Aktuálně: 5 138 inzerátů172 360 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

slepice mi dlouhodobě nenesou

Lida (neregistrovaný) 17.09.2010, 17:28:04 xxx.xxx.120.84
mam problem,slepicky nenesou nebo musim davat pozor jestli tez neji vajcka,dnes jsem zjistila ,ze dve maji kompletne na stranach oskubany krk,za jednu noc!!Jsou od jednoho pestitele,jen dve kurata jsou koupena pozdeji speji zvlast a uz nesou.Dnes je take kohout oskubany co delat?Vsechny jsou letosni.Krmim smesi a koupim vzdy tez psenici a pak jim macim kukuricni smes.Dostavaji travu,slupky s brambor kratce povarim ,slupky s vajec.Zdravim Vas Lida
Obrázek
Vlado (neregistrovaný) 17.09.2010, 20:11:30 xxx.xxx.145.16
Sliepočky , ktoré boli kúpené skoro na jar uz odrastenejsie, zvyknú v tomto čase preperovat. Bud im prchne perie na celom tele, alebo len na krku. Ked perie dorastie znáška sa obnoví. Prchnutie peria zastavuje znášku. U nás doma už minuloročné sliepky začínajú preperovať vo veľkom. Ráno pod bidlami je plno peria, ktoré im za noc vypadalo.Mládky znášajú v pohode - na nich vplýva hlavne počasie, ktoré je hrozné. Mladé sliepočky kupujeme až tak v máji - tie už tento rok nezvyknu prchnut, aj ked stane sa aj tam. Ale ked sa kupujú v marci a skôr - tie naisto budu prchnut.
Lida (neregistrovaný) 20.09.2010, 06:43:56 xxx.xxx.120.84
Dekuji za odpoved,ale rada je pozoruji pekne se klobou,ty male dve cerne nesmi ke krmeni hned se na vrhne nektera a klobne,speji tez v jinem kurniku ,samy se oddeli a jdou jinam na noc !Ted az bude chladneji musim je dat dohromady,trochu se bojim uz se stalo ,ze jsem krasnou sedivou slepicku nasla uklobanou,ted je lonsky jenom kohout!Vejce mam tak dve az ctyri denne.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 20:01:25 xxx.xxx.120.84
Tak jsem velice smutna ,dala jsem vysetrit trus v Brne,kde take pani ing.Markova studovala . Maji vse od parazitu atd.. to znamena pro me vse zrusit!!Doporuceno desinfekce kurniku,tez horkou vodou nechat premrznouta a na jare nove zacit.Je to velice smutne vetsinou se obnovuje chov tak za tri roky.Nebudu jim davat ,zadne medikamenty!!Jen by me velice zajimalo JAK JE TO MOZNE!!!!Tak mam o jednu radost mene.Jednu slepicku jsem hned druhou nedeli donesla na spet vypadala uz hned nemocna,bylo to neprijemne. Zdravim L.S
J. (neregistrovaný) 20.11.2010, 21:57:30 xxx.xxx.105.3
Pro L.S.: Nebuďte smutná. Občas se něco takového stává. Buď jste slípky už nemocné koupila, nebo se infikovaly ve Vašem výběhu. Ale to léčení pomocí léků byste mohla zkusit, léky bývají účinné. Jinak doporučuji alespoň výběh novým slípkám zjara zřídit úplně na novém, dříve slepicemi nenavštěvovaném pozemku. A vypařit a chloraminem vymýt krmítka a napáječky. S pozdravem J.Marková
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 22:52:50 xxx.xxx.120.84
Dekuji pani Markova,hezke slovo to je co jsem potrebovala.Ten vybech jsem pro ne delala novy,bydlim u lesa a pozemek vlastnim uz leta ,vse bylo nove ,kurnik maji ve stodole,a protoze je tady chladno davam jim podestylku .pravidelne jsem vse vymetala a davala novou podestylku.Pani dr.. to nedoporucuje u maleho chovu ,ze je to narocne a vejce se nesmi pojidat.Nasla tam skutecne toho tolik ,ze se to az bojim tady psat.A jsou vsechny letosni .Kohout neji a slepice ho drze klobou a jakej byl!!Stale je svolaval a lakal zob,to tez nedela.Je hezke je pozorovat .Mozna pristi rok jen dve!Vybech je oplocen v terenu a do betonu do strane ,neni mozne ho udelat jinde.S pozdravem L.S
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 12:40:53 xxx.xxx.120.84
Tak se omlouvam ,vse je vyreseno,vysvetleno uz vim jak na to!Na jare si poridim dve nove nejake hybridy byvaji odolnejsi.Tyto projdou kuchyni.Hezky Vas zdravim L.S
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 18:17:03 xxx.xxx.63.110
No poviem to tak, narovinu - nemáte byt z coho smutná, naopak z elánom, chovatelstvo to nie je vzdy len o výhrach, niekedy prichdádzaju aj sklamania. Ja by som na vasom mieste vsetko hned nelikvidoval, sliepky mozu len oddychovat, preperovat. Ako pozerám na toho vásho kohut na tej fotke kde mu nevidno hlavu, tak ma tam uz len 2 najdlhsie chvostové pera - preperuje. A v tomto období kohut nie je velmi aktívny voci sliepkam, dost sa okolo nich naskákal celé leto. A ked budete kupovat na jar - radsej si kupte viac sliepociek - ja by som tak okolo 10 ks plus 1 kohutik. A este k tym parazitom - myslím ze len malo ludi dava vysetrovat trus hydiny - keby tak urobil kazdy , verte mi ze kazdemu chovatelovi b tam nieco nasli, ved sliepkam nerozkazete - toto nezer, tu nehrab, tam nechod ! Ja mam doma 53 ks, a na nasom dvore je hydina uz desatrocia - a vsetko v pohode aj ked nejake to sklamania vzdy príde, ale zase ho nahradí aj nieco pekne co potesí kazde srdce. Takze hlavu hore, a hor sa do noveho chovu. Drzim palce.
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2010, 07:59:00 xxx.xxx.120.84
Dekuji za hezka slova ,ale uz je rozhodnuto vse vycistim a na jare zacnu znova deset je pro jednu osobu moc vajec,ja to dala vysetrit abych byla kryta ,kdyz prodam nebo daruji vejce a to nejsem.Tatinek mel vzdy slepicky ovecky prase kozu,tez pestoval nutrie a stribrnr lisky samozrejme ne vse najednou. Zlaty to clovek.A stale pracoval !Ja tez bez zviratek nechci byt.Moc dekuji jeste jednou za krasna slovicka L.S
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 23.11.2010, 22:09:44 xxx.xxx.105.3
Ještě námět pro paní L.S.: Můžete zkusit chov slepic v klecích. Má to velkou výhodu, že slepice nemohou z infikovaného pozemku pozřít zárodky parazitů po svých nemocných předchůdkyních. Pokud jsou kuřice na klec zvyklé od mládí, tak ji nepociťují jako něco nepříjemného. To jen "blázniví zelení" a jiní podobní, z klecí dělají něco superdrastického. Nebo můžete zkusit chov křepelek v kleci pro králíka (klec se nechá koupit ve zverimexu). Zase to má výhodu, že se nemohou infikovat z hlíny. A křepelky jsou velmi snaživé nosničky: nesou každá opravdu 6 až 7 vajíček za týden. Je pravdou, že hmotnost vajíčka křepelky je asi 1/5 hmotnosti normálního slepičího vejce. Takže místo 2 slepic byste si mohla pořídit 10 křepelek nosného typu. S pozdravem J.Marková
anonymní (neregistrovaný) 24.11.2010, 19:36:02 xxx.xxx.120.84
Dekuji pani Markova presne si to na jare rozmyslim.Ted mam sest slepicek v mrazaku a jednu varim na vyvar,byla to hruza sestrenice ma zemedelskou skolu ,tak me je pripravila,sest jich je jeste !Budu se o krepelky zajimat ,tatinek je mel tez!Vybech necham zarust co pujde rychle a jeste nevim co tam dam.Je do strane a dosto velky.A bouda je tam tez.Mozna ovecku.Dostala jsem s Brna psani takze ,na moje zviratka to neni prenosne,tak jsem klidna.Mam tri kocky a pejska.Vase stranky jsou hezke ,jenom nevim jestli nejdu chovatelum na nervy.Hezky vecer L.S
J.M. (neregistrovaný) 25.11.2010, 19:39:40 xxx.xxx.105.3
Pro paní L.S.: Sděluji Vám, že Vám dobře rozumím. Asi právě proto, že drůbež byla mým povoláním i koníčkem, tak jsem za celý život osobně zabila pouze dva brojlery, (protože jsem musela, abych dostala zápočet) a všemožně jsem se tomu celý život vyhýbala. Ale přebolí to, věřte. A až budou ty slepice z mrazáku na talíři, tak už na to nemyslete a jen si pochutnejte na dobrém jídle. Určitě sem pište dál. Kam jinam, než na tyto stránky, lze sdělit chovatelské drůbežářské zkušenosti. Takže se těším na Vaše zprávy o obnoveném chovu. J.M.
Petr Kolečkář (neregistrovaný) 16.01.2011, 22:08:52 xxx.xxx.78.91
Zabili jsme slepici 4 roky starou a trpěla nějakou chorobou.Při kuchání měla uvnitř různě velké ohraníčené nepravidelné koule až do velikosti tenisáku.Má někdo nápad o co se jedná a zda je slepice stále jedlá???
L.S (neregistrovaný) 10.06.2011, 16:40:06 xxx.xxx.197.40
pro pani Markovou slepicky nesou a jsou ochocene,kurnik jsem na jare vapnem vycistila ,venku vse vymrzlo,ted mam kvocnu ,zitra koupim slepici vajcka od pani co ma kohouta a skusim to!
L.S (neregistrovaný) 18.06.2011, 14:05:44 xxx.xxx.197.40
Kvocna sedi,nemohu sehnat zadnou klec,kdo me poradi?jak na to,mam tri kocky proto musim mit volieru,mam sedum krepelcich vajcek a dvanac od nosnic ,ted mam asi devatenac dni cas.Da se neco podobneho koupit? Dekuji L.S
pup (neregistrovaný) 19.06.2011, 10:00:23 xxx.xxx.53.2
Křepelčí vajíčka nejsou vhodné, protože kvočna je velká, která zničí ta vajíčka. Jak se vypadá hnízdo? Myslím, že můžeš dát mřížku. pup
Karel Horník (neregistrovaný) 19.06.2011, 21:33:39 xxx.xxx.250.143
Je možné,žemáte slepice od firmy KAVAPO a to je problém.Pak je nejlepší je zabít a koupit nové a tuto firmu odsoudit k záhubě.
J.M. (neregistrovaný) 25.06.2011, 23:39:10 xxx.xxx.105.3
Pro paní L.S.: To je dobře, že už Vám slepice nesou. Klec můžete koupit ve Zverimexu a stojí asi 500,--Kč až 700,--Kč podle velikosti. V takové kleci můžete chovat křepelky. Velkou volieru (asi 2 m vysokou) si můžete také vybudovat; ale tam je potřeba postavit kovovou konstrukci nad betonovou základní deskou, nahoru dát střechu (z pozinkovaného plechu ?) a kolem drátěné pletivo s malými oky o průměru asi 2 cm. Pan Míla Stehlík (www.Tragopan) Vám asi poradí lépe, jak postavit volieru. Jakou mřížku potřebujete ? Nerozumím.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.