Aktuálně: 5 032 inzerátů173 668 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Kanárci

dušilova
dušilova (67 příspěvků) 28.01.2012, 21:06:04 xxx.xxx.123.134
Dobry den prosila bych o radu co mohu nachystat kanarkum jako hnizdni material,slyšela jsem že se jim muže nastříhat třeba bavlnka.Děkuji za rady.LIBA
astrild (neregistrovaný) 28.01.2012, 22:05:19 xxx.xxx.136.183
Hezký večer Může se nastřihat i bavlnka ale není moc vhodná zachytává se ta kanárům na nohy a vyhodí s tím i vajíčko ,nebo mládě .Já jsem používal stařinu trávu a mech který rostl v trávě ,ale nechal jsem ho nejdříve trochu vyschnout.Ještě se používá krátké seno ,ale mně se zdá že je oproti té staré trávě tvrdé takže se kanářici špatně stáčí v hnízdě,jinak se doporučuje na krátko nastříhané kokosové vlákno,s tím nemám zkušenost.Vyhrabal jsem trávník nechal oschnout a dal do klícky ,musí se dát toho dost ,hlavně při dalším hnízdění když je málo hnízdního materiálu, tak samice oškube peří mladým kanárkům.Tu bavlnku bych raději vynechal z důvodů ,které jsem napsal na začátku, přeji hodně zdravých odchovů ,ať vám dělají jen radost.
leef (neregistrovaný) 28.01.2012, 22:06:06 xxx.xxx.43.113
Ano to je pravda. Délka bavlnek by něla být cca kolem 5 cm aby se do ní nemohli kanáři zamotat. Můžete použít i seno, mech, sisálové vlákno, kokosové vlákno, peří ptáků / třeba o ze staré peřiny/ používala jsem i vyčesanou srst kočky nebo psa.
roman9591
roman9591 (2 příspěvků) 30.01.2012, 23:55:57 xxx.xxx.231.49
Hezký večer.Máme párek kanárků 3 měsíce a ted začatkem ledna snesla 1 vajíčko,ale samec ji jej sežral i když mají ze sepie kost.To udělal ještě třikrát.Vpátek 27.1 snesla 5té vajíčko a tak jsem rychle koupil menší klec a přestěhoval jsem tam samce.Vneděli snesla 6té a dnes 8mé.Samice na nich sedí,ale nevím jaká je doba na vysezení mládat.Poradí Mi někdo a je dobře,že jsem samce oddělil?
astrild (neregistrovaný) 31.01.2012, 08:58:13 xxx.xxx.136.183
Hezký den kanárci se líhnou 13 až 14 den od zasednutí.v současné době jste udělal to jediné co jste mohl udělat,ti je dát samce pryč od samičky..asi 4nebo 5. den prohlédněte vajíčka proti světlu zda jsou oplozené .pokud ne tak ještě za dva dny je zkoukněte ještě jednou a když budou průhledné tak snůšku vyhodte ,nechte kanárky znovu zahnízdit .Nejlepší by bylo vyměnit samečka .Pokud je necháte ještě spolu tak ho dejte do klece k samičce ,až začne snášet tak ji každý den odeberte vajíčko a uložte do zrní špičkou dolů .až snese 4. vajíčko tak samečka dejte s klece pryč a podložte vajíčka do hnízda a samička by měla zasednout.Kanaří samička snáší každé ráno okolo 7,00 hodiny,a poslední vajíčko ve snůšce je jinak zbarvené než ty předešlé.,bývá víc do zelena.Tento způsob odchovu bývá nejlepší neboť kanárci se líhnou v jeden den .Kdyby jste se rozhodl pro výměnu samce a ten vajíčka nepožíral tak je dobré když zůstane se samičkou po celou dobu odchovu pomáhá s krmením mladých.Myslím že jsem to napsal srozumitelně ,pokud ještě budete potřebovat nějakou radu tak sem napište .Přeji mnoho úspěchu při odchovu
Petunie (neregistrovaný) 20.07.2013, 08:43:30 xxx.xxx.128.187
Prosím o radu, kanárkovi jsem do klece dala brslen, dočetla jsem se, že pro lidi je jedovatý, ale ptáci s ním nemají problém. Kanárkovi jsem ho pro jistotu oddělala, ale bylo vidět, že mu hodně chutná. Víte někdo, jestli je to pro něj opravdu problém nebo mu ho můžu v klidu podávat?
anonymní (neregistrovaný) 15.09.2013, 22:51:58 xxx.xxx.107.96
AHOJ PROSIM O RADU JAK DLOHO TRVA NEZ KANAREK PROMENI PERI!
fiv3 (neregistrovaný) 19.10.2014, 14:09:49 xxx.xxx.33.1

Dobry den koupil sem si na burze kanarky mam par moc nejdou k sobě mam je tyden je to možne že si zvyknou sami je starši než samec samec se pravě boji ?

franc.monika (neregistrovaný) 27.03.2016, 19:05:37 xxx.xxx.44.162

dobrý den moc prosím o radu přivezla jsem si kanárky mám je tři dny v obchodě mi bylo řečeno,že je nechtějí rozdělovat,že je to páreček,jenže co když není?Jak to poznám?Je jim cca 6-8 měsíců ten malinko větší je dominantní odhání toho menšího ode všad ale není zase jako agresivní,že by ho štípal.Jeden vydává zvuky jako pípání kuřátka nebo cvrlikání ten větší myslím zbarvením je jden o trošičku pestřejší v obchodě byli spolu.Chtěla bych znát pohlaví přesně a ne si ho domýšlet.

Obrázek
astrild
astrild (38 příspěvků) 28.03.2016, 22:03:01 xxx.xxx.136.183
Odpověď na příspěvek uživatele franc.monika z 27.03.2016, 19:05:37

Uchopte kanárka bříškem nahou a rozfoukněte peříčka v okolí kloky samička má holé bříško a sameček má plně opeřené a vystouplou kloaku tak zvaný špunt.Spolehlivé určení je zpěv samečka.

 

filip (neregistrovaný) 13.12.2019, 21:26:14 xxx.xxx.112.76

dobry den muže ke kanárkovi zebřička snesou se tyhle druhy.dekuji


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.