odchyt papouška

Ahoj, ráda bych se Vás zeptala jak to probíhá u papoušků z odchytu.Jako ten ho chytí je pytlák?Nebo zaplatí peníze a odchytí si papouška?Může papouška odchytit každý?
neregistrovaný jan neregistrovaný
Pokud se chcete i s povolením plahočit po pralese, bažinách, savanách a pod. tak si klidně můžete chytit.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ano ale se zvířaty se nesmí z země do země:)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ze země do země se jistě se zvířaty může - viz výstavy psů, zakoupení jedinců do chovu na zahraničních burzách a pod., jen je třeba splňovat požadavky na dovoz či vývoz těch zemí či států, kde se se zvířaty pohybujete. Nějaký soukromý odlov či odchyt můžete provést legálně jen na své zahradě, pokud narazíte na jedince který někomu jinému ulétl, jinak je to zcela nereálné a nesmyslné, je to taková spíše sci-fi přestava o osobním odchytu.
cone cone 1412 příspěvků
Takže pokud chci papouška z odchytu tak ho mám shánět kde?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
to jsou otázky.kde asi?na burzách,v inzercích,u chovatelů.pokud tedy víte ,jakého to papouška vlastně chcete
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
ještě dodám,pokud si chcete nějakého papouška odchytit,můžete to zkusit v Anglii.to je asi nejblíž.žije tam celkem velká populace alexandrů malých.takže lovu zdar.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já si myslím, že by zadavatelka ráda věděla, jak se odchytoví papoušci vůbec třeba dostanou na tu burzu. Zatím jste jí na to nikdo neodpovědě!
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
papoušci z odchytu se normálně prodávají.byla jich do evropy dovezena velká spousta a protože jsou celkem dlouhověcí,objevují se dodnes.dovoz ptáku již není povolen,ale kdo chce,určitě se k nějakému zvířeti odchyceného ve volné přírodě dostane.fungují pytláci,pašeráci,překupníci.bohužel
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
takhle to asi vypadá,když čekají na ,,nové páníčky,,.tedy v tom lepším případě.domorodec dostane za odchyceného ptáka něco mezi pěti,deseti dolary.
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nebo si objednejte odchyt od nějakého indiána v Americe. Určitě tam amazoňana nebo aru chytí. Jinak nevím k čemu potřebujete odchytového papouška. Jak už někdo psal nahoře je odchyt v přírodě zakázaný, tak v ČR seženete jedině něco pašovaného. O to vám jde???
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odchytoví papoušci, nacházející se v ČR jsou vesměs jedinci dovezení různými dovozovými firmami, vše bylo v době dovozů legální, karantenované a pak až nabízeno k prodeji, s naším vstupem do EU a přebraním platné legislativy se dovozy do naší zemičky / i do celé EU/ zakázaly. Proč prosím vás melete něco o něčem pašovaném? Třeba u žaků a ostatních pap. dovezených z Afriky se tradovalo, že mají původní hnízdní načasování, tzn. že hnízdí v našich zimních měsících. Takže pokud někdo chce začít chovat na původních odchytových jedincích, zcela jistě bych se mu nevysmíval.
neregistrovaný cone neregistrovaný
To je pravda, že jsou chovatelé, kteří u nás odchovávají na jedincích z odchytu. Jenže vědí proč chtějí mít v chovu takové ptáky a tím pádem se ani na takovou věc nebudou ptát ve veřejné diskuzi, ale zeptají se dlouholetých chovatelů. Na veřejné diskuzi může poradit i ten, kdo nerozezná senegalce od amazoňana. Je to spíš pokec, kde lidi poradí neuváženě každou blbost. I když nechci odsuzovat každou dobrou radu. Ale je jich tady opravdu jako šafránu.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zadavatelka přece nepsala, že si ho chce lapit. Možná ji pouze zajímalo, jak se sem odchytoví p´táci dostávají, protože je spousta inzerátů, kde je nabízejí (nebo třeba jen píší - rodiče z odchytu). Musím říci, že mě to také zajímalo, a přesto bych odchytového ptáka nechtěla. Tak o co jde?!
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
pro 255.234 - Proč nejdříve nečtete a pak uváženě nereagujete? Větu "Může papouška odchytit každý?" si přece nemůže vykládat každý po svém, máme jednotný jazyk, nebo se pletu? Tak o to jde - tedy alespoň mi! pro 117.61 - myslím, že každá" neuvážená blbost" zde uvedená se odstraňuje, pokec hledejte spíše chatu, mohu-li vám poradit, zde by to mělo mít nějakou úroveň a tá se vesměs odvíjí od úrovně dotazu.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Já uváženě čtu, a myslím, že i uváženě reaguji. Takže kdyby zadavatelka napsala "Může teoreticky odchytit papouška každý", tak by to bylop v pohodě? Já se taky zajímám například mimo jiné o koně aniž bych si ho v centru města mohla a chtěla pořídit.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Odchytoví ptáci Žako  se dováželi do ČR do roku 2004 mám dojem všichni dostali čipy tak se koupit určitě dají ona výhoda odchytového žaka je ta že netrpí  tolik nemocemi mláďata  jako ti co jsou již vykříženi v ČR ovšem je tu plachost at takoví ptáci se neustále schovávají do budky tak je málo kdy uvidíte  mláďata už plaché nejsou

neregistrovaný Honza neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »