Aktuálně: 5 595 inzerátů168 314 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

ARA

anonymní (neregistrovaný) 22.11.2011, 22:02:27 xxx.xxx.99.26
Je ara hlučná?A je náročná? A je ara vhodná do bytu?
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 22.11.2011, 22:31:21 xxx.xxx.85.66
dobrý den. je ara hlučná? každý papoušek si zařve, některý víc některý míň,předpokládám že máte vyhlídnutou a.araraunu nebo zelenokřídlou. oba když si zařvou tak to jde pořádně slyšet.ale záleží jedinec od jedince,je pravdou že ruč.dokrmené bývají tišší,ale například s a.severou by jste nevydržel určitě...... ano jsou náročné,když opominu jídlo atd. co se dá běžně zajistit koupit,objednat atd. je věc druhá a to je ZÁVAZEK i na 50 let i víc, jste schopen toto pojmout, denní kontakt,denní starosti,možnost omezených dovolených,absence kvalitních a v místě dostupných vet.ordinací, a mohu pokračovat dál.... podle vaši otázky bych řekl že jste toho zatím ani moc nečetl-tedy o papoušcích, ano v bytě může být (ruč.dokrmená) ale to máte o 55% více starostí jako chovatel ve voliéře,za předpokladu že chcete aby nestrádala potřebujete mít doma voliéru pro ni aspoň 1,5x1,5x1,5m jako základ,další mít alespoň nějaký prostor kde se může prolétnout - poblbnout mimo klec, je spoustu věcí které by jste potřeboval vědět než si ji koupíte.
cone
cone (1412 příspěvků) 22.11.2011, 23:10:27 xxx.xxx.67.3
Navíc, pokud ary dospějí jsou daleko hlučnější než zpočátku, kamarád kupoval ararauny a zelenokřídlé ary, dva roky klídek a po té době šly z domu nejprve ararauny a rok nato i zelenokřídlé. 4 kakudaj - já měl dospělou samici severy a tiššího jedince jsem nezažil, byl to dovoz od nějakého námořníka v 1982, pak jsem měl tři ary marakány a myslel jsem, že ten křik nepřežiju. Bude do opravdu individuální, ale obecně jsou ary hlučné, jako nejtišší bych vyhodnotil nobilis a auricolis / berte to jen jako mojizkušenost. Nobilisky jsem měl pár - samec dokrmen a samice odchov pod rodiči, oba se časem naučili nějaké to slůvko.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.11.2011, 07:21:27 xxx.xxx.161.104
souhlasím je to individuální jedinec od jedince (papoušci) nobilisky bych také doporučil když už chce tazatel mermomocí aru, ale mám neblahý pocit, že tazateli se líbí větší ary a spekuluje jak by to dopadlo kdyby si jednu koupil proti gustu žádný dišputát, ale mám neblahé tušení že ara po roce skončí na konkurečních stránkách v rubrice na prodej z rodinných důvodů,zdravotních ......... zadavately otázky bych doporučil nejlépe zjistit si nějakého chovatele ar a rozjet se za ním pro zkušenosti,rady , papouška si prohlédnout, nejlépe zažít i jak si zakřičí ať na vlastní tělo pozná s čím chce mít do činění pokud mu jde o papouška doopravdy a je schopen a ví že to pojme tak mu takováto věc nebude dělat problém.
Blanka (neregistrovaný) 23.11.2011, 11:28:08 xxx.xxx.202.179
Jsem čerstvou majitelkou Ary ararauny a pokusím se popsat mé první zážitky s chovem. -hlučnost:naše zatím moc nekřičí,ale když začne tak se klepou i tabulky u oken-opravdu hrůza,představa odchovu v paneláku,určitě-né -náročná:ano ,na čas určitě,úklidu věnuji určitě denně aspoň hodinu(vyčištění klece,úklid okolo i příprava krmení) a pak čas,který věnuji samotnému ptákovi a dále je nutnost neustále vymýšlet nové aktivity,když je v kleci hračky,klacíky jinak se unudí -do bytu:máme jí taky v bytě (ale,při hezkém počasí tráví dny venku na zahradě)zatím to jde,ale musí se hlídat,když je puštěná tak jedině pod dozorem,stačí chvilka a nějaký neschovaný drát je přeštípnutý raz-dva a pak je taky nutno si uvědomit že ,když letí tak je to pomalu jak letadlo a v malém prostoru shodí při letu cokoli.U nás létá v místnosti 15x6m2 a někdy mi přijde že i to je malé. Neodrazuji Vás ani nerozmlouvám,ale chce si to opravdu hodně rozmyslet dá se to zvládat za předpokladu že máte hodně času,trpělivost,neřešíte zničené věci(tomu se člověk neubrání) i odvahu protože jejich zobák,když stiskne nebo i jenom zobne opravdu není sranda.A ještě jedna věc asi bych do toho nešla,kdybych měla malé děti-bála bych se.
Orina (neregistrovaný) 23.11.2011, 12:46:57 xxx.xxx.104.143
Přidám se k poznatkům Blanky. Myslím, že je to přesné. Pokud někdo chce do bytu velkého papouška stačí do normálního bytu úplně senegalec. Na to, aby vám převrátil místnost na ruby a přeštípl kde co, tak stačí tato velikost papouška na radost i starost.
Pyko (neregistrovaný) 23.11.2011, 14:25:59 xxx.xxx.83.33
Dobré odpoledně, ara v bytě je závazek na celý život(i venku ale tam se dá snást ten křik,já sám ary nechovám ale vím jaký je to hluk když si řekně že si zaspívá. Souhlasím s Orinou i sennegale v bytě dokáže natropit takovích neplech:), Další možnost je rozhodnou se k nekterým větším aratingům, i když umí taky pěkně křičet tak je to určitě snesitelnější než ara.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.11.2011, 17:51:05 xxx.xxx.85.66
samozřejmě, nechci se opakovat že se u papouška jedná jedinec od jedince, ale z vlastní zkušenosti bych řekl že, aratingy jsou daleko hlučnější než ara, jsou sice podstatně menší tak nemají tak silný hlas, ale oproti aře křičí déle a častěji
aunt (neregistrovaný) 23.11.2011, 19:29:09 xxx.xxx.99.26
a jsou společenští? kolik stojí ara arakanga. a co odchov v byte?
anonymní (neregistrovaný) 23.11.2011, 20:31:16 xxx.xxx.99.26
znáte chovatele/konktakt/ ARY ARARUNY?Napište ho jsem.:)
anonymní (neregistrovaný) 23.11.2011, 22:05:13 xxx.xxx.78.108
To asi nikdo neudělá, i když chovatele zná. Taky by se mohl chovatel ráno probudit a mít voliéry vybílené. Tak PROTO!!!! Musíte hledat sám.
cone (neregistrovaný) 23.11.2011, 23:16:23 xxx.xxx.67.3
4 aunt - arakangy byly letos nabízeny od 50 do 80 tisíc za kus. Ten větší cenový rozptyl je dán jak vybarvením - hodnotí a cení se větší se rozsah žluté na křídlech a velikost. 4 nereg - sehnat v dnešní době odchov araraun není problém, projeď si inz. na iFauně, jsou tam i ceny
fan.24 (neregistrovaný) 24.11.2011, 14:00:10 xxx.xxx.99.26
A jejich chmíří nějak člověku nebezpečné?
aunt (neregistrovaný) 24.11.2011, 14:00:56 xxx.xxx.99.26
a jsou společenští? kolik stojí ara arakanga. a co odchov v byte?
cone (neregistrovaný) 24.11.2011, 14:28:10 xxx.xxx.67.3
4 aunt - je mi líto, ale diskuze s vámi je nějak mimo, cenu jsem napsal, co je odchov v bytě si nedovedu představit. Asi byste si měl něco koupit a přečíst, některé otázky jsou tak trochu dětinské.
Pyko (neregistrovaný) 24.11.2011, 15:02:02 xxx.xxx.83.33
pro fan.24-pokud člověk není alergická na peří tak samozdřejmě ne
Orina (neregistrovaný) 24.11.2011, 15:42:56 xxx.xxx.109.81
Souhlasím s tím co píše Cone. Připadá mi to, že jste ještě nechoval žádného středního papouška,podle vašich dotazů, takže si nedovedete představit v bytě ten čurbes. Co se týká arů, tak i ožranou omítku i dřevěné rámy od obrazů a futra u dveří. To panečku třísky lítají jako v lese. Ary mají sice krásné peří, ale držení v bytě je dost problematické. Myslím,že vzhledem k vašim dotazům byste se měl poohlídnout po nějakém jiném papouškovi. Ara potřebuje zvláštní péči, tito papoušci jsou nároční na krmení a odchov v bytě si neumím vůbec představit. Podívejte se u někoho, kdo má aru v bytě abyste viděl co to obnáší. Časem byste mohl být nešťastný vy i papoušek.
Pyko (neregistrovaný) 24.11.2011, 16:10:33 xxx.xxx.83.33
souhlasím s Cone a orinou ara v bytě je téměř nadlický úkol v místnosti kde jí budete pouštět by muselo být všechno odolné proti jeho zobákům, voliera min 2x2x2, hlasytý křik je také problémem, pokud jeručně dokrmen upne se na jednu osobu a na ostatní bude agresivní- nevíhod je mnohem více toto je jen pár z nich
Blanka B (neregistrovaný) 24.11.2011, 18:49:23 xxx.xxx.202.179
pro fan.24:Jestli je chmýří nebezpečné asi né,když nemáte alergii pak je asi problém.
anonymní (neregistrovaný) 25.11.2011, 09:10:55 xxx.xxx.161.104
pyko: to bych zas jednoznačně netvrdil, nedémonizujte ary. každý jedinec je jinačí, máme doma aru a jsme 4, je ručně dokrmená (sice pravda dokrmili jsem si ji sami) ale snáší nás všechny 4 stejně, ikdyž je to samička, je trochu uplejší na ženu, ale jde ke všem a u všech klidně zůstane a není k nim nijak agresivní, mají velkou paměť, mladší syn ji jednou šlápl nechtěně na ocas a už je k němu trochu odměřenější ale i přesto jde k němu.jediné bych nedoporučil ji dát k menším dětem, né z toho důvodu že je pokoušou schválně,ale například naše ara když si hraje,tak někdy sevře víc, né schválně ale prostě v zápalu hry a to by mohlo být pro menší děti nebezpečnější vzhledem k velikosti jejich zobáku. vše záleží na tom, kým a jak byla dokrmovaná, je rozdíl mezi dokrmováním a dokrmováním :-( , samozřejmě odchovaná rodiči nepřichází v úvahu chovat v bytě se dá, ale je to víc starostí a chce to o nich trochu víc vědět, zvlášť k peří a stravě, přes rok je to v bytě lepší, více starostí o peří by měl člověk věnovat v současné době kdy se v bytech topí a je v bytě extrémně suchý vzduch. samozřejmě čím větší voliéra tím lepší,ale dát si do bytu voliéru 2x2x2m taky nic moc nevyřeší, snad jen to že tam dáte víc hraček, papoušek stejně potřebuje aspoň jednou denně ven aby si promával křídla,protáhl se,zalétal atd. pokud ji tazatel opravdu chce, musí si uvědomit že by ji měl denně vytahovat ven a věnovat ji každodenní pozornost, samozřejmě takový papoušek nemůže být bez dozoru, teda pokud ji nepořídíte samostatný pokoj typu holobyt. kde je ctižádost, chuť , ochota a objetování jde všechno, ale musí s tím být člověk sžitý a brát to jako automatickou a doživotní věc

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.