Aktuálně: 5 041 inzerátů173 716 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

nateklý prst

Terka H. (neregistrovaný) 08.02.2012, 16:07:09 xxx.xxx.140.24
Dobrý den, mám doma aymaru s postiženýma nožičkama. Dneska, když jsem ho pouštěla všimla jsem si, že jeden z prstíků má nateklý a oranžový (foto). Nožka ho evidentně nebolí, nechá si na něj sáhnout, šplhá, je veselý a vyžeduje pozornost. V kleci má hrubá borová bidla. Jedná o nějaký otlak? Případně co s tím. Jela bych na veterinu hned, ale neřídím a vézt ho někam veřejnou dopravou v týhle zimě mi nepřijde jako dobrý nápad, tak se radši zeptám nejdřív tady. Předem děkuju za odpovědi.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2012, 16:15:27 xxx.xxx.58.183
Pokud pojedete na veterinu veřejnou dopravou, dejte papouškovi k transportce láhev/třeba od coly/ s horkou vodou. Láhev zabalte ještě do látky, aby se papoušek o láhev nepopálil. Na veterině poproste o výměnu vody, abyste zase dojeli vpořádku domů. Transpoprtku ještě zabalte do deky, ale tak aby se papoušek neudusil.
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2012, 16:43:23 xxx.xxx.140.24
Mi jde hlavně o to jestli je cesta na veterinu opravdu nutná, pokud by šlo o něco co bych mohla vyřešit doma sama, třeba mazáním, nějakou mastí tak bych ho ráda transportu ušetřila, právě proto, že mi přijde dost riskantní. Ale nikdy jsem se s podobně nateklým prstíkem nestkala. Pokud ne máte někdo nějaký typ na veterinu v Praze? Tak kam chodím se psem dělají jen psy a kočky a trochu hlodavce. Díky.
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2012, 18:17:07 xxx.xxx.48.30
Kontak na veterinu jsem Vám poslal na e-mail. Biker70
Terka H. (neregistrovaný) 08.02.2012, 18:28:16 xxx.xxx.140.24
Děkuju moc... původně jsem Vám chtěla napsat, ale říkala jsem si, že kdyby to byla nějaká maličkost, tak nebudu zbytečně spamovat.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2012, 18:58:51 xxx.xxx.85.66
dobrý den jestly můžete, pošlete mi nové (současné) fota na mail, to zduření - otok a jiné zabarvení může nasvědčovat toy syndromu - zaškrcení článku, veterina a dostupné články (veskrz zahraniční) hovoří o odoperování, když jsem to chtěl řešit nenašel jsem vet.které by to provedlo, spíš doporučena amputace článku pro porovnání zda se jedná o to samé, když vemu v potaz rozdíl druhu, tedy zbarvení velikost atd. já to řešil u a.černotemenného s 95% úspěchem foto při vzniku probému :
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2012, 12:43:40 xxx.xxx.0.150
Dobrý den přesně toto se mi udělallo u malé anudulky. Nějak jsem to nepochopila, nechal jste to být a částečně se to ztratilo? Andulče prospívá, nevím jestli jí to moc nebolí
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 31.05.2012, 10:45:09 xxx.xxx.161.104
nene každopádně realita byla horší než na fotkách, to co vidí oko nenahradí ani kamera ani fotoaparát, po víc jak 4týdny byly absolvovány teplé koupele a masírování postižených míst tj. před každým krmením se nechali nožky 5-10min máčet v teplé vodě aby prstence namokvaly a změkly, poté dalších 5-10min jemné masírování s co nejjemnějším očním-pleťovým krémem místy už se to na začátku chtělo vzdát protože to vypadalo stále škaredě a špatně, až po cca 3-4 dnech se to začalo mírně zlepšovat a po týdnu už šlo zlepšení zjevně pozorovat jelikož to jsem se od několika chovatelů i veterinářů dozvěděl, že : buď ten prstík upadne - odumře sám, nebo mám přijít a vet. ho amputuje...... proto jsem do toho šel

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.