Krajta královská nechce jíst

Asi před týdnem jsme koupil krajtu od chovatele. A naposled jí krmily před 11 dny ta jsme koupil myšku ale moc se ji do toho nechce nevím no :( poradí někdo
neregistrovaný Patrik neregistrovaný
Ahoj, je krajta zvykla na mysi? Podle velikosti zkus malyho potkana nebo krecka. Krecek a mys je lepsi, ze ti doma nepreroste, pokud je nesezere a muzes to zkouset dal. Regiusky nekdy nezerou docela dlouho. Moje za 19 let, co ji mam, mela pauzu 7 mesicu a rok, kdyz jsem se odstehoval. Zacala zrat, az jsem si ju nastehoval k sobe a nejdriv jen krecky. Treba si jen potrebuje zvyknout.
neregistrovaný Charriere neregistrovaný
Ok ale ona je celkem malá vaší cca 20 dkg a narodila se v kvetnu mám teda zkusit krecka malého a nebo holatko ale ty chovatele ji prej kemil mysma chlupatejma 4 tydenima stredníma????
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Aha, tak to se zkus obratit na chovatele, co ti hada prodal. Jestli had zral sam zivou potravu, tak to zkousej. Jeste zkontroluj teplotu.
neregistrovaný Charriere neregistrovaný
Ahoj,koupila jsem 4.roční krajty holku a kluka,už je mám 3 měsíce a pořád nežrali,nechtěji ani myš ani potkana,nevím si rady,poradí mi někdo prosím?Děkuju Téra
neregistrovaný Terka neregistrovaný
Hele zkus jí tu myš dát v noci. Já jsme to takle zkusil a za 30 sekund po ní zkočila tet žere normálně přes den :)
neregistrovaný Patrik neregistrovaný
prosim o pomoc mam 7 leteho samce uzovky cervene a uz mesic odmita potravu nevim proc nikdy se mne to jeste nestalo zral pravidelne za 14 dni 1 az dve misky ted mesic odmita vodu ale pije diky za rady monca
neregistrovaný monika neregistrovaný
Mám krajtu 4 roky a nechce vůbec nic nechám ji nahřat skousim to večer i ráno a už 4 měsíce nic děkuji za info .
Mám krajtu 4 roky a nechce vůbec nic nechám ji nahřat skousim to večer i ráno a už 4 měsíce nic děkuji za info .

U krajt (P. regius) není nic neobvyklého, že nepřijímají potravu i delší čas. Mě se stává, že samec nežere třeba celou zimu. Vzhledem k soumračné aktivitě těchto hadů je dobré jim nabízet potravu před rozsvícením nebo po zhasnutí osvětlení terária.

Krajty jsou taky hodně vybíravé, takže je potřeba zkoušet různé hlodavce odpovídající velikosti a zkoušet, co si vezme. 

Doporučuji zkontrolovat zoohygienické odmínky v teráriu (vlhkost, teplota, osvětlení atp.), případně více přizůsobit podmínkám, které krajta vyžaduje.

neregistrovaný list neregistrovaný

Ahoj mám 30cm užovku obojkovu a už Mnesíc nic nesežrala:(

neregistrovaný WESPE neregistrovaný

Krajty totiž tráví velice dlouho svou potravu

neregistrovaný Sergej Janukovicz neregistrovaný

ahoj mam 3 mesice starou krajtu kraloskou a jedla mi normalne o zacatku  as tajten mesic se nedamno slikala  tak myslel ze mi nebude jist kvuli slikani ale u je to 6 tyden co se ji dotoho moc nechce muyete mi nikdo poradit co mam delat dal dekuju

neregistrovaný Ivan porad te mi neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »