Aktuálně: 5 102 inzerátů172 618 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Velky mráz

anonymní (neregistrovaný) 01.02.2012, 11:30:23 xxx.xxx.157.4
Vadí slepicím velká zima když teď pořádný mráz?Nebo jaké mínusove teploty mohou nejvíc snášet?Co když některé spěj mimo kurník venku?
J.M. (neregistrovaný) 01.02.2012, 19:59:49 xxx.xxx.105.3
MRÁZ SLEPICÍM V A D Í !!! A mráz působí nejen pouze proti snášce. Mráz může slepice i zabít ! Určitě je nenechávejte za mrazu nocovat mimo kurník !!! MOHOU VÁM ZMRZNOUT !!! Aby slepice nesly vajíčka, musí mít teplotu vzduchu v rozmezí od cca 13°C do cca 25°C. V zimě můžete slepice schovat do sklepa, do stodoly, do skleníku apod. Dokonce je dobré jim i přitápět nějakými kamínky.
anonymní (neregistrovaný) 01.02.2012, 21:58:20 xxx.xxx.64.242
J.M. co tady panikaříte a roznášíte bludy..slepice vydrží až -20 bez nějakých velkých problémů..v žádném případě je nedávejte do tepla a netopte jim..rozmazlíte je..stačí večer nakrmit drcenou kukuřicí a namazat kohoutovi hřeben nebo je nechat zavřené...horší než mráz je vlhko a průvan...tady nejde o snášku v těchto mrazech!!Pro jedno vejce zničíte celé hejno když jim přitopíte nebo je přemístíten jinam a snášet stejně nebudou
J.M. (neregistrovaný) 02.02.2012, 11:02:20 xxx.xxx.105.3
J.M. nepanikaří a neroznáší bludy: Kdysi jí v jejím dětství zmrzly liliputky a byla z toho dost nešťastná. Ono záleží také na tom, jaké plemeno slepic to je, v které oblasti žijí, jak jsou krmené, zda dostávají temperovanou vodu aj. . Tím, že chovatel za velkého mrazu slepice na noc zavře do teplého kurníku (sklepa, stodoly apod.) a na den do skleníku nebo foliovníku, tak ty slepice určitě NEZNIČÍ ! To, že některé slepice vydrží až - 20°C neznamená, že jim je v tom mrazu ideálně; hrozí jim nachlazení, rýmy, omrznutí hřebenů a chovatel mnohem více prokrmí, než když je od velkých mrazů uchrání. A pokud chovatel chce, aby mu nesly vejce i za mrazů, tak jim (kromě správné krmné dávky) skutečně musí přitápět a ráno a večer jim musí prodlužovat světelný den svícením žárovkou. No, ať si každý chovatel vybere radu sám, a sám uvidí, nakolik si vybral správně.
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2012, 10:10:46 xxx.xxx.199.39
slepice su odolne. a co bazanty
anonymní (neregistrovaný) 20.02.2012, 20:37:34 xxx.xxx.199.39
my mame hybrydy a celorocne spavaju venku na nizsej jabloni aj pri terajsich 25 stupnov pod nulou a vse v poriadku az na kohota ktery bol nahradeny kvoli hrebenu za wyandotaka neprestali ani moc znasat.
Jiřík (neregistrovaný) 03.01.2016, 12:48:21 xxx.xxx.175.122

Konečně mám jasno v tom mrazu. všichni kolem tvrdí,že už při -5 °C slepice nepouštět ven, že jim to uškodí a zmrznou

Seznámím Vás s mou situací. Slepice mám doma v mobilním kurníku. Svůj bejváček mají nad voliérou, která má asi 1x1m. Slepic mám 6 plemene Decalb white (takové hubené bíle mršky) Dnes bylo u nás -16 °C Slepice to přežily bez menší újmy.... Všechny slepice pobíhají od slunka doslunka venku. Akorát jsem dnes dostal strach, tak díky jejim obrovským hřebínkům jsem jim je natřel sádlem. 5slepic bylo vyloženě teplých,akorát jedna slepička byla studenější. 

Co se týče kurníku, je to dřevotříska... z venku jsem akorát na střechu položil polystyrén 60mm. To je vše

Tím chci říct, že opravdu slepice vydrží i -20°C! Je to zvíře, které ví,jak se o sebe postarat. Co je ale zvláštní,že i při tomto mrazu mám 5ks vajec ze 6 slepic.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.