vodítko pro papoušky

Chci se zeptat zda máte nějaké zkušenosti s kšíry a vodítky pro papoušky, uvažuji o koupi pro papouška Mnišího, ale protože to stojí poměrě dost peněz, tak se chci informovat, zda to k něčemu je.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Na vodítko je dobrý pes. U papouška to vidím jako blbost. To s ním chcete chodit ven a ukazovat se ??? Případně ho pouštět na provázku jako papírového draka? Dokážete si představit co to s ním udělá,když se rozletí a najednou dojde provázek a on se na místě zastaví. Doporučuji sednout si do trenažeru na náraz v autě při cca 30 Km/h a zkusit si to na vlastní kůži. Pak se podívejte na modřiny po pásech. Kupte si dokrmeného a ten se od Vás doma nehne. Peníze radši investujte do dobré klece a čas do papouška,jelikož budete jeho parťák. Biker70
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Naprostý souhlas s bikerem70
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Právě že papoušek je velký přítel, je ručně dokrmený. Chtěla jsem ho vzít třeba v létě na zahradu a přišlo mi to jako dobrý nápad.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ahoj, já osobně taky patřím k odpůrcům kšírů, ale rozhodnutí je jen na Vás. Než je ale pořídíte, zvažte minimálně dvě věci. Málokterý papoušek, pokud na to není navykaný úplně odmala, na sobě něco snese. Zkuste mu třeba ovinout pro zkoušku kolem těla kousek obvazu, a několik dnů po sobě to opakovat. Předejdete tak zbytečnému zklamání z jeho naprostého odmítnutí. A za druhé, zkuste si vzpomenout či i opatrně vyzkoušet, jaká je reakce Vašeho papouška na nový podmět, věc, rychlý pohyb, prostě ho něčím překvapte, nebo vystrašte. Většina i dokrmených mazlíků reaguje doslova úprkem. Pak hrozí na kšírech poranění. Pokud ho vezmete ven, vždy ho může něco vylekat, je tam spousta rušivých vlivů. Většina kšírů proto nakonec stejně končí v šuplíku. Já osobně beru sebou svého papouška ven na zahradu jedině i s klecí, ikdyž je dost těžká. protože ikdyž je rád se mnou, cítí se mnohem bezpečněji ve svém prostředí. Nezlobte se za další zápornou reakci. Ale ne všechno, co se pro naše mazlíky běžně prodává, je častěji pro náš dobrý pocit než pro jejichpro jejich dobro.
Peťula Peťula 665 příspěvků
omluva za chyby, zazlobil zlomyslný PC :-).
Peťula Peťula 665 příspěvků
Papouška je třeba na kšíry zvykat,může se jich bát....Nandavání je taky boj,ale když se to bude trénovat,tak si papoušek zvykne. A pak zkoušet doma po pokoji s ním chodit a když to bude v pohodě,tak vyrazit pomalu ven A pro další komentáře:papoušek není pes,ale vodítko pro papoušky neznamená to samé,co vodítko pro psy....vodítko je jenom prodloužení šňůry od kšír...a není to na lítání,ale na prolítnutí-třeba z ruky na židli a tak...majitel papouška by měl u toho přemejšlet a předvídat,kdy se může papoušek leknout a vzlítnout-aby si pak právě něco neudělal. Papoušci taky potřebují být občas na sluníčku.... Drhá stránka věci je to,jestli seženete kšíry na tak malého papouška M.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak co dobrý nápad? Ale nemůže mu to nějak telesně uškodit?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tělesně mu to neuškodí-samotné kšíry...ale blbý je,když je hodně lekavej a odlítává...pak právě ho ty kšíry brzdí a strhávají a to není moc dobrý.....nebo ho na ruce držet "nakrátko",aby neměl možnost vzlítnout...druhá věc je mu ty kšíry navlíknout-není to jednoduchý,když na to není zvyklej,musí se manipulovat s křídly.Ale jestli jde o papouška mnišího,tak je fakt jednodušší ho dát ven v kleci...je to malje papoušek... M.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Díky za názory, ještě o tom popřemýšlím. Právě že vyrábí kšíry v různých velikostech i na malé papoušky, ale právě nevím zda by si to nechal nasadit, uvidíme:)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý deň. A čo keby ste mu na záhrade vybudovali voliérku ? Bolo by to pre neho oveľa lepšie, ako čokoľvek iné.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nějaké zkušenosti s papoušky na kšandách mám, zvykám je na manipulaci s křídly při nasazování několik týdnů před tím než začnou létat a i přesto si někteří jedinci nikdy nezvyknou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Na www.rajpapousku.cz se dostane i mikina pro papoušky, aby nebyla papouškovi na procházce zima.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
No,tak tu mikinu už jsem viděla a nepochopila,na co je,protože v zimě papouška ven nedávám....tohle už je opravdu výstřelek,ale kšíry jsou opravdu někdy užitečný-když člověk má velkýho papouška,tak stěhovat klec sem a tam není zrovna pohodlný,kor když jsou z baráku třeba schody.....já kšíry používám fakt jenom v létě max.na 15 minut a je to.....
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
pro 88.195: pěkně prosím, neměla by jste fotečku Vašeho papouška v kšírkách? Podělte se, zajímalo by mě to. Sice o nich neuvažuji, nosím ven klec, ale zrovna moje senegalka je tak důvěřivá, že ji můžu strčit třeba do ponožky a bere to jako srandu :-).
Peťula Peťula 665 příspěvků
Pro Peťulu:-) tady je naše Kora
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Á, moje oblíbené téma. Navykání papouška na kšíry je velmi zdlouhavé a náročné, pro lidi, kteří nejsou trpěliví, nemožné. Každou chvíli se objevují inzeráty na kšíry. Jelikož mě tohle téma velice zajimá a sám jsem majitelem papouška kterého jsem naučil na kšíry, jsem se s těmito lidmi spojil a poprosil je, aby mi sdělili proč právě kšíry prodávají. Naprostá věčina lidí byla netrpělivá a málo papouška připravovali dle jednoduchého návodu, který je popsán u prodejců kšírů. Je i na přiloženém DVD, ale je anglicky. Aspon k tomu mohli dovozci do ČR udělat překlad, nebo jen titulky na další cd. Stokoruna by už lidi, kteří si je koupili nezabila, když kšíry stojí kolem 700 Kč. Abych se vrátil k mníškovi, je to maličký papapoušek, museli by jste skrátit dráhu letu na gumičce, přece jen to škubnutí tam nějaké je, ale při malé váze mníška by se gumička vůbec nenatáhla, neutlumila by ráz. Papoušek si na to zvykle, po několika "uletech" zjistí že to nemá dělat když má kšíry. Kšíry k něčemu jsou, jinak by se ani neprodávali. A ti, co říkají že je nevhodné se z papouškem někde ukazovat jsou akorát neználci a teoretici. Nenechte se odradit.
neregistrovaný Docid neregistrovaný
Myslím, že není třeba nás hanlivě označovat za neználky a teoretiky. Možná jsme jen méně sobečtí a citlivěji vnímáme potřeby papouška než ty svoje. Na tom nic špatného nevidím.
Peťula Peťula 665 příspěvků
???? a chybí ještě boty a klobouk
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
2)
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 55)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »