tak nebolo.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 17:37:59 xxx.xxx.27.79
souhlasim, myslim si, že by se v šelmě dozajista probudili zcela přirozené lovecké instinkty , je to logické , porád je to šelma, i když ji doma třeba říkáme milášek a já nevim ještě jak
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 18:03:03 xxx.xxx.38.222
Jsem si jistá, že by Vás šelma nechránila, ale instinkt by jí velel jít po psovi a ulovit si ho. Já bych se v tomto případě snažila co nejrychleji zmizet, pokud by to šlo, protože až si šelmička poradí se psem, tak se u ní s největší pravděpodobností projeví tzv. přesměrovaná agrese a půjde po Vás. Au, au
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 18:43:40 xxx.xxx.27.79
Přesně tak, nemohu pochopit, jak lidi mohou bejt stále tak naivní a myslej si, že když si koupěj od pochybného prodejce , většinou překupníka flaškáče, jelikož chovatel má svědomí jiné a záleží mu i na novém majiteli , kotátko je milé , tak prostě takové bude do smrti, , kdy už lidem dojde , že tyto blbosti jim prodejce bude vyprávět jen proto aby prodal, a pak at se v tom babrá sám, ale mezi náma, dobře mu tak
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 19:12:17 xxx.xxx.38.222
Tak, tak. Nejen překupníci, ale i spousta chovatelů odchovává na flašce, důvod je jediný - lepší prodejnost a vyšší(přemrštěná) cena. Budoucímu majiteli pěkně namažou med kolem pusy, a ten rád uvěří, když vidí to roztomilé koťátko(to mu přece nikdy nemůže ublížit). Ještě aby neuvěřil, když si kupuje 1. šelmu a nemá zkušenosti a po nějaké době se pak diví, že šelma mu přerůstá přes hlavu, a teď co s ní. Lidi si radši poslechnou příjemné řečičky těchto prodejců než fundované rady a varování skutečných chovatelů(ti je přece chtějí jen zastrašit, že?). Takže jak říkáte - dobře jim tak- co si uvařili, ať si taky sní, líto mi jich není, ale je mi líto těch šelem, protože ty na to doplatí nejvíc. Navíc si většinou pořídí jen jednu šelmu, takže definitivně ukončí reprodukci, zvíře jednou umře, aniž by zanechalo potomky a to nemá s chovatelstvím nic společného, to je mazlíčkářství a k tomu by měli sloužit psi a kočky. Když tak sleduji stav chovatelství šelem v ČR a na Slovensku, tak mám skutečné obavy, že chov těchto krásných zvířat se nezadržitelně řítí do záhuby. Chovatelů je málo a mazlíčkářů už přespříliš :-((
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2011, 22:51:13 xxx.xxx.144.66
Byl jsem svědkem kdy jsi chtela anglicka doga (8 roku) hrat s ročnim lvem (kotě), stačil jeden uder a tekla krev! Doga stahla ocas a od te doby si drži patřičny odstup. šlo jen o uhru- kdyby přišlo na věc, otazka přežiti jakeho koliv psa je otazka několika vteřin! Poznal jsem to na vlastni oči. Jeto šelma a ma to v sobě.! Na to by neměl nikdo zapominat!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.