Rada odstav agapornise

Ručně dokrmuji agapornise. Je mu teď 42 dnů. Krmím ráno a večer. Snahu žrát přes den má. Jelikož jsem začátečník tak nevím, jestli má mít volátko tak plné při samo krmení jako když ho nakrmím já. Ledaco uždibuje. Problém je ten, že každé krmení stříkačkou je boj. Dostanu do něho tak 5ml a to násillím. Přitom mi připadá,že agresivnějším klováním do obličeje, ucha (nebolí to) a neustálým náletem na remeno si žádá o jídlo. Jakmile ho nakrmím (násilím) tak klidně sedí a přede. Mám dotaz. Jedná se o žádost o jídlo nebo si takhle vynucuje pozornost?A další dotaz je, jestli ho stále krmit nebo to nechat na něj. Děkuji za rady.
  • Obrázek
neregistrovaný Hanka neregistrovaný
Dobrý den, sleduji váš dotaz a jsem zvědavá kdo odpoví. Oni totiž mláďata dospívají každé jinak a chovatel to musí na daném jedinci vidět. Není žádné univerzální pravidlo aby se řeklo,* tak a teď* Prostě je to ten šestý smysl chovu kdy si chovatel dovede poradit. Pakliže si neporadí a udělá chybu, tak jí určitě příště neudělá. Je to to samé jako kdybych chtěla být teraristou a nemám k tomu potřebné buňky-tedy ten šestý smysl jak na to. Já tvrdím, že co jedinec to originál. Jestli si chce hrát nebo vyžaduje jídlo, to musíte právě vidět vy i to odhadnout. Jsem zvědavá jaké moudro kdo připojí.
Orina Orina 227 příspěvků
Dobrý den. Nejjednodušší je prohmatat volátko. Pokud nahmatáte semínka ve volátku, můžete být klidná, že pták již něco málo přijímá sám a v tomto období agapornisové odmítají již větší objem kaše. Jakou teplotu má kaše při podávání? Také nedostatečná teplota ovlivňuje přijmutí určitého objemu kaše.Jinak pták když už samostatně žere, samozřejmě nemá mít ve voleti potravy tolik, jak když ho krmíte jako mládě :).
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Děkuji za rady. Volátko prohmatávám. Semínka tam nejsou. Včera jsem ho důladně pozorovala a nějaké to semínko spapal, ale minimum. Takže by to nahmatat ani nešlo. Načapala jsem ho jak nám uždibuje housk.knedlík. Zkusím dát více zeleného a koupit granule. Taky si říkám, že když má 45dní+-den, tak má být dokrmován ještě nějakou dobu rodiči. Takže ho budu dokrmovat jak si řekne. To agresivnější chování připisuji nároku na jídlo. Zažili ste někdo, že by byl papoušek závislý na ručnímu dokrmu tak,že by se musel už navždy dokrmovat? Není to blbý dotaz?
neregistrovaný hanka neregistrovaný
Dokrmovat se určitě navždy nebude. Měla jsem teď hodně nemocné mládě amazoňana. Téměř na odpis. Byl ručně dokrmován. Z důvodu nemoci jsem ho musela dokrmovat dál téměř půl roku, aby vůbec něco snědl. Nyní je už úplně vpořádku. Jakmile pominuly zdravotní problémy okamžitě se hrnul k misce se zrním a začal jíst. Doba přechodu byla asi taková, že každé ráno a večer křičel, že chce kaši přestože už nějaké semínko uzobl. Jakmile zvýšil dávku zrní a začal přijímat potravu normálně včetně ovoce, automaticky kaši odmítl. Tedy odmítl tak, že už nekřičel a nedožadoval se jejího přídělu. Takže každý pták si reguluje příjem potravy podle potřeby,včetně dokrmování.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den, ještě dejte do klece mírně navlhčené piškoty a klasy senegalského prosa. Prohmatejte volátko vícekrát za den. Jinak pěkný papoušek :)
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Opět děkuji za Vaše rady. Dnes jsem mu dala zelené a žere jak zběsilý. Nicméně přesto budu pokračovat s kaší ráno i večer. Dnes si vzal např. jen 2ml, víc nechtěl. Večer sní více. piškoty mu nelezou, ani navlhčené a senegalské proso uždibuje. Přesto nejde ve volátku nic nahmatat. Podle všeho soudím, že není ještě připraven na úplný odstav.
neregistrovaný Hanka neregistrovaný
Dobrý den. Ono je to poměrně složité správně nahmatat, pokud jste ještě nikdy předtím agošky nedokrmovala.Nehmatejte ve spodní části a z boku, stačí přejet jemně prstem pod zobákem směrem dolů. Pokud opravdu ještě nepřijímá tolik potravy, krmte kaší po malých dávkách víckát denně, aby nestrádal hlady. Až budete vidět že je v misce opravdu slušné procento vyloupanýchslupek semen, krmení postupně omezujte. U mých agapornisů s odstavem nikdy nebyl problém, víceméně u takového chování, jaké popisujete, byli již ve fázi, kdy se poměrně slušně najedli i sami a přirozeně začali brát méně a méně kaše.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Dodrý den , mám dorkmeného agapornis a do těd sem u pořát dával kašíčku,ted jsem přestal a je agresvní a méně přítlny než včera.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Dobrý den, přivezla jsem si agapornise podle chovatele mají 7 týdnů.Ráno a večer dokrmuji kašičkou. Jsou učenlivý, hezky už lítají. Chci se zeptat jsem začátečník , můžu nabízet už mrkev, jablíčko, piškoty? Zrní si zatím  moc nevšímají. Nebo něco zeleného? Děkuji

neregistrovaný Betka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 10 (celkem 10)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »