Aktuálně: 5 171 inzerátů172 121 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

alexandří 2 páry spolu?

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.01.2008, 17:44:05 xxx.xxx.123.54
Jací Alexandři? Než napíšete dotaz tak ho upřesněte. Samozřejmě, že mohou být spolu, ale v době hnízdění jedině o samotě, protože jsou agresivní v době hnízdění.
sunflowersman (neregistrovaný) 18.01.2008, 22:43:48 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Také se chystám na chov Alexandrů. Přesněji Alexandrů růžových vousatých. Doufám, že se mně podaří sehnat pěké ptáky. Vím o případech kdy vousáči hnízdili i ve více párech a to úspěšně. Také alexandři malí hnízdili po více párech, nejlépe by měli snášet hejno ve třech párech. Avšak vždy je to risk, problémové jedince budete muset odstrasnit, a ptáci by si měli zvykat od mládí. každopádně párový chov přináší své, až rozhodující výhody.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.01.2008, 13:48:11 xxx.xxx.183.35
Ano určitě to jde. Záleží to na hodně věcech. Já zas slyšel o chovu v kolonii alexandrů činských. Všechno to závisí na tom jak jsou ptáci na sebe zvyknuti. Mám na to určitou teorii, nebo spíše způsob, jak chovat pohromadě ptáky, kteří jsou agresivní pouze v době toku a hnízdění. Ještě jsem si to, ale neověřil, takže se o tom raději nebudu rozepisovat. Možná, kdyby někdo chtěl tak pouze emailovou formou. Všechno záleží na tom, jak přizpůsobíte voliéru, aby jste částečně ztlumili agresivitu samců.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.01.2008, 16:11:39 xxx.xxx.182.2
Známý má 3 páry alexandrů čínsých vedle sebe.samci nejsou vůbec agresivní.U alexandrů čínských je známo, že můžou být i v kolonii.A to i v době toku.Ale pokud chce vést přesné záznamy a jeho chovu tohoto druhu tak by měl chovat v jedné voliéře jeden pár.Aby předešel nechtěnému křížení.POkud by ste byl pane Hálo ochotný rád bych si o Vaši teorii přečetl.Můj mail je Luke112vseznam.cz jak chcete.Je to na Vás.Určitě by mě to zajímalo a co více že by se mi to i hodilo.
sunflowersman (neregistrovaný) 19.01.2008, 16:22:26 xxx.xxx.175.196
Já bych měl o tvoji teorii Taky zájem Ondro, kdyby jsi měl čas tak mi to pls hod na mail.díky
sunflowersman (neregistrovaný) 20.01.2008, 09:20:06 xxx.xxx.175.196
je ja ho zapomněl napsat sory. sunflowersman@seznam.cz Mira
Marty
Marty (521 příspěvků) 20.01.2008, 13:45:48 xxx.xxx.209.144
Dobrý den pane Hála, já byc měl taky zájem přečíst si vaší teori o chovu v kolonii. Docela mě to zajímá. Děkuji
Můj mail by měl být v profilu
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.01.2008, 21:57:53 xxx.xxx.183.35
Přátelé. Emaily vám zašlu asi nejdříve v úterý a to i s nákresy pro lepší vysvětlení. (jsem momentálně hodně časově vytížen). Děkuji za pochopení.
sunflowersman (neregistrovaný) 25.01.2008, 14:36:31 xxx.xxx.175.196
Díky Ondro. Tohle by se podle mě mohlo skvěle ujmout například u těch alexandrů malých. Ale třeba u červenokřídlých bych to asi neriskoval. Co si myslíš Ty?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 25.01.2008, 19:10:53 xxx.xxx.168.20
Ahoj Miro. Opravdu nevím, jak jsem psal ještě jsem neměl šanci to vyzkoušet a co se týká pap. červenokřídlých, tak jsem se nikde nedočetl zda hnízdí v párech a nebo bylo spatřeno více páru na jednom stromě. Co jsem se dozvěděl, že se pohybují v malých skupinkách, takže určitá šance chovu dvou pár pohromadě by tu byla. Ani jsem se nedozvěděl zda jsou vůbec agresoři. Pokud vím, tak jedni z nejagresivnějších Australanů jsou Barnardi Límcový.

Já kdybych měl možnost, tak bych to opravdu vyzkoušel a například do 4-5 metrové voliéry (do 3 metrovky bych je nedal) bych umístil dvě ty zástěny, jak jsem zobrazil na těch nákresech. Na jedné straně bych to zařídil pro jeden pár a na druhé straně pro druhý pár. Předložil bych jim asi každému páru dvě budky.

Co se týká těch emailů co jsem vám všem zaslal, tak jsem zapomněl dodat, že hodně taky záleží v jaké fázi dospívání tam ptáky vypustíte. Nejlepší by bylo je vypustit do nového prostoru všechny zároveň, tak aby nebyl žádný pár ve výhodě výběru teritoria. Dále by bylo nejvhodnější tam umístit hodně mladé ptáky, aby do doby než dospějí si na tuto voliéru pohromadě všichni zvykli a pak si myslím, že nebude žádný problém ani v době toku.Chtěl bych to zrealizovat s nějakými dostupnějšími ptáky, jako například s patagonci, které jsem viděl chovat a odchovávat ve dvou párech, nebo alexandry i když zde vidím problém v tom, že alexandry asi vždy budu přesouvat na zimu do vytápěných prostor.
sunflowersman (neregistrovaný) 25.01.2008, 20:43:34 xxx.xxx.175.196
Ahoj Ondro. Každopádně by to chtělo mladé ptáky, nejlépe nakoupit více nepříbuzných a počkat si až dospějí, a kdyby se spárovali přirozeně dva páry bylo by to supr, tohle je podle mě nejpodstatnější, ale každopádně to je asi náročnější i finančně.Právě ja bych chtěl zkusit chovat Alexandry vousaté ve více párech. Už si o nich zjištuji info asi dva roky a doufám že se zadaří :). Tak pěkný večer
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 26.01.2008, 14:22:11 xxx.xxx.182.2
Pokud mohu přispět tak bych rád řekl, že patagonce byste mohli chovat v kolonii.Protože oni i v přírodě hnízdí hejnech.Docela dost o tom bylo napsáno v časopise Papoušci: Ročník VI a číslo 4.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.