Aktuálně: 5 053 inzerátů173 554 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

vodítko pro papoušky

felixf (neregistrovaný) 25.02.2012, 18:45:10 xxx.xxx.53.246
mam amazoňana modročelého taky jsem si pořidil kšíry postupoval dle návodu ale ferdos do nich prostě nikdy nechtěl. Ale pobyt se mnou venku přímo miluje, miluje jízdu autem. Takže jsem to vyřešil tak že používám takovou tu klíčenku kolem krku. Na konci jsem umístil malou TENKOU karabinku a tu mu vždy připnu za kroužek na noze. Žádnej problém Ferdos vidí klíčenku a je celej žhavej že se de ven. Dá mi packu ja mu připnu kličenku a je to.
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:10:54 xxx.xxx.174.89
Co je to klíčenka kolem krku ?
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:18:32 xxx.xxx.243.98
to FelixF - já mám taky amazoňana a též jsem pořídil kšíry...i přes opakované pokusy si prostě ta moje krasavice nenechá nic na zádech a nemá ráda dotyk na křídlech. Tak jsem od toho upustil, abych ji nestresoval. O jiném způsobu jsem přemýšlel, ale nic jsem nevymyslel. Tvůj způsob se mi zdá hodně nebezpečnej - nemáš strach o jeho nohu, že při nějakém leknutí si ji zlomí nebo jinak poškodí ? pozn. pro rýpaly: nesoudím, ale ptám se :-)
felixf (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:25:57 xxx.xxx.53.246
- klíčenka kolem krku myšleno - takový ty provázky kolem krku na konci visí klíče. vyměnil jsem za tenkou karabinku aby mu nevadila na noze. Jinak ublížit si podle mě nemůže. Ferdos je dost kliďas a není lekavej takže za celou dobu se mi stalo dvakrát že chtěl zvlétnou. Vždy přistal na druhým rameni. Von jinak vubec lítat nechce jen mu stačí, že je na rameni a kouká. Když je venku tak hodně mluví je to super. Ale hlavní výhoda je v tý jednoduchosti prostě mi dá packu a udělám cvak jemu to vůbec nevadí. Spočátku měl tendence do tý karabiny a do tý pásky kolem krku klovat ale to ho přešlo po cca dvou týdnech. Ted o tom vubec neví, že to má na noze.
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:33:41 xxx.xxx.243.98
OffTopic: Poté, co jsem si přečetl tuto diskuzi, jsem zjistil, že nejsem chovatel, ale tzv. mazlíčkář. A podle příspěvků je to asi špatně - stydím se, že nejsem dokonalej chovatel a svému amazoňanovi nedopřávám obrovskou venkovní voliéru, ale jen voliéru v obývacím pokoji, že jsem s ním v přímém kontaktu alespoň 3 hodiny denně, že se rád mazlí a nechá drbat na hlavičce, že má pestrou stravu a řadu hraček určených k okusu....když se na tu krasavici podívám, tak je na první pohled vidět jak je utrápená. Asi zavolám nějakému pravému chovateli, ať si propro tu mou nádheru přijede, zachrání ji přede mnou a konečně ji dopřeje šťastný život. A rovnou zavolám i nějakému chovateli psů, protože mám doma děsně nešťastnýho yorkšíra, kterého pravděpodobně ničí válení na gauči a v noci v posteli a hraní si s člověkem, radši mu dopřeju jeho přirozenost a daruju ho pravému chovateli, který mu umožní velkou zahradu s psí boudou, k jídlu bude místo těch komerčních granulí dostávat flák masa a kosti od prasete. A až se těchto obou zvířátek zbavím, tak půjdu k tchánovi a vyleju jeho akvárko do rybníka, abych i tim rybičkám dopřál přirozenost. Ať se zakladatel na mne nezlobí za off topic příspěvek, ale už mne nějak nebavilo číst, jak se tu navzájem osočují tzv. správní chovatelé a tzv. mazlíčkáři.
Barbora (neregistrovaný) 25.02.2012, 21:32:57 xxx.xxx.206.37
Dokonalý příspěvek, hlásím se do klubu mazlíčkářů...přiznávám se, já taky trápím svého amazoňana naprostou volností a stálým kontaktem se mnou, kvalitním a pestrým krmivem..Těch 200 slov taky říká jen proto že je ve stresu a depresi, to že mě při příchodu vítá je taky jen zdání, v podstatě chce zdrhnout..a víte co?Budu ještě horší..on ten nápad s kšírama mě zaujal, takže zakladateli fóra děkuji, jdu hledat kšíry a pokud s tím někdo má dobré zkušenosti, ať ještě napíše..Ludvík sám rozhodne, jestli je chce nebo ne, ale nevidím důvod proč to nezkusit :))
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 05:15:49 xxx.xxx.42.38
Pravda je, že je pro mazlíčkáře levnější koupit za pár korun kšíry a draka vypustit než si objednat voliéru za úctyhodných 50 táců a tam s papouškem pobývat. On nás ale v té voliéře nikdo neobdivuje a o tom to asi je.
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 09:22:42 xxx.xxx.206.37
Nepotřebuji aby mě někdo obdivoval, ale vy s tím, že někdo má něco tak jak vy ne máte problém. Zkuste řešit spíše toto.
felixf (neregistrovaný) 26.02.2012, 10:43:48 xxx.xxx.53.246
Já bych chtěl znovu zopakovat jak moc Ferdos miliuje pobyt se mnou venku. Takže už když vidí to svoje speciální vodítko tak hned ví, že se jde ven a začne vyvádět a mluvit. Venku mluví skoro furt. To samé platí pro jízdu autem. V létě když obědváme venku tak je tam s námi má speciální stojan na kterem je nemusí být v kleci. Nidko přece nemůže zazlívat majitelům svých papouščích kamárů, že nechcou aby celý svůj život strávili mezi zdmy svých domů či bytů.
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 11:16:57 xxx.xxx.243.98
To že koupím voliéru za 5O táců není důkaz, že jsem správnej chovatel. Dle mého asi velmi laického názoru bude spokojenější papoušek v menší voliéře v bytě, kde se mu člověk věnuje 4-hodiny denně, v létě si ho bere ven apod., než papoušek sice ve velké zahradní voliéře, ale bez zájmu. Mám tím na mysli v případě chovu jednoho kusu pro radost, nikoliv velkochov. A hlavně mě nekritizujte, že právě chování papouška pro radost je špatné...ze stejného důvodu máme psi, kočky, želvičky, rybičky apod. dokonce i koně a pštrosy a přijde to všem naprosto bežné. To, že někdo naučí papouška na kšíry a bere si ho ven, není, až na malé vyjímky, proto, že se s ním chce všude vychloubat, ale že mu chce dopřát venkovní pobyt třeba na zahradě ale s jistotou, že mu neulítne. A přirovnávat papouška v interiérové voliéře k pobytu člověka na záchodě, říkat o tom, že je to vězení apod. je hovadina. Pokud je takto papoušek od mala zvyklý, bere to jako přirozené a nestrádá kvůli nedostatku prostoru k létání, ale v drtivé většině kvůli nezájmu od jeho majitele. Kdyby člověk od narození vyrůstal ve sklepní kobce (viz nějaké mediální případy týraných dětí), tak to taky bere jako běžnou součást života a tímto není nijak poznamenaný, organismus se na toto přizpůsobí. Spíše je tam problém s tou následnou socializací. To odbodné je u každého živočicha. Též srovnatelné se zvířaty ze ZOO - pokud jsou tam již odchována, není s nimi sebemenší problém, odchyt volně žijících zvířat a umístění do ZOO je již problematický.
Lenka (neregistrovaný) 26.02.2012, 11:33:23 xxx.xxx.238.151
Ono tady i dost záleží na druhu a povaze papouška. Když mám senegálce, nebudu ho tahat ven ani za nohu, ani za kšíry, protože vím, že jsou to plašani a všechno je děsně zajímá. Větší rozvážnější papoušek, který je více s majitelem a na takovýto přístup je zvyklý a naučený, je to super. Pokud to někdo papouška učí jen proto, aby se venku ukazoval, jak je báječný a jakého má papouška, to už je bohužel jiná věc a takovýto papoušek při první příležitosti možná (v horším případě) uletí, protože se paníček věnuje obdivu lidí. Jak píše FelixF svůj nápad s karabinou, nápad to špatný není, záleží na papouškovi a majiteli, který mu musí plně rozumět a vědět na 100%, jak bude papoušek reagovat a ví, že si to může dovolit. Viděla jsem více fotek chovatelů z Ameriky i Afriky, kteří menším papouškům než je Amazoňan dali na kroužek úzké pevné kolečko, za které zaháknou drobnou karabinku s řetízkem a také je druhý konec přidělaný na speciální venkovní stojan. Papoušci svého majitele bezmezně milují, milují pobyt s ním na verandě.... ale já osobně vím, že si to ke své senegálce dovolit nemůžu. Jezdívá ve své převozní kleci v autě, na chatu, na dovolenou a miluje to. Venku ani nedutá a vše se snaží oušky i očičkem zachytit, aby o nic nepřišla. Venku jsem jí otevírala klec pro krmení a utíkala od dveří, i když byly chvíli otevřené. Bála se vyjít. Jindy ze dveří pádí jako ďas. Takže vím, že ji na venkovní "život na bidle" učit nebudu a jsme spokojené obě :-) Toto bude podle mě vždycky téma ke sporu...
kaca (neregistrovaný) 14.04.2016, 01:29:32 xxx.xxx.50.215
Moc pěkně mikinka taky mám papouška senegalzky
majkamata (neregistrovaný) 29.08.2017, 06:13:00 xxx:xxx.1410:784e
Dobrý den,s kšírkami je důležité začínat hned co papoušek dopeří,,díky nim mám už nyní dvě roční ararauny volnoletce,je to super pohled koukat na ně zespodu jak si nahoře řádí
Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2017, 08:12:16 xxx.xxx.236.124
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 27.12.2011, 12:36:51

Tak takhle to nefunguje. Papušci jsou také rádi venku a cvičí se to postupně, nejprve se s ním chodí na rameni venku a pak se učí přelety, když zvádne přelety, tak pak se z něj stává samoletec. Je to všechno o cvičení, tréninku a práci s tím zvířetem. Proč by měl být chudát jen zvařený doma a v kleci. Mluví z Vás nezkušenost a nevědomost.

Natálie Netušilová (neregistrovaný) 24.02.2021, 19:54:59 xxx.xxx.243.31

dobrý den myslím si že ne ale nejsem si jista podle mě by to měl mít ten papoušek uvolněné my sami taky máme papouška a jestly můžu doporučit druh papouška je to Neofém tyrkysoví stojí okolo 500kč ale nemusí je poměrně malý a přispůsobylí já sama ho mám a jinak vodítko má moje kamarádka říka konstatuji-nic jim to nedělá teda pokud jim to není malé ale to se zjistí tak že se tam musí vejít palec tak že podle mě jim to nic nedělá naši sousedé mají velký chov mají i chráněné Ary mylím červené nám ho daly toho neoféma zadarmo jinak ta Ara stojí okolo 50 000kč jinak i naše kočka je kamaarádka a našim Neofémem a moje děti taky varování pro lidi co se jich bojí ty papoušci to z vás cíti a tak se brání cítí z vás totiž takový divný pocit jak zlobu atd a ještě neofém je jeden z nejbarevnějších papoušků původ Austrálie ale pozor je návikový😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.