Aktuálně: 5 057 inzerátů173 473 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

Korely

Mirek (neregistrovaný) 19.01.2008, 16:20:53 xxx.xxx.63.104
Zdravím,
vyměnil jsem se známým šedého samce korely za perlového... (v domění že je to samec). Ale všechno poukazuje na to, že je to samice. Očekával jsem že samec začně "kvokat", místo toho sedí ani nehlesne a samice, se kterou sem dal údajného smace do páru se čím dál tím víc hlasově projevuje. Co si o tom mám myslet je to reakce na nový přírustek, popřípadě bránění si svého teritoria. K žádnému konfliktu nedochází.Budku jsem dal asi před dvěma dny, zatím žádná z korel vůbec nejeví zájem.
pepek
pepek (140 příspěvků) 27.03.2008, 19:35:29 xxx.xxx.248.130
Rozeznat pohlaví u některých strak, perlovek je někdy docela problém a to už nemluvím o albinech. Já jsem si například asi před 3 lety nechal do chovu přírodní korelu v domění, že mám samici (měla trochu více žluté příuší, ale chocholku šedou, tak jsem to neřešil) a dokoupil lutino samce, který měl velmi výrazné červené líce. Na druhý rok se pozoroval páření, ovšem mnou určený samec byl dole a samice nahoře. Mám tedy pár, ale pohlaví sem trefil přesně opačně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.