Aktuálně: 5 169 inzerátů172 055 diskuzních příspěvků17 712 uživatelů

AYMARA PRUHOVANÁ

Oldřich (neregistrovaný) 09.02.2012, 18:35:56 xxx.xxx.133.166
Chci se zeptat , koupil jsem pár aymarů podle kroužků by měl sameček 6 let a smička 5 let .Dá se předpokládat,že budou ještě schopni v letošním roce odchovávat a jak dlouho aymary odchovávají.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 11.02.2012, 09:24:15 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, určitě - pokud spolu harmonizují - Vám brzy zahnízdí. Když si aymary vzájemně sednou a mají-li správné podmínky (světlo, teplo, krmení), zahnízdí kdykoli v průběhu roku a obvykle (aspoň ty moje) pak nejsou k zastavení, takže po druhém hnízdě odebírám budky, aby se samička moc nevysilovala. Co se věku týče, známému odchovává 13-letý pár a je prý velmi spolehlivý, jen snůšky jsou méně početné než u tříletých ptáků, takže mívají kolem tří mláďat. Váš pár je tedy, myslím, v dobrém věku a má před sebou ještě hodně úspěšných chovných let. Ať Vám dělají radost, hezký den, Lucie D.
Oldřich (neregistrovaný) 11.02.2012, 13:56:48 xxx.xxx.106.2
Dobrý den ,děkuji paní Lucii za odpověď.Mám složených osum párů aymarů různých barev a mutací,některé již hnízdí ,ale dva starší páry zatím nic. Přeji pěkný den,Oldřich
Michalcod (neregistrovaný) 07.04.2015, 16:19:57 xxx.xxx.9.129
Odpověď na příspěvek uživatele Oldřich z 11.02.2012, 13:56:48

dobrý den,

prodáváte Aymary ?

odkud jste?

dekuji

v. (neregistrovaný) 09.04.2015, 13:07:38 xxx.xxx.70.146
l.dienelt: Dobrý den, určitě - pokud spolu harmonizují - Vám brzy zahnízdí. Když si aymary vzájemně sednou a mají-li správné podmínky (světlo, teplo, krmení), zahnízdí kdykoli v průběhu roku a obvykle (aspoň ty moje) pak nejsou k zastavení, takže po druhém hnízdě odebírám budky, aby se samička moc nevysilovala. Co se věku týče, známému odchovává 13-letý pár a je prý velmi spolehlivý, jen snůšky jsou méně početné než u tříletých ptáků, takže mívají kolem tří mláďat. Váš pár je tedy, myslím, v dobrém věku a má před sebou ještě hodně úspěšných chovných let. Ať Vám dělají radost, hezký den, Lucie D.

Chcel by som vám trošku oponovať.

Ten pár už je vyšťavený ! To nie je ako vo voľnej prírode, kde hniezdia 1 - 2 x ročne, v našich chovoch, vďaka potrave, stabilnému prostrediu hniezdia nonstop !

Sú páry, ktoré sa jednoducho nedajú zastaviť, ešte sú mladé v búdke a už samica znova sedí, takže hniezdi 4 -5 x za rok . Skúšal som ich zastaviť, nedalo sa,začala sa nanášať na zem do kúta klietky.

Konkrétne tá samica za 4 roky aktívneho hniezdenia mohla teoreticky zniesť i 120 až150 vajíčok a preto môže byť vynesená. či im dorastajú vajíčka vo vaječníkoch neviem, ale ak nie, tak je to neperspektívny pár,ktorý možno pri troche šťastia odchová za rok 1 možno dve mladé !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.