Aktuálně: 5 046 inzerátů173 358 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

pyrura a voda kpití

anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 14:50:34 xxx.xxx.206.128
Ahojky všem koupila sem si pyruru mám jí už tři dny a připadámi že se ještě vůbec nenapila vody .Má v kleci jak pítko tak i misku s vodou ale vůbec zní neubívá můžete mi někdo poradit prosím!!!!!!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:40:26 xxx.xxx.16.80
zkuste ji dat piskotek do voliery. Pyrurky si ho jako plno jinych papousku radi namaci ve vode. Kdyz pak najdete v misce s vodou kousky piskotu, je jiste, ze pila.
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 15:48:16 xxx.xxx.16.80
jinak jeste dodam, ze pappousek do sebe dostane trosku vody napr. v ovoci , ktere dostava.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 16:54:08 xxx.xxx.85.66
pokud ji dáváte ovoce zeleninu a přijímá ji,tak tam má taky určitý přísun vody ikdyž není už teplo naučte se papouškovi měnit vodu aspoň co dva dny, jakmile bude teplo (léto...) můžou se ve třídenní vodě pomnožit bakterie pyrura není tak velký papoušek a nenapije se tolik vody aby jste to na misce a pítku poznala obvzlášt jestly to chcete porovnávat v jednu chvýli obě napajedla jinak pyrury se většinou rády koupou, u toho si taky hltnou
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 17:12:58 xxx.xxx.206.128
Tak já tedy skusím napřed ten piškot a uvídím ,jinak já mu vodu měním každý den .Děkuji za rady
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 17:23:49 xxx.xxx.109.90
Pán Jiří som veľmi prekvapený, čo tu píšete o tej vode. Vaše príspevky čítam vždy zo záujmom , ale teraz neverím tomu čo vidím. Za tie roky čo chovám papagáje sa ešte nestalo, aby nemali čerstvú vodu denne !
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 17:34:29 xxx.xxx.206.128
A co je na tom proč bych mu nedala čerstvou vodu když sem doma a ráno vzstanu do práce tak mu jen naleji novou vodu a dám mu nové zrní otázka 3 min.mě to příjde normální:)
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 17:40:53 xxx.xxx.206.128
Podle mě káždý chovatel co má rád svého papouška mu dává denně čerstvou vodu. Nebo si myslím že by tomu tak mělo být vy se taky nenapijete vody ze včera,to je můj názor.
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 17:42:03 xxx.xxx.109.90
Nestačí vodu iba vyliať a dať čerstvú, treba misku i vyčistiť pod tekúcou vodou, aby na miske nezostal povlak.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2011, 18:36:05 xxx.xxx.85.66
má odpověď vyvstala trochu jinak než jsem původně zamýšlel :-( ad1/ pisatelce - zadavatelce vlákna se tímto popřípadě omlouvám neboť její prvotní otázka mě zmátla : " koupila sem si pyruru mám jí už tři dny a připadámi že se ještě vůbec nenapila vody .Má v kleci jak pítko tak i misku s vodou ale vůbec zní neubývá ......." z tohodle jsem usoudil že mu dala vodu po donesení domů a nyní se divila že je stejná "jako když ji tam dala", ad2/ samozřejmostí pro chov papoušků (jak doma tak v chovu) je denně čerstvá voda, to platí i u mě a tak jak tady minulý příspěvek, nestačí dát jen vodu ale i misku vypláchnout, sám používám různé přípravky do vody a nedovedu si představit nechat ji tam déle jak den. V létě měním kolikrát i 2x denně neboť se v ní papoušci často vykoupou (velké hliněné misky) a to už je určitě proti mysli. to platí i pro jídlo atd.... ad3/ do diskuze, pokud je papoušek naučen na pítko, tak z mého pohledu není dvoudenní výměna až tolik absurdní (za předpokladu vymýtí), zvažte jen fakt nápojových automatů (na "čistou" vodu) a ty barely tam jsou taky kolikrát i přes týden ...... já osobně jsem pítka nikdy nepoužíval, k tomu se může vyjádřit někdo kdo je používá ještě jednou se zadavatelce omlouvám pokud jsem se jí nechtěně dotkl
anonymní (neregistrovaný) 08.11.2011, 19:33:34 xxx.xxx.206.128
NENÍ ZAČ SE OMLOUVAT HLAVNĚ ŽE JSME SI TO VYSVĚTLILY . DÁVÁM MU VODU KAŽDÉ RÁNO A JE MI DIVNÉ ŽE KDYŽ PŘIJDU Z PRÁCE TAK TAK JE VODY STEJNĚ TAK SEM Z TOHO BYLA TROCHU POLEKANÁ.DÍKY BOHU SEM HO TAK PŘED HODINKOU KONEČNÉ VIDELA U PÍTKA PÍT SICE JEN TAK ABY SE NEŘEKLO ALE ASPON NĚCO.JINAK MOC VŠEM DĚKUJI ZA RADY.
Pyko (neregistrovaný) 09.11.2011, 12:16:56 xxx.xxx.83.33
Dobrý den.Pro chov venku používám misky , ale pro mazlíčka my příjde lepší pítko, v kleci zabere mín místa,tak často jí nešpiní a když mu chceme dopřát koupel tak mu tam tu misku dám na 3-4 hodiny a potojm jí o5 vyndám
Jájina (neregistrovaný) 09.11.2011, 12:49:30 xxx.xxx.48.123
Souhlasím s Jiřím,voda se mění každý den,ale v pítku může zůstat i déle,protože se vyrábějí i zásobníky na vodu,kteréé slouží k uchování vody po delší dobu-víkend....pokud je majitel pryč. Já to ještě nepotřebovala,měním vodu každý den,ale nic proti tomu nemám,pokud tam někdo nedá ten zásobník a jede na čtrnáctidenní dovolenou,i tací experti jsou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.