Problém s křídlem

Dobrý den, Jsem chovatelem zdravé, spokojené, sedmileté samičky Korely. Bohužel, když byla puštěna po bytě, při letu do mě lehce narazila. Menší nehody se papouškům při letu stávají a tohle byl jen opravdu drobný karambol, takže jsem mu nevěnoval zprvu pozornost. Když se ale Korela po pár chvilkách pokusila vzlétnout, okamžitě šla k zemi, protože nebyla schopna "otevřít" levé křídlo. Křídlo nevisí, ani není v nepřirozené poloze, Korela si ho čistí a dokonce má i snahu si ho protahovat, což jí nejde, protože křídlo nenatáhne. Když je křídlo u těla, opravdu nejeví známky jakéhokoli problému, což mě vede k závěru, že křídlo není zlomené nebo vykloubené. Problém s rovnováhou taky nemá, nenaklání se do strany a nemá problém se šplháním. Jinak papoušek má naprosto v pořádku trus, je velmi při chuti, nevydává nepřirozené zvuky. Ještě bych dodal, že před nedávnem snesla 4 vajíčka. Krmená je slunečnicí a senegalským prosem (směs pro Australany od firmy Darwin), k dispozici má rovněž vulkanický kámen a sépiovou kost (minerály+vápník). Prosím o jakoukoli radu, co se křídla týče. Korelka je rodinný miláček a vím, že zanedbání pochroumaného křídla by mohlo vést k doživotní neschopnosti létání, což bych jí nemohl udělat. Napadlo mě, jestli to nemůže být jen naražené, natažený sval či šlacha. Děkuji za jakoukoli odpověď. Pavel
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Změny na křídle uvidíte na rentgenu. Záleží tedy na vás. RTG nestojí svět a vy budete mít jistotu.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den, rozhodně došlo ke zranění. To že si ho nemůže protáhnout může značit poškození koncové části, může to být drobná zlomenina, i sval či šlacha, i naražení by bylo jistě bolestivé, a pták by nelétal. Možná bude stačit jen čas. Možná zůstane problém trvalý. Na Vašem místě bych ji vzala k veterináři, a nemusí to být zrovna vzdálený specialista. I obyčejný vet. si se zraněním poradí lépe než mi tady na diskusi. Přece jen má jiné možnosti a určitě by aplikoval něco na bolest, podporu hojení a třeba i obnovení nervové činnosti. Držím palce, ať se to korelce dobře zhojí.
Peťula Peťula 665 příspěvků
omluva za to špatně zvolené "i" :-)
Peťula Peťula 665 příspěvků

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu , 2 týdny jsme byli na dovolené. O andulku se starala tchnýně, andulka byla zvyklá létat ale když jsme  přijelipuastili jsme jí , ona letěla ihned k zemi a měla svěšený křídlo dolů, pak jsme si všimly že má na něm i krev z vnitří části. Je možná že se někde uhodila :( nebo nevíme, ale prosím co stím máme dělat?? Je nutné navštívit veterináře,neradi by jsme o ní přišli 

neregistrovaný andulka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele andulka z 11.08.2018, 18:08:45

vemte ji k nejakymu lepsimu vetovi obycejnej kockopsi vam rekne ze si mate koupit novou

udelaj rengen a mozna to zafixujou, ale andule sou moc maly na to aby jim to sesroubovali...

neregistrovaný alkonost neregistrovaný
Dobrý den. Korela mš fakturu křídla.veterinář ji obvazal křídlo a pichl ji antibiotikům.v kleci mi padá a přijde mi moc unavená. Co mám dělat. Nechci aby mi umřela .
  • Obrázek
neregistrovaný Vojtaaa neregistrovaný
Dobrý den já mám doma papouška a on měl asi nehodu v kleci. Večer vletěl do klece a vše bylo v pořádku. Ráno když jsem k němu přišli ráno tak spal opřený o klec. A když se vzbudil tak začal napadat na stranu,pajdá a mrskal křídlama. Pořád polehává jak v sedětě tak i ve stoje a přestal žrát a pít. Děkuji za info.
neregistrovaný Petr neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »