Aktuálně: 5 029 inzerátů173 658 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Recepty

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.01.2008, 13:15:03 xxx.xxx.183.35
Myslím, že toto téma bude pro všechny hodně přínosné a o to se zde snažíme. Prosím vkládejte vaše recepty, způsoby krmení a podobně. Především to co se vám osvědčilo. Vaječné míchanice, míchané ovoce, zeleninu atd.

Já začnu.
Dnešním dnem je to po druhé co jsem ptákům předložil novou směs krmení. Včera večer mi bylo jasné, že si ptáci na toto krmení musí zvyknout, protože jeho spotřeba byla velmi malá. Do kýble jsem vsypal denní dávku naklíčených zrnin pro 5 pár. Dále jsem přidal rozmraženou zeleninovou směs, která by neměla být ledová. Tato směs obsahuje mrkev, celer, hrášek, kukuřici, brokolici (stojí v Peny marketu cca 10 Kč - 850 g) Dále jsem přidal rozmražené červené jeřabiny a rozmražené na půlky pokrájené šípky (šípky zlikvidují jako první). Dále jsem do směsi pokrájel na malé kousky (tak aby se přibližně blížili stejným menším rozměrům) jablko, mrkev, hrušku Naspi (Čína), okurek, banán (bez slupky), pomeranč (s kůrou dobře omytý), červený grep (s kůrou dobře omytý), ovesné vločky, piškoty (piškoty jsem rozlámal na menší kousky, tak aby to odpovídalo stejné velikosti), trochu rozlámaných kousků suchých rohlíků.
Na závěr do této směsi jsem přidal průmyslově vyráběnou vaj. míchanici (Witte Molen cena 140 Kč -2Kg od firmy Podstufka) a dále pak ALL Pet All Mix.

All Pet All Mix je vaječno - ovocná směs pro papoušky s ořechy a čili papričkami.
Složení: vaječný biskvit, ovoce, ořechy, med, vejce, čili papričky, kvasnice, barvivo E102, E124, E133, antioxidant BHT (1kg - 85 Kč od firmy Podstufka). Nečekejte od All Pet All mixu žádné zázraky. Podle mě ho všichni ptáci nepřijímají a taky si delší dobu na něj uvykají.

Zde přikládám fotografii celé směsi, kterou jsem krmil. Je dobře promíchaná.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 17.01.2008, 15:36:49 xxx.xxx.176.221
Na tomto způsobu krmení je vynikající pestrost krmné dávky, jednoduchá příprava ,třeba doma v kuchyni a relativní rychlost nakrmení.Jen odstraňujete staré zbytky a odměřujete dávku jednotlivým párům.Jediný problém spatřuji v tom papoušky na to naučit / t.j.důslednost / a mít takovou skladbu párů, aby mohli všichni konzumovat z jedné připravené várky.To je dále podmíněno ještě přibližně stejným obdobím hnízdění a vyvádění mladých, protože toto silné krmení není vhodné pro klidové období, ani pro dobu vysezování vajec. Ale jinak jsem pro, jistě se pro tento způsob krmení rozhoupu také.Tak jsem zvědav, jak se Vám osvědčí. Za velmi důležité ještě spatřuji stanovení jednotlivých dávek, při krmení v přebytku by tento systém ztratil na významu, ptáci by si vybírali jen to co by jim chutnalo nejvíce a docházelo by ke značnému plýtvání. Držím palce. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.01.2008, 14:25:30 xxx.xxx.183.35
Doufám, že se někdo přidá a přihodí sem další recepty. Nepřijímají vaši papoušci banány, tak jak by jste chtěli? Zde přikládám vlastní nápad, který se osvědčil.

Banánová pochoutka:
Příprava je velice jednoduchá. na přípravu potřebujeme banán a piškoty, nebo strouhanku a nebo vaječnou míchanici. Banán rozkrájejte na malé kostičky, asi 1x1cm (pro větší papoušky můžete klidně větší) Kostky umístěte do nějaké nádoby a lehce zasypte strouhankou. Banány můžete zasypat i rozdrcenými piškoty, nebo průmyslově vyráběnou vaječnou míchanicí. Můžete použít na zasypání i strouhanku i piškoty. Banány v nádobě dobře protřepejte, tak aby se strouhanka obalila a přichytila na banány a podávejte.

Uvidíte, že vaši ptáci tento banán budou pěkně přijímat. Možná si myslí, že je to piškot, protože to skoro tak vypadá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.