Aktuálně: 5 569 inzerátů168 426 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

PELICHÁNÍ U KAKARIKA

Dana ŠALAMONOVÁ (neregistrovaný) 26.02.2012, 22:09:12 xxx.xxx.155.67
Máme doma 2 roky starého kakarika ale u nás je pouhé 2 měsíce.Pelichá kolem uší a už to má tak ve velokosti 10kačky a z ocasu mu vypadavájí tež.Krmím ho směsí určenou pro papaoušky ale vetšinou vyzobe jen slunečnici a ob den má zeleninu s ovocem.Jsem začátečnice a proto prosím o radu,nevím jestli je to nemoc nebo jestli dělám něco špatně děkuji Dana.
Michal (neregistrovaný) 26.02.2012, 22:43:04 xxx.xxx.55.131
Nedávejte mu další krmení, dokud nezkrmí proso a ostatně všechno co je ve směsi...pokud nedáváte, tak mu dejte ovoce,zeleninu....kakarici celkově hodně pelichají, ale může to být stresem, nudou..je toho hodně...ale dost pomáhá koupit mu kamaráda, tím myslím protějšek...pokud nedáváte proletět a máte ho v malé kleci, tak to beru považujte víceméně za týrání...a příště si nastudujte víc když si pořizujete něco živého, nemyslím to špatně, ale je to barbarství....taky si nepořídím slona na zahrada, jen protože chci :)
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2012, 23:27:57 xxx.xxx.36.46
Ono se ani tak nejedná o proso, ale kakariky rádi hrabou. Chce to velkou voliéru, část opatřit vyndavacím šuplíkem, kde zasijete třeba pšenici nebo trávu, popřípadě donesete v létě velký kus drnu a papoušek se už zabaví. Ono opatřit si papouška bez znalostí jeho potřeb je na dvě věci-pro papouška i pro vás.
anonymní (neregistrovaný) 29.02.2012, 17:07:57 xxx.xxx.0.150
Dobrý den ano kakarici jsou velice živí papoušci a potřebují každodenní prolet, můžete mu třeba venku z klece udělat ptačí strom, bude tam sedat a nebude tolik dělat potřebu po bytě. Kakarik se také rád koupe a potřebuje to na kvalitu opeření. S tím drnem je to pravda, dále mu můžete na okus dávat větvičky z ovocných stromů, smrčku... Dále se doporučuje přípravedk optimin E od firmy aqamid, obsahuje min.látky. Jen slunečnici by neměl jíst, zkuste mu to opravdu nechat, aby to víc vyžral. Mějte se ať se daří
anonymní (neregistrovaný) 29.02.2012, 19:38:23 xxx.xxx.63.246
choval jsem kakariky a vše co vám zde radí bych poradi také.určitě omezte a pak uplně vysadte slunečnici.
DANA ŠALAMONOVA
DANA ŠALAMONOVA (1 příspěvků) 02.03.2012, 19:09:52 xxx.xxx.155.67
Děkuji za rady a jen jsem chtěla napsat že jsem si kakarika nekupovala ale nečekaně dostala a padla jsem do toho ze dne na den.Je to náš miláček a z klece je venku vetšinu dne.Budu vděčná za další rady Dana.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.