Aktuálně: 5 564 inzerátů168 373 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

agresivní Alexandr malý

Adéla (neregistrovaný) 28.12.2011, 21:37:29 xxx.xxx.151.2
Dobrý den,před 3 měsíci jsem dostala samičku Alexandra malého, je asi 3 roky stará a nejspíše někomu ulítla, majitele se nám nepodařilo najít, ze začátku se mě bála, nechtěla z klece, jen křičela...asi po měsíci se osmělila a vylétla ven a naučila se na zavolání se vrátit zpět, po dalších 3 týdnech se osmělila a začala si brát pamlsky z ruky, přišla na zavolání, ale pohladit či vzít na ruku se nenechala, je to 14 dní, co začala být velice agresivní...nemuhu projít kolem klece, aby neútočila, pokud je puštěná, nesmím nechat nic na stole, protože pokud bych si ze stolu chtěla vzít byť jen hrnek, útočí...nalítává na ruce a štípe až do krve...nevíte někdo co se s tím dá dělat? Pokud se tedy dá. Nejvíce se bojím, aby nezaútočila na mou 5 letou dceru.Díky za odpověď
Peťula (neregistrovaný) 28.12.2011, 22:49:40 xxx.xxx.6.82
Možná, že to bude špatná rada, ale už kvůli dcerce, neriskujte a dejte ji někomu do volierového chovu.
letadlo13 (neregistrovaný) 02.09.2014, 20:41:38 xxx.xxx.199.222
Odpověď na příspěvek uživatele Peťula z 28.12.2011, 22:49:40

Mám podobný problém, rodiný příslušník dostal alexe, ale neuměl to s ním, bylo to krotké půl roku staré mládě. ŕekněme, že mu něco udělal (papoušek se zaklíil hlavou v kleci, tak horukama táhl ven, neřešme proč, prost nevěděl). Po týdnu, když jsem toho ptáka viděla, jsem ho evakuovala. Mlátil sebou o mříže útočil. Teď ho mám asi rok, na ruce přistane, ale začal být doslova nesnesitelný. Cokoli mám v ruce, hlavně jídlo, přistane na mě, klidně vletí do obličeje, poškrábe, jenaby mi to sebral. A dost často bezdůvodně zaútočí. Podávala jsem mu hračku a tak mě štípnul, že jsem to už nedala. Existuje způsob, jakho to odnaučit? Vím, že mazlíček už nebude, ale aspoň kousat by nemusel. Děkuji. Zbavit se ho nechci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.